Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám be volt oltva...

A kiskutyám be volt oltva parvó ellen, de az oltóanyagtól valami baja lett és majdnem meghalt. Merjem megint beadatni?

Figyelt kérdés
Már kéne, de nem merjük, mert akkor is csak egy hajszálon múlt az élete, infúziót kellett neki adni... Amúgy általában bent van (máltai selyemszőrű), de szeretnénk fedeztetni(tk-s kutyus) és nem merjük elvinni nehogy összeszedjen valamit. Az orvosok anno nem tudták megmondani mitől lett baja, mindegyik mást mondott pl. allergiás volt az oltóanyagra vagy hogy már lappangott benne a betegség és ezt hozta ki. Most lehetne neki szenzitív oltást adni de mivan ha ettől is baja lesz? Ha nem kap akkor pedig megbetegedhet... Ti beadatnátok?
2011. máj. 7. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy allergiás reakciót váltott ki. ( az én kutyámnál az imizol váltotta ki amikor babesiosis miatt be kellett oltani ).

A ti előnyötök annyi, hogy több féle oltóanyag van, és tudtok választani. Nézzétek meg mivel volt oltva, milyen tipusú anyaggal, és beszéljétek meg a dokival, hogy más fajtátadjon be neki.

2011. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mivel a parvó meglehetősen agresszív betegség ha nem oltatod be előbb-utóbb elkapja és elpusztul nem tudsz mit tenni...A kicsiket is be kell majd oltatni...és azzal kapcsolatban se lesz választásod...ez van sajnos
2011. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

márpedig oltás nélkül hogy viszed akárhová?

Fedeztetni pedig ugye nem elég a tk. tenyészszemle, és kötelező szűrések után lehet.

2011. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

hát nyilván mindegyiket beoltatnánk amúgy is, csak azért aggódok nehogy megint megtörténjen..

amúgy a doki azt mondta, van olyan oltóanyag amiben van ilyen semlegesítő. Csak attól félek, hogy igazából nem is allergiás reakció volt, hanem valami más miatt történt. De mindegy, meglátjuk mi lesz..

2011. máj. 7. 18:52
 5/10 A kérdező kommentje:

utolsó:

nem viszem sehová oltás nélkül.

okés.

2011. máj. 7. 18:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy örökíti ezt a nem túl előnyös tulajdonságát az oltással kapcsolatban.Nem kellene fedeztetni.
2011. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
először derüljön ki hogy egyáltalán mi okozza ezt a "nem előnyös tulajdonságot"...
2011. máj. 7. 21:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Oltások nélkül a ringbe se engednek be.


És megmondom őszintén, én a kanomat nem semmi képpen nem tenném egy oltatlan szukára.

2011. máj. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
maradjatok már, mit nem lehet megérteni azon hogy nem viszem sehova oltások nélkül???? istenem...eddig bármilyen kérdést tettem fel itt, soha nem tudtak válaszolni a kérdésre, mindig a hibát keresték... erre én nem tudok mit mondani..nagyon elszomorít hogy ennyire hülyének néznek az emberek és úgy ítélnek hogy nem tudnak semmit...:S nagyon szépen megkérlek titeket mostmár hagyjatok békén az iylenekkel, a kutya be lesz oltva, még jó hogy, csak nem akarom hogy MEGHALJON AZ OLTÁS MIATT... nem akarok neki rosszat hiszen nagyon szeretem.. csak ne kötekedjetek már állandóan mert szörnyű érzés hogy mindenki ellened van és azt gondolja rólad hogy egy szörnyeteg vagy miközben nem tudnak rólad semmit..csak ennyit akartam..
2011. máj. 7. 23:47
 10/10 A kérdező kommentje:
nem tudom feldolgozni :(
2011. máj. 7. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!