Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem éreznek az emberek...

Miért nem éreznek az emberek több felelősséget a gazdátlan kutyák iránt? Miért gondolják úgy, hogy az más felelőssége és nem az övék?

Figyelt kérdés
Miért nem értik, hogy a sajátjuk ivartalanításával és értük tesznek???
2009. júl. 22. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Először is nekem van egy hat hónapos szuka kutyusom, aki ivartalaníttatva lesz hamarosan. A gazdátlan kutyákat nagyon sajnálom, de nem érzek felelősséget irántuk, mivel nem miattam "jöttek létre". Tiszelem azokat az embereket, akik önkéntesként a gazdátlan kutyusokkal foglalkoznak, de nekem személy szerint erre nincs affintásom. Minden egyes ember nem mehet el önkéntesnek állatmenhelyre, millió egy más probléma van még a világon, amit meg kell oldani, mindenkire jut egy, ne aggódj.


Nem tudom, hogy jól értelmeztem-e a kérdésedet. :)

2009. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem minden embernek kell több felelősséget érezniük, hanem azoknak az "állatoknak" akik kidobják otthonról szerencsétlen állataikat. Ha foglalkoznának velük akkor nem lenne semmi gond. Az ivartalanításnál meg szerintem nem mindig szükséges, nekem van otthon 2 szukám és nincsenek ivartalanítva, nincs semmi gond velük, egy alom sem született!, és már 10 éven felül vannak.:) Csak felelős gazdi kell! Vagy magas kerítés.:D
2009. júl. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon még nem alakult ki a felelősségteljes állatartási kultúra. Nincs megfelelő felvilágosítás. Van még olyan, magát állatorvosnak valló ember, aki szerint a kutyának egyszer szülni kell. Sok az "állatszereteből" szaporító. Nézz meg egy apróhirdetési, vagy állatos közösségi oldalt: millió számra találsz "szerelmet keresek Bungyurkámnak", "az én Buksikám szeret anya lenni" és hasonló hirdetéseket, hozzászólásokat. Sajnos a jog nem engedi meg, hogy ezek ellen tegyünk. A nyereségvágyból szaporítók pedig... szívem szerint lecsukatnám az összeset, de ezt sem lehet. Sokan azt sem értik, miért baj az, ha szaporítótól vesznek kutyust. Ilyen hiányosságok mellett, hogy várjuk el, hogy felelősséget érezzen egy vadidegen kidobott állat iránt?
2009. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, mint az utolsó hozzászóló. Amíg az állattartó és elvileg állatszerető emberek nem éreznek felelősséget, addig hogy várhatnánk el a többitől...? Még hosszú az út...
2009. júl. 23. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!