Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet gyerekek melett rottweil...

Levcsak kérdése:

Lehet gyerekek melett rottweilert tartani. Szeretnék egy kis szukát csak tartok töle hogy fog bánni a gyerekeimmel?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 20:28
1 2
 11/14 Szekeres Juli ***** válasza:

Hogyan válassz kutyát?

[link]

És honnan?

[link]


Röviden: kezdő kutyásnak én sem ajánlanék rotit, pedig jó fajta, csak nem feltétlenül olyannak, aki ilyen kérdéssel küzd.


A menhely nagyon szép dolog, de valóban kockázatos. Nemrég egy szintán kisgyerekes, szintén kezdő kutyás családnak segítettem: ideiglenes befogadótól (fajtamentő) választottak kutyát -- és nem kölyköt. Pár hete van náluk, nagyon boldogok vele ... és járnak kutyasuliba :-)

2011. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kutyafüggő és főleg gazdafüggő. Nekem kedves, jámbor vizsláim vannak, az ismerősömé pedig egy vadállat.
2011. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/user/Lilu2107?feature=mhee#p/f/5/mbVn..

A kérdésre a válasz:igen,lehet-megfelelő,helyes neveléssel,hozzáértéssel semmi akadálya nincs.Ettől függetlenül kisgyereket kutyával soha nem hagyunk egyedül.Ha viszont nem értesz annyira a kutyákhoz,nem vagy elég határozott vagy nem érzed magad biztosnak a dologban,nem ajánlom a rotit.Határozott nevelést és rengeteg foglalkozást igényel,hogy olyan kutya legyen belőle,amilyet szeretnétek.Gyerekek mellé érdemesebb lenne egy gyerekszeretőbb menhelyi keveréket vagy olyan fajtájú kutyát beszerezni,ami jól elvan a kicsikkel,pl.retrieverek,spánielek,német boxer,stb.

2011. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor megszülettem akkor volt a rotink fél éves. Egyáltalán nem veszélyes, Sőt.! Amikor még babakocsis voltam anyáék kint kertészkedtek stb. kiraktak maguk mellé babakocsiban, és ott feküdt mellettem a roti :D Jött akkor apu munkatársa, meg akart nézni és ekkor Abigél(így hívták a kutyust) Rámorgott. De csak idegenekre, rokonokra, Anyura Apura nem szokott. Meg volt azis, hogy még csak kezdtem járni, és nem vettem észre a lépcsőt és legurultam, de valahol az utolsó lépcsőn megállt Abigél, hogy ne guruljak tovább. Anyáék majdnem szívrohamot kaptak, de úgy megdícsérték a kutyust... Talán az életemet mentette meg. De sajnos 7 éves koromban elpusztult :'( Sosem fogom elfelejteni :(( <3
2011. máj. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!