Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek én tudnék egy...

Szerintetek én tudnék egy kuvasznak parancsolni?

Figyelt kérdés
Én egy 12éves "kislány" vagyok és elég Nagy darab de az a kutya sokkal nagyobb
2011. máj. 13. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy lett nevelve.
2011. máj. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem az a lényeg hogy dagadt/sovány nagy darab alacsonyka vagy hanem, hogy milyen felfogású ember és nem egy buta kis kamasz lányka..
2011. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Így van, ha jól van nevelve a kutya és a gazdi is határozott akkor lehet a gyerek 8-10 éves is akár és 20 kg.
2011. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kuvasz elég kemény dió nagyon önálló önfejű. És minden kutya tudja ki a gyerek és ki a felnőtt. Egy 12 éves kislányt sosem fog magával egyenrangúként elfogadni sem falkavezérként egész egyszerűen azért mert nem rendelkezik akkora határozottsággal, keménységgel, nagysággal, /mert az állatvilágban is számítanak a méretek/ tekintéllyel és olyan határozott és következetes fellépéssel mint egy felnőtt. Ez nem jellemző a gyerekekre. Ettől függetlenül a falka tagjának tekinti és az élete árán is megvédi. Hallgat is rá ha jól nevelt de én nem hagynék magára egy kuvaszt egy ekkora korú gyerekkel akármilyen jól nevelt. Ezek kemény kutyák meg kell küzdeni a falkavezérségért ésszel kell őket nevelni. Nagyszüleimnek ilyen kutyáik voltak mindig, príma állatok a legjobbak. Hozzájuk se sűrűn mentek be hívatlanul. Büszkék lehetünk erre a jó magyar fajtára.
2011. máj. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát elég határozott tudok lenni és én koromhoz képest az átlagnál érettebbnek tartom magam majd meglátjuk 8 hetesen nálam lesz már akkor mire megnő megtanítom mindenre ha kiskorában elfogad akkor csak nem lehet olyan nagy baj...
2011. máj. 14. 10:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Előtte milyen kutyá(i)d volt(ak) már? Szerintem kezdhetnél valami könnyebbel is,főleg ha nem vagy biztos magadban és megkérdőjelezed hogy tudnál-e neki parancsolni.Úgy, hogy egyedül csak te neveled nem való kuvasz. Én 13éves vagyok, egy ausztrál juhász és egy keverék gazdija, de azért egy kuvaszt nem mernék bevállalni(meg amúgy se teccik).És nem elég az, ha tudsz határozott is lenni. A természetes tekintéllyel rendelkező gazda lenne neki a legjobb. Vagy akkor úgy, hogy pl. apukád vagy anyukád lenne a "falkavezér", de attól még te is sokat foglalkoznál vele.
2011. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban is kuvaszunk volt, felnőttként került hozzánk, mégsem féltem soha tőle. Még csak nézni sem nézett rám csúnyán sosem! Én is 12 éves voltam. Amit tanácsolnék, hogy szuka legyen, mert a szukák kevésbé dominánsak általában. Kisebbek is méretre sokkal, mint a kanok. Igaz már nem vagyok gyerek, de a mostani kuvasz kanunk az 52 kg testsúlyommal is fölötte állónak tekint. Semmit sem számít a gazdi mérete, a jellem a lényeg. Kemény kutya, a családját imádja, bújós mackó, de valóban határozottan, megfontoltan, következetesen kell nevelni.
2011. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia!

inkább németjuhászt ajánlom,vagy a spániel a legjobb egy ennyi idősnek.

imád játszani mint egy gyerek! :D

németjuhászom (elsőt ) én is 12 évesen kaptam és betudtam tanitani sok mindenre,de a visszahivhatóság érdekébe vigyétek el legalább egyszer suliba!

2011. máj. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

úgy látom a dolog több sebből vérzik. Kuvaszhoz jellem és fizikum kell. Mármost, fizikumod az nincs. Nem hülye a kutya, pláne egy kuvasz, látni fogja hogy kisebb vagy nála.

Jellem: elsősorban határozottság és következetesség. Olvasd el a kérdést. Aki ilyet kiír, az mennyire lehet határozott? Most komolyan?

,,Hát elég határozott tudok lenni''

,,átlagnál érettebbnek tartom magam''

Erre kell még mondani valamit?


,,megtanítom mindenre''

Attól, hogy megtanítod ülni meg pitizni, nem fog felnézni rád.


,,ha kiskorában elfogad akkor csak nem lehet olyan nagy baj...''

Kölyökkorában még elismerhet feljebbvalójának, de ha megnő és úgy dönt(márpedig időről időre megpóbálkozik) hogy átveszi a hatalmat mit csinálsz?

Ha a felnőtt kuvaszod nekitámad valakinek, mit csinálsz? Megfékezed a két izmos karoddal. Az a kutya megiramodik és te úgy repülsz a póráz végén mint egy nejlonszatyor.

Van még kérdés?

2011. máj. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Parancsolni tudnál,csak nem fogadna mindig szót.....
2011. máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!