Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni, ha a kutyámnak...

Ixixix kérdése:

Mit kell tenni, ha a kutyámnak száraz az orra és kopik?

Figyelt kérdés
Állatorvos azt mondta, lehet, hogy a kajáta allergiás ( konzervkaja sparos és kap csontot is mellé meg húst) vagy gombás fertőzés. A gyógyszer amit kapna az állatorvos szerint nem tesz jót a májnak. Valaki tud jobb megoldást?
2011. máj. 11. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk mit szólsz az első diagnózishoz, és rendes, minőségi kaját adsz neki, nem pedig ilyen Sparos hulladékot.
2011. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ha az orvos nem tud segíteni, akkor mi sem!:S És nem tud olyan gyógyszert adni, ami nem károsítja már tovább a kutyus egészségét?
2011. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Normális kaja!
2011. máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első körben bepróbálkoznék minőségibb táppal etetni és megnézném, hogy mennyit javít a dolgokon. Nem feltétlenül Royal Canin vagy Acana árú tápra gondoltam, már az is hatalmas váltás lenne minőségben a kutyának, ha Dog Chow-ot vagy Happy Dogot kapna. A kettő közül a Happy Dog a jobb táp. Konzerv kaját azt hagyd el, mert nem sok mindent ér. Drága ahhoz, hogy azzal etess, mert nem lakik jól vele a kutya, sokba kerül, nagyon nagy része csak víz és 4% húst tartalmaz. Az semmi. A két fent említett száraz táp középkategória. Mellette adsz még húst és teljesen jó :) Meg persze néha csontot.

Milyen kutyusod van?

2011. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy száraz kaját egyáltalán nem eszek meg. Nagyon finnyás :s Orvos tud rajta segíteni, csak gyógyszerrel. Az se biztos, hogy jó, sőt biztos nem tesz jót neki. Annyit mondott még a doki, hogy canesten krémmel kenjük be az orrát, de azt meg lenyalja. Amit kap tápot, az nem spar márkájú, hanem csak ott veszem. Hirtelen nem tudom mi a neve, nem is tudom most megnézni. Amúgy keverék a kutya. Ó-németjuhász, és még valami :) Pontosan nem lehet tudni. Köszi a segítséget!
2011. máj. 11. 23:26
 6/11 anonim ***** válasza:
A kutya akkor válogatós ha hagyjátok hogy az legyen!
2011. máj. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Húha, tehát ha jól értem, a doki szerint vagy allergiás, vagy gombás, vagy szteroidot kell neki anni? Akkor leginkább meg kéne mutatni egy másik dokinak, aki diagnosztizál és nem jósol.
2011. máj. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy Spár márkájú-e vagy nem, mert a konzervek ha Spáros ha Pedigree egy rakás sz*r. Szépen mondva. Sajnos egy ekkora kutya táplálék igényét nem elégíti ki. Mind a Spáros és mind a Pedigree-s konzervek tele vannak vízzel és ugyanúgy kevés a hús és vitamin tartalmuk. Lehet hogy éppen ez a baj, hogy vitamin vagy egyéb hiánya van. Hidd el hozzá lehet szoktatni a tápot. Én még mindig a táp mellett voksolnék. Leöntheted neki egy kis húslevessel is vagy ilyesmivel amit szeret a kutya, hogy ízesebb legyen, és egy kicsit meg is puhul neki. Hidd el megszokja. Oda rakod neki este leöntve egy kis levessel, kint van fél órát, nem eszi meg elveszed tőle. Meg kapja a következő etetésnél. Próbáld ki a Dog Chow bárányos tápot, van csirkés is, de nem lehet tudni, hogy nem-e allergiás rá. [link] 30 kiló és 15ezer forint még ajándékot is kapsz ráadásul ingyen kiszállítják (15ezer forint rendelés felett)

Ha csak tápot eszik a kutyád, tehát mást nem adsz mellé akkor ennyi kell neki belőle:

Napi etetési útmutató:

Testtömeg: Napi etetési mennyiség

5-12kg közötti kutyák: 110-200g

12-25kg közötti kutyák: 200-350g

25-45kg közötti kutyák: 350-550g

45-70kg közötti kutyák: 550-770g

Persze ez eltérő lehet, hogy a te kutyád napi szükséglete éppen 100grammal több lesz ezt úgy is tapasztalod. De ha megnézed például a Pedigree és társai száraztápok etetési útmutatóját akkor Te is látod, hogy nagyon nem ilyen érték van, hanem egy 30-40kilós kutyának már simán 1kiló tápot írnak hogy meg kell ennie egy nap. Ez mind a minőségen múlik. Úgy a konzervben is. Amit te veszel,abban 4% vagy max 5% hús található és kb 200-300forint között van az áruk. Hasonlítsd már össze mondjuk ezzel: [link] Látod a különbséget? 63% pulykahús... Na meg sorolhatnám az összetevőket. De nem is eszik belőle annyit a kutya. Nem érzi üresnek a hasát. Csak hát ez árban is más. Azért nem éri meg ilyennel etetni, akkor már inkább egy jobb minőségű száraztáp.

Szerintem próbáld meg nézd meg javul-e meg én felkeresnék egy másik állatorvost. Mert ahogy látom a mostani nem nagyon tudja, hogy még is mi a helyzet.

2011. máj. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igazából az prvps nem látta a kutyát, mert ez a kettő csak tipp volt. mivel falun van a kutí, ezért pénztbe kerülne kijönnie az orvosnak, ezért mondta, hogy váltsunk tápot és, próbáljuk meg az orrát canestennel kenni. akutyát meg nem én, hanem anyám eteti, én sajnos nem tudom, mert otthon élek. köszönöm szépen a segítset!!!
2011. máj. 13. 06:20
 10/11 A kérdező kommentje:
*orvos
2011. máj. 13. 06:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!