Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok a kuvaszokról?

Minikitty kérdése:

Mit tudtok a kuvaszokról?

Figyelt kérdés
Olyanok, akik értenek a kutyákhoz, kuvasz gazdik,...stb. véleménye érdekel!!!
2011. máj. 15. 20:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
szokták mondani hogy ahol kuvasz van,oda be lehet menni de kijönni nem.na ez 100% én elmentem egyik barátnőmhöz,nem volt otthon,és a kutya nem engedett ki minket,ott álltunk több órát mire jött és beengedett :)
2011. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy 8 éves szukánk.

Nyilván nevelés kérdése, de: a miénk mindig bántja a másikat (tacsi), főleg, ha kajáról van szó,

nagyon bizalmatlan, nem engedi, hogy más megsimogassa, morog olyankor, szerintem harapna is.


Mindemellett szerintem nagyon okos, engedelmes, szép.

2011. máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
35%

nekünk volt 2 darab kuvaszunk is, egy fiú meg egy lány, és nem egyszerre de sajnos mind2 megvadult , különböző okokból és elvittük menhelyre őket.


pedig sosem bántottuk őket , sétáltattuk , etettük, nem voltak bezárva sem és leláncolva sem.


1ik percről a másikra jött ez ki náluk , komolyan.


a lány kutya az egyik távoli unokatesómat "támadta meg" nem találkozott vele egyszer sem eddig és már 4-5 éves volt a kutya .


nem is támadás volt, csak így kb az első fogait így végighúzta a karján , nem is mélyen . de a lényeg hogy azért "megtámadta" és nem akartunk kockáztatni , aztán elvittük.



a fiú kuvasz kutya pedig , bátyámat "támadta "meg ( ez sem volt igazi támadás , érdekes pedig 3-4 évig minden nap találkozott bátyámmal) , csak 1 hétre elment bátyám barátnőjével nyaralni , aztán amikor hazajött bátyám akkor így nekiugrott , és morgott rá rövid ideig .


pedig semmit sem csinált neki , azt mondták biztos azért mert érezte a csaj szagát a bátyámon.


ez után az eset után már nm volt ugyanolyan a kutya mégsem , meg hát az öcsém is megijedt tőle és nem egy kis kutya , szóval muszáj volt őt is elvinni.



sosem bántottuk őket és tényleg mindent megkaptak .


ez van sajnos ,sajnáltuk őket, azóta nincs kutyánk .


azt szokták mondani , hogy ez előfordul elég gyakran a kuvasz kutyáknál.

2011. máj. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Én meg azt szoktam mondani, hogy nincs rossz kutya csak rossz gazda. :)

Köszi, hogy írtatok, és persze várom a többi komit is!!!

2011. máj. 15. 20:53
 5/26 anonim ***** válasza:
24%

hát igen , ha rosszul bántunk volna velük , és egész nap láncra lettek volna verve, és csak 1 héten 1szer kaptak volna enni , és ütöttük volna őket akárhányszor csak ugattak , nyilván meglett volna az oka annak ,hogy miért lettek olyanok amilyenek.


de mint mondtam , nem rajtunk múlt az hogy olyanok lettek , mivel mindent megadtunk nekik amit csak lehetett.



DE KÖSSZ , hogy minősítessz. már megérte írni ide.

2011. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy nem adtatok meg nekik mindent, de ha a kutyát megfelelően szocializálják, akkor teljesen mindegy, hogy milyen fajta OK NÉLKÜL NEM támad meg, sem embert, sem állatot. Lehet, hogy az unokatesód és a bátyád olyan mozdulatot tett, hangot adott ki...stb. amit a kutya félreértelmezhetett és ily módon reagált, de az is lehet, hogy csak játszottak és nem tudták hol a határ.

Nem akartalak megsérteni, csak sajnálom, hogy ezért elvittétek őket...

2011. máj. 16. 13:36
 7/26 A kérdező kommentje:
Bocsi... :(
2011. máj. 16. 13:38
 8/26 anonim ***** válasza:

Kuvaszunk van! Egy a titka, a következetes nevelés és sok szeretet! Hihetetlenül intelligens, ragaszkodó fajta. Hülyeség, hogy csak úgy megbolondultak. Kellett oka legyen annak, hogy így viselkedtek. Mivel mindkét esetben csak karcolás volt, amit okoztak a kutyák, csak figyelmeztetés volt valamiért. Ebből is látszik, hogy mennyire intelligensek, mert ha valóban támadtak volna, annak komoly sérülés lett volna a vége. Persze a legegyszerűbb volt elpasszolni őket ahelyett, hogy mélyebben kerestétek volna az okot. Magatokban!

Nem való mindenkinek!! Aki nem tud elég következetes lenni, ne vállalja be és akkor nem történik ilyen! A kuvasz nevelését nagyon komolyan kell venni!

2011. máj. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nekünk volt kuvaszunk, családban másnak is. Mindkettő megőrült öreg korára és a miénk is meg a rokonunké is családtagot támadt meg akit jól ismert. Nem volt rosszul nevelve, nem bántunk vele rosszul-rokonomék sem. Minden rendben volt vele addig a pillanatig amíg meg nem kattant. Miénket sajnos ott helyben le kellett lőni mert majdnem széttépte akire rátámadt és nem tudták róla leszedni (hálisten nem voltam otthon épp), arra nem volt idő h állatorvost hívjanak aki benyugtattózza stb.

A másikat életben hagyták, de utána már senkihez nem engedték közel aki nem lakott vele együtt. Ha mi v mások mentünk (akiket ismert a kutya sőt sokat vittük túrázni is...stb.) akkor is el kellett zárni a hátsó kertbe. Nem tudom mitől van ez náluk.

2011. máj. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Akik szerint ez a gazdák hibája mondják már meg h miért van az h röpke időn belül ennyien írnak rémsztorikat? Egy kutya semmilyen indokból nem támadhat családtagra, az meg h tett egy mozdulatot, ne nevetess már!!! Ha a kutya nem volt bántva nincs az a kézmozdulat amit félreérthetne. Érdekes h golden retriverek meg boxerek meg stb. nem v csak kivételes esetekben őrülnek meg a kuvaszok meg rendszeresen. Sztem vhogy az öregséggel függ össze náluk.
2011. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!