Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vadulnak meg az állatok?

Miért vadulnak meg az állatok?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 10. 10:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
utolsó teljesen egyetértek...
2011. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Utolsóval angyon egyet értek. Én sem értem azt hogy mikor pl. a támadás történt, gondolom nagy hanggal járt a szülők hol a búbánatban voltak? Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam a válaszokra. mert én megmondom őszíntén az ilyen kutyatámadásos dolgokat nem tudom egyszerüen hova rakni, nem értem. Nem tudom hogy ki a hibás, az állat vagy az ember. :(
2011. máj. 10. 12:20
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az ember a hibás. Csak az ember szereti úgy szövögetni a mondanivalóját, hogy mindig neki legyen jó. Ha az állatokról van szó akkor verik a mellük az emebrek, hogy hát ők az okosabbak, fejlettebbek. De ha egy állat megtámad valakit akkor aztán azonnal el van felejtve, hogy ők a hibásak mivel okosabbak és fejlettebbek? A kutya egy 2-3 éves szintjén van. Ha pl egy idősebb kisgyerekről van szó még azt sem hibáztatják ilyen súlyos esetekben sokszor. De egy "fejletlen" kutyát igen? Na ez az amikor mindegy mi van csak mi jöjjünk ki belőle jól.
2011. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerjük a körülményeket, így nem tudunk magyarázatot adni a kutya viselkedésére, de sztem eléggé nyilvánvaló, hogy itt csak az ember a hibás.

A kutya gazdája alapból felelős a kutyája tetteiért, mert ő neveli, ő idomítja, és rajta múlik, hogy mit hoz ki a kutyájából intelligencia és nevelés szinten. Hiába mondják, hogy a kutyák kiszámíthatatlanok és veszélyesek, szerintem ez nem így van. Egy kutyában 100x jobban megbízom mint egy emberben, mert a kutya minden esetben úgy fog cselekedni, ahogy az ösztönei súgják, és ahogy én tanítottam. Nyilván az ember úgy neveli a kutyáját, hogy számol az ösztönös dolgaival, és megpróbálja kompenzálni azokat. Pl egy eleve agresszív és domináns kutyát nem biztos, hogy póráz és minden nélkül viszek el sétálni, és nem biztos, hogy odaengedem olyan idegenekhez - legyen az kutya, vagy ember - hogy nem ügyelek rá, és nem tudom, hogy minden esetben képes leszek féken tartani, vagy a befolyásom alatt tartani őt. Ez most csak egy példa volt. A gazdájánál senki nem ismeri jobban a kutyát, és a gazda felelős a kutya tetteiért, mert ő az, aki felelősséget vállalt érte, és nem pedig más.

Ergo arra lehet következtetni, hogy ez a kutya elhanyagolt volt idomítottság, vagy szocializálódás terén, a gazdája nem foglalkozott vele eleget és nem ismerte ki őt. Ha pedig ismerte, nem voltak lerendezve a dominanciális dolgok. Nem tudom, csak tippelgetni lehet.

Az viszont nonszensz, hogy az ember nem bír vigyázni a gyerekére. A gyerek ebből a szempontból ugyanúgy kiszolgáltatott, mint a kutya, mert a gyerek nem tudja, milyen cselekedetek mit váltanak ki ösztönösen a kutyából, így a szülőknek alapból kötelességük lenne felügyelni, ha a kutyával játszik. Meg mi az, hogy fel sem tűnt nekik, hogy ordít a gyerek meg morog, vagy ugat a kutya?

Szerintem ez nem lehet vitatéma, az ember a hibás minden szempontból, a gyerek és a kutya csak a magasfokú felelőtlenség elszenvedői.

2011. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Ha én vendégségbe megyek egy 6-éves gyerekkel az hétszentség, hogy a gyereket nem engedem egyedül a kertbe ahol tudom, hogy három számomra "idegen" kutya is van és ráadásul van köztük nagytestű is.

Felelőtlen volt a gazda a végzetekig.

A riportban még benne volt, hogy az új törvények szerint a kutyát nem kell elaltatni, ha el tudják olyan helyre helyezni ahol tudnak vele bánni.

Egyébként a kutya teljesen maga alatt volt a történtek után.

2011. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

szerinted bárki is be fogja fogadni azok után hogy tele van a rémtettével a sajtó?.


Egyébként hallottátok mit mintak az interjúban? Valami ilyesmitt, mondott egy manusz: A kutyák mindig nagyon agresszívek voltak az idegenekkel, elment valaki a ház előtt és mindig ugatásban törtek ki.

Ez nem százas... mi a dolga a kutyának, ha nem az hogy védje az idegenektől a házat???

2011. máj. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
A házat védeni nem attól kell, aki elsétál a kerítés előtt. De ha mondjuk lenne egy képzett őrkutyám, akkor nem hagynék gyereket a portán felügyelet nélkül...
2011. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Miért a te kutyád nem ugat ha elmennek a kerítés előtt?
2011. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Nem. És akkor sem, ha csöngetnek. De egy jelző ugatás sem egyenlő az agresszív kerítéstámadással.
2011. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 zsuzsabazsa ***** válasza:

Valószínű, hogy befogják fogadni.

Méghozzá olyan valaki aki ért is a kutyákhoz, nem csak eteti.

2011. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!