Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért játszik máshogy?

Miért játszik máshogy?

Figyelt kérdés
Eddig idegesített hogy hiába hívtam a kutyát,nem jött oda hozzám,csak akkor ha olyan kedve volt.kitaláltam hogy megnevelem.azóta ha játszunk,és vissza hozza a játékát,adok neki jutalom falatot.De!kb 5percet lehet vele játszani,mert befut vele a tűzifa alá,és ott elbújik.ha hívom,akkor jön,de a játékát ott hagyja!ha előveszek egy másikat,azzal is azt csinálja!eddig sose akarta oda adni őket,de mióta tanítom,azóta megengedi hogy elvegyem.lehet hogy így akarja megakadályozni az elvételt?ilyenkor mit csináljak?szidjam le,mikor látom hogy be akar futni a fa alá?vagy hogy szoktassam le erről a új szokásáról?
2011. máj. 21. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Játék közben soha nem szidunk!!!! A játék az játék... Ha neki így van kedve. A tűzifa alá meg betennék valami odapasszoló deszkát, vagy papírdobozt, és voala! Nem tud bemenni :)
2011. máj. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
menj te a tüzifa alá és onnan dobd el a játékot és akkor hozzád viszi majd amikor "elvinné":) és neked csak meg kell dicsérni!
2011. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyelj rám! Az én kutyá(i)m is igy viselkedik, az nem használ neki ha odaálsz mert akkor egy ujabb helyet fog keresni magának. Én is hiába adok neki jutalmat akkor csak egyedül jön és "ottthagyja".

de azért néhány jó tanács:


Két labdával. Amikor az egyiket elkapja és már egészen közel ér, dobd el a másik labdát. El fogja engedni az előzőt. Ha már így megy, vissza lehet térni az egylabdás játékhoz. Rá fog jönni a kutya, hogy muszáj elengednie, ha azt szeretné, hogy újra eldobd!:-)

Ereszd parancsot úgy a legkönnyebb talán, hogy mondod a parancsot (csak egyszer, határozottan), és vedd el a labdát, de adj helyette valami kaját, amit szeret. Meg fogja tanulni gyorsan.

Amúgy ha van rá lehetőséged, érdemes elmenni egy kutyasuliba. Mindketten jól érezhetitek magatokat, sokat tanultok, általában nagyon jó fej társaság verődik össze. érdemes!


(akár több játékkal is csinálhatjátok)

2011. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos kutyasuliba nem tudok vele menni :( a 2 labdás ötletet már próbáltam,de ilyenkor az elsőt fel se emeli,odafut érte ,majd vissza.a fa alá meg nem férek be,pont a kutya magassága.szerintem direkt kicseszésből csinálja,hogy ne tudjam elvenni :) ugyanis eddig egész jól uralkodott a játékain,eztán most ellenáll :)
2011. máj. 22. 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem még azt próbálhatnád ki, hogy amikor befut a fa alá, akkor azon nyomban hátat fordítasz, és bemész a házba. Ebből le fogja szűrni, hogy ha bemegy, nincs több játék. Legközelebb két nap múlva próbálkozz szerintem.
2011. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!