Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer vagy németjuhász?

Boxer vagy németjuhász?

Figyelt kérdés

Boxert vagy németjuhászt szerentnénk venni főként házőrzés céljából(falura, nagy kert). Mivel a közelünkben nincs kutyasuli, így a kutyus nem fog öv kiképzést kapni. Lehet ezt valamilyen szinten otthon is tanítani? Vagy ebben az esetben csak a kutya ösztöneire hagyatkozhatok(a tenyésztő gondolom majd segít a kölyökválasztásban)? Ha igen akkor melyik a megfelelőbb?

A Nj-ről azt hallottam hogy nem mindegyik egyed alkalmas erre, de viszont ha igen, akkor erősebb a védőösztöne mint a boxernek. A boxerről meg azt olvastam hogy ösztönösen kiérzi a "látogató" szándékát,játékos, de ha úgy hozza a sors akkor tud nagyon kemény is lenni.

Főleg a Nj esetében nem szeretnék zsákbamacskát venni.

Egyébként nagyon tetszik mindkét fajta, úgyhogy egyedül ez a kritérium lesz a választásban döntő.


2011. máj. 16. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Malinois :) Az egyik legjobb örző-védő.
2011. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a kettő közül, akkor német juhász, mert az kint lehet télen is! A boxer nem alkalmas kint télen, fázós. De én személy szerint a kuvaszt javasolnám. Hatalmas telkünk van, van 3 kuvaszom meg egy kuvasz kaukázusi keverék, ö egy befogadott kutyus. De a kuvaszaimat otthon saját kezűleg képeztem őrző védőre, ételmegtagadásra és engedelmességre. Eleve az ösztönükben van a terület és gazda védelem, ezt csak fokozni lehet a képzéssel.
2011. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Főleg ha jól veszem ki a szavaidból nem akarod sétáltatni, meg tanítgatni, hanem azt szeretnéd, hogy önálló területvédő legyen, akkor tényleg inkább Kuvasz, Kau, Moszkvai, Komondor, vagy valamelyik nagytestű juhászkutyát. A boxer leginkább családi kutya, a nj munkakutya, mint ahogy a mali is. Ők megkattannak bezárva.
2011. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

hello!

nekem 13 honapos nemet juhaszom van. 10 hetesen hoztam el a tenyesztotol aki munka vonalu nj-okat tenyeszt. nekem is ezek voltak a kriteriumok, mint neked. semmifelle erre iranyulo tanitas nelkul kb 5 honapos koraban kezdett ugatni es vedeni a telket. boxerrol nem tudok nyilatkozni.

ha nemet juhaszt veszel a legfontosabb az legyen h munka vonalu legyen , ez nagyon lenyeges.

2011. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg az is, hogy egy munkavonalú NJ-nak nem elég az, hogy bambulhat a kertben, hanem munkára van szüksége (Különben magának csinál melót, de azt nem biztos, hogy megköszönöd neki)
2011. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
engedelmességre tanítani természetesen fogom
2011. máj. 16. 16:40
 7/12 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy különösen a Nj esetében kell nagyon figyelni tenyésztőválasztásra
2011. máj. 16. 16:44
 8/12 anonim válasza:
Német juhász :) Nézd meg a rendőr kutyákat. :) És nekem is volt, nagyon okos kutya.
2011. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A boxert nem ajánlom ezekre a célokra, okos és könnyen tanítható kutya, de nem az a tipikus házőrző, legalábbis saját tapasztalatok szerint. Valamint télen nem lehet kint tartani a kertben, mint semmilyen rövid szőrű kutyát.
2011. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"nem elég az, hogy bambulhat a kertben, hanem munkára van szüksége"


és mit dolgozik akkor nálatok egész nap egy német juhász? (teljesen komolyan kérdem)

2011. máj. 17. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!