Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyantól kérdeznék kommunikáci...

Olyantól kérdeznék kommunikációval kapcsolatban, akinek két kutyája van?

Figyelt kérdés

Átmenetileg két kutyám van, és még ismerkedem a helyzettel :) Ha kint vagytok, sétáltok akkor is játszanak egymással? Mert az enyémek csak itthon, odakint kb. szóba se állnak, a parkban is másik kutyákkal játszanak, egymással nem.

Hogyan kommunikálsz velük? Nálunk mindig magára veszi az egyik, ha a másiknak szólok. Pl. amelyik előrébb van, annak mondom, hogy név, ott megállsz, leülsz, persze a hátam mögött a másik is is megáll és leül.

Ami még rosszabb, hogy teljesen más temperamentumúak, és hogyha a domináns kant megszídom, vagy valamiért csúnyábban szólok rá, akkor az érzékeny kutya is magára veszi. Ilyenkor az érzékenyt gyorsan kioldom, mert ő nem követett el semmit, erre a domi is kioldódik, pedig őt szeretném még hagyni kicsit büntiben.

Klikkerezni még neki sem mertem állni, mert az egyik még nem ismeri a klikkert, a másiknak viszont nem tiszta, hogy nem neki szól, és jön, nyomul, vagy éppen kiakad és hisztizik.


Amúgy teljesen kézben van tartva mindkét kutya, abszolút vezetőként tekintenek rám, közöttük pedig a beállt sorrendet én is alátámasztom mindig, tehát hierarchikus gondjaink nincsenek.


2011. máj. 9. 10:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, kint is játszanak egymással. Sőt mást sem csinálnának xD

Nekem mindegyik kutyám érzékeny (felém). Úgyhogy ha ilyen van akkor nagyon óvatosan beszélek és csak a kutya nevét mondom. Ha mégsem sikerül akkor bizony leállok magyarázni és addig mutogatok meg parancsolok amíg csak mindenki oda nem kerül ahova kell. Kitartás kell hozzá.

Szídásnál is úgy csinálom, hogy ha a másik megijed akkor őt gyorsan megnyugtaton, aztán meg visszafordulok az elsőhoz és testmozdulatokkal fejezem ki, hogy rá mérges vagyok. Csúnyán nézek rá, és fölé hajolok és mereven nézem vagy dobbantok. És működik, már nem is nagyon ijednek meg ha a másikra szólok.

Klikkerezni meg úgy szoktam hogy addig a többinek helyben maradás van, mert ők már tudják azt. Néha van egy kis mozgolódás vagy nyüszítés de azt gyorsan lerendezem. Vagy pedig egyszerűen elzárom addig a szobába vagy a kennelbe.

2011. máj. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én pont most olvasok egy könyvet, arról szól, hogy hogyan kell két vagy több kutyát egyszerre tartani, nevelni, foglalkoztatni, stb.

Theresa Mancuso - Ki lopta el a csontomat?

Még az elején tartok, szóval nem igazán tudom, milyen, de hasznos lehet. Jókat hallottam róla. Olvasd el, ha gondolod.

2011. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hú ez jól hangzik, köszi! Meg is veszem ma úgyis kell mennem olyan helyre, ahol lehet ilyeneket kapni! Meg pont kerestem olyan kutyás könyvet, ami jó és még nem olvastam :)
2011. máj. 12. 06:40
 14/16 A kérdező kommentje:
Basszus, nem lehet kapni sehol :((( Túl régi kiadás...
2011. máj. 12. 15:54
 15/16 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd, mit találtam neked... :))

2011. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hú de ki kellett most röhögnöm magam. Még egy rohadt pizzát se tudok net nélkül rendelni, mindent online oldok meg, de valahogy eszembe se jutott, hogyha Libriben meg Alexandrában nincs, akkor hol kéne megnézni :))) Köszi!
2011. máj. 13. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!