Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív kutyára van megoldás?

Agresszív kutyára van megoldás?

Figyelt kérdés
Sok mindent probáltunk már de csak ideig oráig jo a dolog egy bizonyos idö eltelte után ujra elöjön és odakap nekünk nagyon megvisel szeretjük de már nem bírjuk.
2011. máj. 10. 21:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha süket szegény akkor ez lehet a dolog nyitja. Félhet, mert nem hall, nem tudja mikor van veszélyben (nem tudja megvédeni a testi épeségét) nem érzi magát biztonságban fél, hogy nem veszi időben észre a veszélyt. Szerintem is akkor kutyaiskola vagy legalább bemenni tanácsot kérni, hogy mit lehet tenni. Érdeklődni más olyan kutyás emberektől akiknek szintén "beteg" kutyájuk van.


Szegénykémnek nagyon rossz lehet, hisz a kutya a szaglásán kívül a hallásán ismeri fel a dolgokat, embereket.

2011. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
most olvasom ezt a félelmi agressziot igen volt rá példa hogy eleinte bevizelt, de az már annyira nem jellemzö
2011. máj. 10. 21:53
 13/15 A kérdező kommentje:
direkt ez miatt nem közelítünk hátulról nehogy megijedjen.Bármit csinálunk úgy csináljuk hogy lássa bár biztos előfordult hogy nem sikerült minden úgy.
2011. máj. 10. 21:58
 14/15 anonim ***** válasza:
Süket kutya is lehet magabiztos, és nem harapós ijedtében sem. Én ismertem öreg dalmata kant, süket volt mint az ágyú, de ha álmában nyúltál hozzá akárhol, akkor is csak felemelte a fejét, hogy megnézze, mi a helyzet, nem ijdezett meg semmi. Szóval önmagában a süketségre ezt nem lehet ráfogni, lehet azt is úgy kezelni, hogy ne okozzon problémát a kutyának.
2011. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 zsuzsabazsa ***** válasza:

Egy alkalommal én is tanítottam egy süket Dalmatát.

Kézjeleket alkalmaztam és jutalom falatot.

A süket kutyák is rávehetőek arra, hogy a szem kontaktust állandósítsák a gazdájukkal.

Az ilyen kutya sokkal jobban figyel mint egy átlagos. Kézjeleket, érintéseket és jutalom falatot használj.

2011. máj. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!