Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék! Nem tudok...

Hízni szeretnék! Nem tudok megálljt parancsolni a zabálásban, tényleg valami baj van velem? Részletek lent.

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok jelenleg 121kg és imádok féktelenül zabálni töménytelen mennyiségben, de ezt a környezetem nem érti meg. Mindenki azzal traktál, hogy ez nem egészséges, tönkre teszem magam. Másfél év alat 35kg-ot híztam, de mégtöbbet szeretnék. Ha én imádok enni, és jól érzem magam atestemben akkor miért lenne mindez káros? Még többet akarok enni, és az sem zavar ha egyre nagyobb és nagyobb leszek.
2011. jún. 23. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Jaj jaj jaj. Anyudék ilyenkor hol vannak? Bár már nagy korú vagy, de amint látom, szellemileg nem. A kövérek, és nem fikázódni akarok, sokkal nagyobb eséllyel ki vannak téve a betegségeknek. Szív és érrendszeri megbetegedésektől kezdve mindennek. Nem jó ez így. Ne érezd jól magad kövéren a bőrödben. Fogyjál szépen le.:)
2011. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a gond, hogy Te így jól érzed magad, hanem azzal hogy egészségtelen!!! És nem azért káros, mert Te így érzed magad jól. Nem bírja a szív, a szervezet a zsírt! Ne legyél már ennyire buta, már bocsánat! De ha neked ez így megfelel engem aztán pont nem érdekel, viszont a családod gondolom aggódik érted!
2011. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kamu, de ha nem:


imádsz enni, és jól érzed magad a testedben? Most talán. És 10 év múlva? Amikor elkezdenek kihalni alólad az ízületeid? Ha ugyan megéred, mert a szív ezt nem bírja sokáig.

2011. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

miközben eszel gondolj a következményeire!

121 kg vagy hova akarsz még hízni istenem?!

2011. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én 29 vagyok,és egy kislány anyukája.70 kg vagyok(164 cm),és le szeretnék fogyni!Én is szeretek jókat enni,viszont már most fájnak a térdeim,ha egy kicsit megterhelő dolgot végzek(pl futok a motorozó 2 évesem után).Fel szeretném nevelni,meg szeretném tanítani biciklizni...Ehhez egészséges anyukára van szüksége.

Gondolj bele!Szeretnél párt találni?Szeretnél gyereket?Szeretnéd megérni az érettségijét?Szeretnél egyedül wc-re menni(mert idővel bizony ez is gondot okozhat majd)?

Ha valamelyikre igennel feleltél,akkor érdemes változtatnod az életviteleden.Először próbáld azt,hogy a főétkezésekkor húshoz csak zöldséget/salátát eszel.A mennyiség meglesz,csak kevésbé károsan!

Remélem a sok válaszolóból valaki tud neked még észérveket felhozni,hogy befejezd az önpusztítást!

Minden jót a továbbiakban!

2011. jún. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos valóban valami baj van veled! Ezen nincs mit elvitatni! Az a baj, hogy most még 18 évesen úgy érzed, hogy ez neked jó, de pár év múlva, amikor már egy kicsit felnőttél agyilag is, és érettebb gondolkodásod lesz már nem (vagy csak nagyon nehezen) tudod visszacsinálni ennek a fékeveszett "zabálásnak" az eredményét. Ezt nem értem. Anorexiával és bulémiával már rohannak a szülők az orvoshoz, mert életveszélyes lehet, de azt tudnod kell, hogy a fordítottja, amit Te csinálsz, az legalább annyira veszélyes. Nőjj már fel! És ne ilyen netes oldalakon próbálj feloldozást és mentegetéseket várni idegenektől! Kérdezed, hogy miért lenne mindez káros? Egészségileg, testileg most nem kezdem részletezni, az előttem szólók már megtették, viszont ami nagyobb baj, ahogy Te ehhez hozzáálsz. Vannak zabaálósok, de ők legalább lelkiismeretfurdalással teszik és tisztában vannak azzal, hogy ez a sírba viszi ez őket. Te meg még eddig sem jutottál el agyilag, és ez a nagyobb baj, mivel nem gátol egyáltalán a tudat sem, hogy nem kéne többet enned. Hát, tudod, nem irigylem a szüleidet!
2011. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mit gondolsz azokról akik bulémiásak vagy anorexiásak? Mit mondanál nekik, mikor már annyira soványak, hogy leülni nem tudnak, mert a csontjukra nehezkednének már, ami viszont fáj? Mit? Hogy fogyjanak még tovább, ha úgy érzik jól magukat? Nem hinném. Inkább azt mondanád nekik te is, hogy ehhez már segítség kell, ne akarjon fogyni, mert nem fogja sokáig húzni már. De mivel ez egy betegség, így szakorvoshoz kell mennie. Ha nem tudsz leállni az evéssel és nem jössz rá a problémára, akkor kérdezz meg orvosokat, szakembereket, hátha ők felnyitják a szemedet. Vagy nézz LifeNetworkon ilyen adásokat, hogy tanulj belőlük! Nem egy műsoruk foglalkozik ezzel. De persze ez nem azt jelenti, hogy rögtön állj le és akkor a szokásos adagod tizedét kezdd el enni, mert az sem egészséges, sőt furcsán is reagálhat rá a tested, hanem lassan kezdd el fogyasztani az adagokat bizonyos időközönként. Emellett rendszeresen is egyél, de ne csak egészségtelen ételeket, hanem - mint ahogy előttem is írták-, zöldségeket, gyümölcsöket, gabonaféléket. Kezdj el mozogni is, de arról is tudakold meg, hogy mivel kezdheted, mennyi ideig, milyen erősen, mert ilyen súly mellett akár szívrohamot, szívelégtelenséget okoz!

Szerintem érdemes ezen minél előbb elgondolkodnod, nem hinném, hogy élveznéd, ha egyszer a kórházban kéne felébredned, mert a szervezeted feladta a sok kaja miatti lerakódott szennyet!

2011. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ez tényleg nem egészséges, nem azzal van a baj hogy esztétikalig se valami szép látvány de az egészséged, arra nem gondolsz? gondolj bele mennyi mindenért kell jobban megharcolnia a szervezetednek, a mozgásban, levegővételben, a sok zsír csak rakódik a szerveidre, a szived nem fogja bírni, rettentően fiatal vagy most kapj még észbe és tegyél érte később nehezebb lesz

imádsz enni? semmi baj egyél sok sok gyümölcsöt, zöldséget, húst, halat, tojást, túrót akár fél kilot is megehetsz belőle, és ez már tényleg sok, túrókrémet is csinálhatsz biztos ízlene, zabpehely gyümölccsel és tejjel-ezt turmixold össze ebből is nagyon sokat ehetsz már ha bírsz mert baromi laktató:P csinálj rántottát rengetek zöldséggel, lecsót, nagy adag zöldséglevest főtt hússal, gyümölcslevest stb stb ezekből egyél sokat

2011. jún. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!