Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sok ilyen kérdés van ezen az oldalon de nekem ilyen igényeim lennének hogy hogy legyen nagytestű aktív és szeresse a családot de nem ilyesmik hogy labrador és társai mert azokat nem szretem ja és legyen olcsó tenyésztőnél is
2011. máj. 18. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyit.
2011. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyi szerintem is:)))
2011. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tenyésztőnél egy fajta sem olcsó,legfeljebb szaporítónál.Aki ilyentől vesz,meg is érdemli,csak az a baj,hogy vásárlásával az állatkínzást támogatja.

Német juhászhoz mit szólnál?A fajtamentésnél vannak szép,egészséges,normális kutyák ivartalanítva,chipezve.

Arra is gondolj,hogy kutyát tartani rengetegbe kerül ám.

2011. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó válasz tökéletes. Ennyi a hozzáfűznivalóm. Amúgy szerintem ne itt tedd fel ezt a kérdést, hanem kölcsönözz ki egy könyvet legvégső esetben a kutyafajtákról alapos jellemzéssel. De itt van például a net. Míg válaszokat vársz, addig nyugodtan böngészhetnél is, így sokkal biztosabb, hogy jó döntést hozol.
2011. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tenyésztőnél a legolcsóbb nagytestű kutya is 70.000 ft körül van. Ha fajtatiszta kutyát akarsz olcsón, keresd fajtamentőknél. Vizsla, boxer, német juhász rengeteg mentenivaló kutyus akad. Esetleg ha tapasztaltabb vagy, roti, domermann (ha végképp nem jön be a golden/labi változat)

Szívesen segítek a fajtaválasztásban, de mennyire legyen nagy? Más elvárás? (azon kívül, hogy olcsó..)

Itt rengeteg fajtamentőt találhatsz:

[link]

2011. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xnorkax ***** válasza:

Tenyésztőnél nincs olcsó kutya. Maximum szaporítónál. Onnan meg ne vegyél!

Nagyon egyszerű a dolog. Besétálsz egy menhelyre, elmondod az igényeidet, ők pedig odaadják a tökéletes kutyát számodra.

2011. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Németjuhász,kuvasz,schnauzer-kutyasulival,vagy alaszkai malamut,bernáthegyi,border collie,csau-csau,skót juhász,orosz terrier-de alapos neveléssel.
2011. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem az olcsó kutya nem 20000-40000 Ft-s szaporítós én olyan 80-100 ezerre gondoltam csak hallottam hogy bizonyos ritkább fajták drágábbak. Én a nagyságot úgy értem hogy min. 69 max. 100 cm a jellemmel semmi kikötésem sincs mert nekem már volt újfundlanditól kezdve a rotin át szinte minden csak most nem tudok dönteni valami nem is ritka de nem is minden sarkon látok ilyet típus kellene bár nem tudom mennyi egy hobbi kutya ára de régebben az első kutyám újfundlandi az 300 000 Ft volt persze kiállításra most meg inkább hobbi kutya kellene
2011. máj. 18. 20:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és menhelyről nem szeretnék és ezért sokan meg is vetnek mert hogy tudok nemet mondani egy egy édes megkínzott,elhagyott kutyára hát pont ezért nem mert a legtöbbet szinte kölyök koruk óta bántják vagy 1m-es láncon tartják jártam már így hogy első látásra szerelem volt a menhelen nagyon boldog volt nem is látszott rajta hogy valami baja van aztán hazavittem elláttam megetettem és másnapra annyira félt mindentől hogy a mosógéptől is megijedt tehát menhelyeste nem akarok
2011. máj. 18. 21:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor te inkább óriástestűre gondolsz. Azok 150.000 körül vannak, de a tartásukhoz képest ez nem vészes ár.
2011. máj. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!