Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó szaporítani?

Miért jó szaporítani?

Figyelt kérdés
Illetve, miért jó provokatív szaporítós kérdéseket feltenni?
2011. máj. 15. 12:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
csak amit tételesen felsoroltam most a plusz kiadások(játék, szuka stb nélkül): 124000 forint
2011. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Oké,ha a többi reális is,nálunk egy import,full extrás kan is max 100ért fedez.Nagyon nem mindegy a méret.Volt egyszer egy német dogom.Annak az egy éves kajáján,a mostani fajtámból túlzás nélkül,10-et felnevelek.(nem gagyi táppal)A herpesz oké,de kennelköhögésre pl eddig nem oltattam.(lehet ezután fogok)Mivel kicsik,se igazán a helyük,se a játékok nem fogyóeszköz.Vitaminozni csak a kiállítási kutyákat szoktam,leginkább szőrre,de ez sem muszáj,de ha győzni akar az ember...A vemhes és szoptató szukának a szuper prémium táp és ennyi.Amúgy van a családban állatorvos,így csak az anyagárat fizetem.Ezen vitázhatnánk órákig,ki hogyan vihetné lejjebb az árakat,de ha lejjebb vihetné,akkor sem viszi.Mert egy tk-ves kölyök x százezerbe kerül.Ha tudnák akkor sem adnák olcsóbban.Pedig így a szaporítók profitálnak.
2011. máj. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Ha tudnák akkor sem adnák olcsóbban.Pedig így a szaporítók profitálnak."

nagy tévedésben vagy...nekem a szaporítók nem versenytársaim mert olyan minőségű és genetikai hátterű kutyáim vannak amikre a világon mindenhol van kereslet. Csak ebből az alomból 3 megy külföldre (1 hobby 2 show) 1 marad nálam. Ehhez még hozzátenném azt, hogy ennél a fajtánál össz 4 tenyésztő van az egész országban és kevesebb mint 40 kutya...

A másik fajtámban (kistestű) 6 tenyészet van a minőség eléggé heterogén kanokat csak külföldön lehet találni ha jó minőségű almot akarsz... a gond az, hogy általánosítasz és az összes fajtáról beszélsz holott nem egy olyan fajta van ahol nincs meg az az adottság pl hogy jó kanok vannak az országban vagy pl nálunk sokkal több szűrés van mint a te kutyáidnál...

de pl itt a collie hiába van sok szűrés stb nem lehet reális áron eladni a kicsiket mert sok a szaporító és a tenyésztő...na most egy collie kölyök 60-70 esetenként 100 ezer forint tenyésztőnél ami ugye csak mondjuk 40 ezerrel több mint a szaporítók kölykei...mégse lehet eladni ennyiért sem...(40 ért már igen de az meg már nagyon az ár alja)

2011. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Neked lehet,hogy nem versenytársaid,de sokunknak igen.Sajnos nem tudom a megoldást.Bár én azért veszek észre változást,ha nem is nagy mértékben.Ezen meg sok hasonló oldalon leoltogatott emberkék,meg akik olvassák,meg akiknek elmondják,talán inkább gyűjtenek egészséges,szép kutyára,vagy hoznak ki menhelyről.Mert ahogy én nem vagyok hajlandó lemondani a vágyamról,hogy az álomfajtát tenyésszem,úgy aki kutyát akar venni,az fog is venni.Reméljük egyre többen akarnak kutyára és nem állatorvosra költeni.
2011. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nem csak a fajtákat lehet külön említeni,hanem a tenyésztőket is lehet kategorizálni.Mi ketten pl 2 külön kategória vagyunk.Én sosem leszek olyan "nívós"tenyésztő mint te.Én is megnézem honnan veszem a tenyészállatot,megvan az elképzelésem arról milyen legyen,és nem alkuszom meg.Maximálisan el vannak látva,oltás,vitamin ha kell,eü szűrések,kiállítás akár külföldön,de világhírnévre sosem törekedtem.Én odaadom a kiskutyát akár veszteségesen is,ha úgy látom,érdemes rá az új gazda.De még lehet,hogy nem jutottam el odáig,tudásban,anyagiban,hogy igényesebb legyek.
2011. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!