Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon miért nem kaptam még?...

Vajon miért nem kaptam még? Kezdek ideges lenni.!? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Golden Retriever kiskutyát kapok egy hónap múlva! A tenyésztővel, már tavaly felvettem a kapcsolatot, hogy 2011 tavaszára-nyárára lesznek-e kiskutyák. Visszaírt, hogy várhatóak, és majd értesít.

Áprilisban írt egy levelet, hogy megszülettek. Onnantól kezdve elkezdtünk levelezni, hogy mi hogy lesz, merre lakom, ő neki mióta van Goldi kutyája.. stb.. Majd megkérdeztem, hogy mi lenne, ha a kiskutyát képről választhatnám ki? Vissza írt, hogy szerinte nem a legjobb ötlet, de ettől függetlenül küld képeket, ha szeretném. Addigra én is rájöttem, hogy valóban nem a legjobb ötlet, és írtam, hogy attól függetlenül kaphatok-e képeket? Mivel kíváncsi vagyok rájuk, hogy néznek ki, fajtiszták-e vagy hogy vannak gondozva stb.. Lehet, hogy most furcsán hangzik, de én ilyen vagyok, a biztosra megyek :)

A lényeg, hogy visszaírt, hogy mikor lehet értük menni, majd a végére : "Mindenféle képpen elküldöm még ezen a héten a képeket." Ez volt több mint 3 hete :S

Kicsit zavar, mert már tényleg nagyon kíváncsi vagyok :D

Gondoltam arra, hogy nincs net náluk, vagy elutaztak, vagy nincs fényképezőgépük, vagy a szervizben van. Esetleg baj történhetett? :S Szerintetek miért nem írhat még azóta? Azt írta, még a héten... :S

Értelmes válaszokat kérlek! Lehet, hogy nem egy normális kérdés, meg értelme nincsen, de írtam neki, hogy várom a képeket, azóta semmi.....


2011. máj. 12. 15:32
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
De a 2 goldi fajtiszta.. :)
2011. máj. 12. 15:48
 12/41 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd a francba, és keress egy valódi tenyésztőt, kennelt ;) Van jópár...
2011. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

A tenyésztők mennyiért adják törzskönyv nélkül a Goldi kutyát?

(azért az sem mindegy :) )....

2011. máj. 12. 15:51
 14/41 anonim ***** válasza:

Mondják neked.... de bizonyíték nincs, mert ugye a kölyköknek nincs törzskönyvük.

Sőt lehet,hogy a szülők testvérek.

Hogymind kettő diszpláziás.

Vagy idegbeteg és az lesz a te "családi" kutyád is.

Szerintem először tanulmányozd ezt az oldalt:

[link]

2011. máj. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

Egy törzskönyv 5.500 forintba kerül. Ennyit spórolhatnál

és tenyésztő nem ad kutyát törzskönyv nélkül

2011. máj. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Nekik csak szuka kutyájuk van... a kan-t vitték hozzájuk, hogy legyen valami .... :)
2011. máj. 12. 15:53
 17/41 A kérdező kommentje:

Tényleg?

Érdekes amúgy, hogy amikor régebben keresgettem még, hogy honnan legyen, találtam egy "igazi" tenyésztőt... érdeklődtem, majd visszaírt, az is benne volt h: az áruk törzskönyv nélkül: 30.000.- forint.... :S

Volt aki 150.000 ft volt, tk nélkül..

2011. máj. 12. 15:56
 18/41 anonim ***** válasza:

Szaporítótól nem szabad kutyát venni. Nem csak elvi okokból, hanem mert nem is éri meg. Az, hogy neked fajtisztának tűnnek, még nem jelenti azt, hogy tényleg fajtiszta is, ha egyébként nem értesz hozzá. És ha tényleg fajtiszta, akkor sincs semmi garancia arra, hogy a kutya nem beteg, nem beltenyésztés eredménye, stb. Ilyenek még olyan esetben is előfordulhatnak, ha "törzskönyves szülőktől, törzskönyv nélkül" kínál valaki kutyát, mert az, hogy szerzett valahonnan két törzskönyves kutyust és összepároztatta őket, még sikerülhet nagyon rosszul is.


Magyarán: ha pénz adsz bárkinek kutyáért, akkor legyen rá garancia, hogy az állat nem beteg, és az, aminek mondják. Vagy keress menhelyen kutyust, az ingyen van. :)


Ez a link már többször szerepelt ezen az oldalon, érdemes olvasgatni: [link]

2011. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Egyszukás szaporító. A csuda se tudja, hogy a kan rokona-e a szukának, vagy passzol-e hozzá sajnos ezeket az embereket nem is érdekli.

Orvosi szűréseik nincsenek, ezért diszpláziás a felele a szaporított golden állománynak.

Ha pedig kifogsz egy diszpláziás kutyát,az kemény százezrekbe fog kerülni, műtét, kezelés, fájdalomcsillapítás.... és közben nézheted, hogy a kutya szenved.

Inkább vegyél megbízható tenyésztőtől.

2011. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősömnek van Golden Retriever szuka kutyája, ők 25.000 fté-rt vették, úgy, hogy a kan 30.000 ft, a szuka 5.000-el olcsóbb. Nálunk is ugyan ez a helyzet. Egyébként telefonszámukat is megadták. Ha felhívom, mert az lesz a vége, akkor mit mondjak neki, hogy kezdjem? :S
2011. máj. 12. 16:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!