Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az uj szülött kiskutyát most...

Az uj szülött kiskutyát most meglehet fogni vagy sem?

Figyelt kérdés
mert nem rég szült a szukánk, és az utolso kölyöknél nagyon bénázot mert rajta másztak a kölykök és igy nehezen tudta elharapni a köldök zsinort mert a kiskutyája pont oda mászot. És anyámék azt mondták ne nyuljak a kölykökhöz mert ott fogja hagyni..
2011. máj. 7. 18:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy hagyja. Egy jólnevelt kutya mindent enged,hogy csinálj a kölykeivel. Miért mit gondolsz az orvos hogyan vizsgálja meg őket? Távolról? Születés után bizony a gazdának az orvosnak is végig kell néznie,hogy mindnek kölyök rendben van-e csukott-e a szájpadlásuk, rendben-van-e akoponyájuk, nem tört csontjuk,minden végtagjuk mozgatni tudják.....melyik fiú,melyik lány.
2011. máj. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
igen, én a macskával vagyok így, de én más okokból fogdosom meg őket már akkor, amikor az anyjuk tisztára nyalta őket:) imádom a kiscicákat és ugy kell megfogni, hogy ne nyomorgassa az ember, illetve ahogy az anyja is felemelné(nyakánál vagy hátánál a bőrt), szépen belerakva a tenyeredbe és megtartva biztonságban:) Sose hagyta ott egyiket sem az anyacica, hisz tudja hogy én nem vagyok rossz ember,nem bántani akarom a kiscicáit:)
2011. máj. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális anai ösztönnel rendelkező szuka nem hagyja ott őket azért,mert megfogod valamelyiket.
2011. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
akkor, hogy nézed meg van e végbélnyílásuk, nem nyitott a szájpadlásuk, milyen neműek stb? ezeket mind ellenőrizni kell már rögtön a születés után. Én 6 éve tenyésztek, nem egyszer volt, hogy tápszerrel etettem a kicsiket (mert pl túl sokan voltak) és 1-2 óránként vettem el őket az anyjuktól.
2011. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%

első vagyok.

Kedves kérdező, a többieknek is ez a véleményük, hogy ne szaporítson az olyan akinem tud tenyészteni.

Csak már belefáradtunk leírni.

2011. máj. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Tudod, mielőtt valaki belekezd a tenyésztésbe, bizony tájékozódik.Mindenről, ami e fogalom alá tartozik.
2011. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
nem érdekel nem attol lesz valaki szaporito mert van egy tk-s kutyája és fedezteti egy szintén tk-sal..szürt mind2 szülö-kennel név is kivan váltva. kezdö" utána olvasot a dolgoknak csak épp az nem volt leirva a könyvbe-hogy megszabad-e a kölyköt fogni vagy sem' és a szülei azt mondják,hogy nem mert ott hagyja" akkor igen tényleng szaporito vok..eleve gyanus volt h nem foghatom meg a kölyköket mivel a kutya tudtomal nem madár féle hogy ott hagyja" ezért kérdeztem meg " de leugatni mindig könnyü meg osztani az észt.
2011. máj. 7. 19:05
 8/23 anonim ***** válasza:

Halkan jegyzem meg, hogy a tenyésztői tanfolyamon,amit elszoktak végezni olyanok akik tenyésztésbe kezdenek,

kb 1500 oldal foglalkozott az elléssel és az akörüli tennivalókkal.

(tenyészszemle? kötelező szűrések? Mert ezek is alapdolgok a tenyésztőnél,a kezdőnél is.)

És csak megint halkan: ocytocint kapott a szuka ellés után?

2011. máj. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Akiteki ***** válasza:

Attól, mert nekiállsz bizonygatni, hogy mekkora tenyésztő vagy, még a helyzet mitsem változik. Gőzöd nincs semmiről, és nem csak erről. Hiteltelen és valótlan minden szavad.

Szaporodik a kutya a kert végében és kész.

2011. máj. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

tenyésztő nem a szúrt, tenyészszemlés, tk-s kutyától lesz valaki hanem a tettei mögötti koncepciótól...

Én nem tudok olyan tenyésztésről szóló könyvet ami nem írja le, hogy mit kell azonnal ellenőrizni ha megszülettek a kicsik. Ja igen a szukának az első 24 órában nemárt egy állatorvosi vizsgálat (lehetőleg ultrahang is), egy oxitocin (méh összehúzó) és egy calcimus injekció

2011. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!