Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gyengébbek a fajtatiszta...

Miért gyengébbek a fajtatiszta törzskönyv nélküli kutyák, mint a törzskönyvesek?

Figyelt kérdés
Régi vágyam egy Német boxer kiskutya, rengeteget olvastam róla, és nagyon tetszik nekem! Anyagi helyzetemből kiindulva nem engedhetem meg magamnak a törzskönyves kutyát, csak az olcsóbb törzskönyv nélkülit. Akkor én már ne is tartsak kutyát, mert nem minőségi, szűrt, jól visszakövethető kutyus?
2009. márc. 10. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lényegében a törzskönyv csak egy biztosíték,(garancia, ha úgy tetszik) nem azt jelenti, hogy a törzskönyv nélküli kutya rögtön haldokolni fog, az is lehet pont olyan egézséges, mint bármely másik, csak kicsit nagyobb a kockázat, hogy nem lesz az.

Azt viszont jól gondold át előtte, hogy mennyi pénzt is tudsz az állatra fordítani, mert rajta nem igazán illik spórolni!

2009. márc. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A törzskönyv nélküli kutyákról sokszor csak ha felnőnek derül ki, hogy nem is fajtatiszták.

A szüretlen, sokszor rokon szülőktől eredő kutyáknál halmozottan fordulnak elő örökletes betegségek.

A kutyákat általában nem oltják, tehát sokan betegszenek meg kölyökköri betegségekben.

Nem ideális a szuka és kölykök ellátása az első időben, legtöbbször 8 hetes kor előtt veszik ki kutyát alomból, ami mind betegségekre való hajlamát növeli.


Tehát az "olcsó kutya", a gyakori megbetegedések miatt az orvosi költségeket is számolva drágább mint a "drága"


Fajtiszta kutyák is vannak menhelyeken (pl. boxerek a boxermentőknél) akik elhozhatóak.


El kell dönteni, hogy vállalod-e a rizikót, hogy veszel egy kiskutyát akire esetleg sok tízezer forintot költessz pár hónap alatt és a végén előfordulhat, hogy mégis elpusztul.

2009. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előző: a menhelyes kutyáknak sincsen törzskönyve,szóval nincs rá "garancia",hoyg fajtatiszták.Viszont abban igazat adok maximálisan,hogy menhelyről fogadj örökbe kutyust,ne szaporitótól..ingyen,vagy kevés pénzért elhozhatod amelyik neked tetszik,a szaporitónál kifizetsz rnegeteg pénzt,és az is ugyanúgy zsákbamacska! Vagy menhely,vagy törzskönyves kuyta,tenyésztőtől,nekem ez a tanácsom.Viszont a kutyát etetni is kell valamivel,oltások,gyogyszerek betegsélg esetén,ezeket sem adják neked oda a két szép szemedért..
2009. márc. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én még annyival egészíteném ki az előttem szólókat, - amit már máshol is leítam -, hogy ha a kutya megfelelő ellátásához szükséges havi tizenezer forintot félreteszed egy évig, akkor már nagyjából megvan a biztos helyről származó, törzskönyvezett kutya ára. Nem a levegőbe beszélek, én is így csináltam. Azt nem tudom, hogy ez a fajta mennyibe kerülhet, de gondolom jócskán 100e fölött van. Ráadásul amíg gyűjtöd a pénzt, lesz időd alaposabban utánanézni a fajtának, felkészülni a fogadására, megismerni tenyésztőket és kiválasztani, hogy kitől veszed. Ha fontos neked ez a kutya, akkor nem számít, hogy várnod kell rá egy-két évet.

Azt tudd, hogy egy valamire való tenyésztő fenntartja magának a jogot, hogy válogasson a gazdijelöltek között, és csak annak ad kutyát akit kellőképpen megismert előtte és alkalmasnak talál rá! Ha olyanba botlasz, akit láthatóan nem érdekel, hogy mi lesz a kutyájával miután elvitted, azt nagyívben kerüld el még akkor is, ha amúgy törzskönyvezett kutyákat árul!

2009. márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pontosan azért mernék kutyust vállalni, mert tudom, hogy el tudom látni étellel, oltásokkal, féreghajtóval és egy esetleges betegség esetén a megfelelő kezeléssel. Ja és amilyen Boxert én szeretnék az nincs tenyésztőnél, ugyanis fehér!
2009. márc. 10. 22:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi értelme volt a kérdésnek? Na mindegy...
2009. márc. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A fehér boxer szinhibás, és gyakran süket, érzékenyebb az allergiás betegségekre. Nem vagyok biztos benne, hogy ezzel tudod mit vállalsz.
2009. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni nekem is boxerem van irtó jópofa intelligens tanulékony fajta én tenyésztőtől vettem törzskönyvel, oltásokkal, chippel 60000-ért és egészséges gyönyörű állat. Én is azt tanácsolom, hogy tenyésztőtől vegyél, de kis szerencsével egy fehéret törzskönyv nélkül olcsón megkaphatsz ugyanis a fehér tényleg színhibás és tenyésztésre hivatalosan nem alkalmas, de kedvencnek éppen olyan jó mint a sárga vagy a csíkos testvére, csak hát viszonylag ritkán születik fehér boxer. [link] itt nézz körül. Sok sikert!
2009. márc. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az orvosi kezelésekért simán kifizethetsz 50-100 ezer forintot egy összegben, ha pl. balesetet szenved. Hogy fogod tudni állni, ha nincs pénzed megvenni a törzskönyves kutyát? Persze fehéet nm találnál törzskönyvvel, de azért gondold ezt végig.
2009. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem fehér boxerem van, tényleg meg kell gondolni,hogy honnan vesz az ember kutyát. Nekem ismerősöm ajánlott egy tenyésztőt,ha egyáltalán tenyésztő volt,mivel fehér volt a kutyus nemjárt hozzá törzskönyv így eleve olcsóbb volt viszont nemvolt szűrve,és tele volt bolhával. Mivel nagyon szerettem volna kutyát így megvettem. Azóta 4 éves, volt már gerinc problémája, ami azzal járt hogy a kutya nemtudott mozogni, csak egy helyben állt, és szó szerint eldőlt az udvaron, de szerencsére az orvosok meggyógyították igaz nemvolt olcsó a kezelés,de megérte. Azóta csípőízületi diszpláziája van, szóval nemtom,hogy még mi fog jönni. Azt már megfogattam,ha veszek majd később kutyát csakis olyan tenyésztőtől aki feltud mutatni papírokat,hogy egészségesek a kölykök.
2009. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!