Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer vagy németjuhász?

Boxer vagy németjuhász?

Figyelt kérdés

Boxert vagy németjuhászt szerentnénk venni főként házőrzés céljából(falura, nagy kert). Mivel a közelünkben nincs kutyasuli, így a kutyus nem fog öv kiképzést kapni. Lehet ezt valamilyen szinten otthon is tanítani? Vagy ebben az esetben csak a kutya ösztöneire hagyatkozhatok(a tenyésztő gondolom majd segít a kölyökválasztásban)? Ha igen akkor melyik a megfelelőbb?

A Nj-ről azt hallottam hogy nem mindegyik egyed alkalmas erre, de viszont ha igen, akkor erősebb a védőösztöne mint a boxernek. A boxerről meg azt olvastam hogy ösztönösen kiérzi a "látogató" szándékát,játékos, de ha úgy hozza a sors akkor tud nagyon kemény is lenni.

Főleg a Nj esetében nem szeretnék zsákbamacskát venni.

Egyébként nagyon tetszik mindkét fajta, úgyhogy egyedül ez a kritérium lesz a választásban döntő.


2011. máj. 16. 16:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem németjuhászom van, de én a két kutyámmal minden nap kétszer sétálok olyat, amiben van gyakorlás, tréning, új feladatok tanulása is. És ezek nem munkakutyák, hanem társasági kutyák.

Egy németjuhásszal pláne muszáj minden nap sétálni, gyakorolni.

2011. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ja igen és hétvégente klub foglalkozáson vagyunk, vagy örző védőn...
2011. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!