Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül átlagosan egy...

Mennyibe kerül átlagosan egy kölyök spániel kutyus?

Figyelt kérdés
Csak mert a szüleim tuti nem veszik meg, szóval nekem kell a saját pénzemből, és mindenképpen spániel kutyust szeretnék.
2011. máj. 9. 21:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem sikerült elküldenem, nem tudom hogy kell ide felrakni
2011. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Akiteki ***** válasza:
73%

[link]

Itt találsz ingyen gazdiravárókat.

Inkább, mint a 10 ezerért szaporítókat támogasd.

2011. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tenyésztőtől vegyél mert az biztosabb lehet kapsz már 10 000 is de lehet három kutya árát kell ráköltened és akkor se biztos hogy normális lesz valaha tehát én gyűjtögetnék én is jártam így már alig vártam hogy kutyám lehessen és vettem 25 000 Ft-ért egy kutyát spánielt természetesen nem vettem figyelembe hogy vannak e oltásai hazavittem minden rendben volt aztán hasmenése lett másnap vittem a dokihoz már nem emlékszem a betegség nevére csak hogy valami parazita okozza és az is kiderült hogy jóval a kellő idő előtt hoztam el ugyanis a kicsi alig volt 5 hetes már itt a teljes vételár 2x fizettem ki mert gyógyszerek a vizsgálat az oltások meg mi egyéb. Aztán két évig szinte semmi baja nem volt kivéve az hogy mivel előbb hoztam el ezért mindig furán viselkedett. Aztán rákba meghalt szegénykém sokat küzdöttem érte de láttam hogy itt már semmi esély sincs nem akartam önző lenni ezért inkább az altatást választottam mert olyan fájdalmai voltak hogy majdnem abba halt bele. Ott bőgtem ami nem jellemző rám nagyon nehéz volt túl tenni rajta magam hogy szinte egy kölyök kutya halt meg.Azóta is csak tenyésztőtől veszem a kutyáimat és semmi baj. Amúgy ha nem kiállítási célra kell akkor már 80 000 Ft-tól is kaphatsz remélem inkább gyüjtesz
2011. máj. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

Kérdezőnek, bocs az offért.

21:50

Édes kicsi szivem: [link]

2011. máj. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nincs kép. :D
2011. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Sikerült feltennem kicsiben... [link] Ahogy írtam az orrát Ő verte le bújócskázás közben, nálunk már. Neki eddig semmi baja nem volt, ahogy a többi kutyámnak sem.! Eddig mindegyiket jól kiválasztottam.
2011. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Amit nem tenyésztőből veszel, 60%-ának nincs semmi baja
2011. máj. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Akiteki ***** válasza:
Elég rossz arány. A 40 meg szív, mint a torkosborz.
2011. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 panettone ***** válasza:
2011. máj. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 panettone ***** válasza:

Miért az ár a legfontosabb szempont?

Szeretnél kiállításokra járni majd vele?

Esetleg szeretnél vele sportolni? Agilityzni?

Én első kutyának- okulva abból hogy vettem is olcsón kutyát, fogadtam is örökbe, megismertem közelről 15 nálam ideiglenesező spánielt és mintegy 450 kutyát láttam beérkezni a spánielmentéshez majd láttam őket megszépülve, bajaikból felépülve gazdihoz kerülni- első sorban jó idegrendszerű, egészséges kutyában gondolkodnék.

Nem akarom megint a fogadj örökbe ezzel megmentesz két életet szlogent előhozni, de ha ennyire fontos az ár és mindenképpen kölyköt szeretnél venni akkor egyet tudnék tanácsolni ne siesd el. Ha Bp-i vagy gyere ki rendezvényekre, esetleg gyere el olyan ideiglenes gazdikhoz ahol kutyázhatsz és vegyél akkor ha már meg tudsz fizetniegy olyan tenyésztőt akitől jó eséllyel egészséges kutyát vehetsz majd.

És ne feled a kutyát megvenni egy dolog, de élete végéig gondoskodni róla sem kis pénz. Az oltások a féreghajtók a bolha kullancs elleni spotonok a jó táp a kozmetika ha akarsz járni kiállításra vagy sporttolni kutyasuliba az mind mind pénzbe kerül.

Ha tudsz gyere ki május 21-én a Lurdy házba mi ott leszünk és beszélgethetsz sok sok spani gazdival, ideiglenessel, örökbefogadóinkkal, kutya kozmetikussal.....



Az előttem szólók egyike aki fennen hirdeti, hogy pár ezerért is lehet venni spánielt: LEHET. Három éves koráig az én kutyámnak se volt semmi baja utánna kiderült hogy epilepsziás...

Gondolj bele ha örökölte akkor szemétség volt abeteg szukát és/ vagy kant tenyésztésbe ( akarom mondani szaporításba) fogni. Az én kutyám ivartalanítva lett, de a tesói esetleg ha később született alom ugyanattól a pártól akik az ő szülei akkor a későbbi tesói közül hánynak lehetnek utódai és közülük hány lehet beteg, idegroncs, agresszív?

Az ilyen ripsz-ropsz, meggondolatlanul és a szerencsére meg a néphagyományokra alapozott almokból született kölykök időzített bombák. És lesz@rom hogy mennyit kell rákölteni, nem ez a lényeg hanem az amikor tehetlenül nézed hogy a kutyád megvakult, lesántult, leállt a veséje mert spóroltak a szűréseken, az oltáson, a féreghajtáson...

Tanulj mások kárán, ha már eljutottál idáig hogy kérdeztél fogadd meg a JÓ tanácsokat.

2011. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!