Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bordeaux-i dogom 4 hónapos...

Bordeaux-i dogom 4 hónapos múlt, cirka 15 kg most a testsúlya, normális ez (etetésről bővebben lent), mennyi tápanyag szükséges neki naponta?

Figyelt kérdés

Értem itt lebontva, szénhidrát, fehérje, zsír.

Nem szupertápozom. 2 hónapos koráig kapott tápot, de akkor is már a vége felé vegyesen. Normálisan étkezik egy nap, csirke, csirkemáj, rizs, krumpli, tészta, húsok, száraz vegyes kutyatáp, csonterősítő (naponta) stb. Kb egy nap 1-1,3 kiló körül tuti megeszik vegyesen. Normális ez a súly? Nemsokára 5 hónapos lesz.

Tapasztalatok?

Köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 6. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez sok mindentől függ. Te látod rajta hogy sovány e vagy sem. De most olyan korban van amikor nyúlik,és lehet azért vékonyabb. Nekem az Amstaffjaim félévesen voltak így teljesen megnőttek,meg nyúltak kaptak enni rendesen de még is véknyak voltak.
2011. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A boreaux-i dognak, mint minden nagytestű kutyafajtának nagyon fontos, hogy kiengyensúlyozott legyen a táplálása, mivel egy gyorsan növő fajta. A legjobb és leg optimálisabb számára egy minőségi kutyatáp lenne. Ezalatt azt értem, hogy:

-Max 26% fehérje (állati), és 14% zsírból álljon (ha több, túl gyorsan nő, és ez fejlődési rendelleneséghez vezethet

-a táp Ca-P tartalma ne haladja meg a 0,8-0,68%ot (Emelellé, ha jóminőségű tápot kap, TILOS bármilyen Ca-kiegészítőt adni. Ugyanis a Ca hormonálisan van szabályozva. Ha kevés van, egyszerűen a szervezet megnőveli a felszívódást a belekből, viszont ha SOK, akkor csontkinövéseket, csontbetegségeket okozhat)

Ill vagy maga a táp tartalmazzon, vagy táplálék-kiegészítővel kapjon "porcképzőket" (glükozamin, chondroitin-zöldkagylókivonat), ami segít megelőzni, vagy klegalább is csökkenti a diszplazia kialakulást.


Ha ilyen szép kuytafajtát választottál, ne sajnáld rá a pénzt kölkyök és növendékkorában, és ő ezt meghállálja, mert szép és egészséges felnőtt kutyád lesz.

2011. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval. De ha magad kutyulgatsz, kb. ezt kell előállítanod neki:


nyersfehérje: 18 - 24 %

nyerszsír: 8 - 13 %

nyershamu: 4 - 7 %

nyersrost: 2 - 4 %


Plusz a kiegészítések mg/tskg

A vitamin 0,0225

B1 vitamin 0,0200

B2 vitamin 0,0500

B6 vitamin 0,0200

B12 vitamin 0,0005

D vitamin 0,0030

E vitamin 0,0005

klór 120,0000

kálium 55,0000

kálcium 80,0000

magnézium 15,0000

nátrium 50,0000

foszfor 60,0000

vas 1,4000

jód 0,0150

réz 0,1000

mangán 0,0700

szelén 0,0025

cink 0,9000

2011. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!