Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet egy ilyen helyzetben...

Ninna ♥ kérdése:

Mit lehet egy ilyen helyzetben cselekedni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mióta kertes házba költöztünk két kutyánkkal, előjöttek a problémák, például ez is. Kutyaajtót szereltünk fel a kutyusoknak, és így azon ki-be járkálhatnak a lakásból a nagy udvarra. A nagyobbik kutyám (border collie) meg is teszi ezt elég sokszor, nagyon élvezi az udvart; ellenben a kisebbik, aki még kölyök, fél a kutyaajtótól, jelenleg klikkerrel szoktatom hozzá, de nem sok sikerrel haladok, szóval ő nem megy ki az udvarra. Más kiképzőket is megkérdeztem erről a problémáról, ők is azt mondták, hogy klikkerrel szoktassam, de szerintük sosem fogja használni, mivel rossz élménye van vele kapcsolatban (Mentával volt egy kis afférjuk a legelején, a kicsi Mentának "beszólt", Menta pedig rendezte, ezért Lucky nagyon fél azóta, gondolom, a helyhez köti) mindegy e miatt is.


A probléma a következő: Van a szomszédban egy láncon tartott kutya, akit kb. a nap 23 órájában láncon tartanak. Amikor idekerültünk (3 héttel ezelőtt) beszéltem a gazdikkal, és kérdezgettem az okokról, hogy miért kell láncon tartani stb, és próbáltam rávezetni őket, hogy ezt így nem szabad, valamint hogy tudok segíteni kutyás problémákban. Ők kedvesek voltak, megköszönték a segítségemet, és mondták, hogy majd szeretnének eljönni egy kutyaiskolás foglalkozásra megnézni, és ha bejön nekik, akkor járnának hozzám. : ) Délutánonként pórázon(!!) szokta a 9 éves kislányuk sétáltatni a kutyust, játszani vele egy órát kb., mert egyedül őt nem bántja, tényleg nagyon szereti őt.


A gazdik most hihetetlen nagy kutyás lázban égnek, és szabadon szeretnék engedni a kutyát. A kutya borzasztó agresszív, állításuk szerint minden kutyának nekimegy, és azért van láncon, mert mindig átugorja a kerítést, ami mellesleg tök magas.. Tettünk egy próbát, a kutyáimat bezártam a lakásba, így nem tudtak kijönni, és szabadon engedtük a szomszéd kutyát. Természetesen egyből átugrott, lemorgott engem, majdnem meg is támadott, csak annak köszönhetem, hogy még épségben megúsztam, hogy kellő határozottsággal viselkedtem.. erre én sem számítottam, hogy ennyire nagy a baj. A gazdiknak elmondtam, hogy holnap reggel a kutyaiskolában kezdenek, és elkezdjük a rehabilitációs foglalkozásokat, stb, mire ők közölték, hogy nekik erre nincs szükségük, mert a kutya a gyerekkel kijön, őket meg "csak" lemorogja ha meg akarják simogatni, de nem bántja őket, szóval jó lesz az úgy nekik hogyha elengedik a kutyát, nem kell nekik a kutyaiskola. Bevetettem mindent, semmi nem használ, így nem tudok mást tenni, erőszakkal csak nem vehetem rá.. szóval el akarják engedni a kutyát, elvileg jövőhét közepén vesznek valami kerítést a növényekhez, hogy oda ne tudjon menni, és akkor el is engedik, ami nekem borzasztó nagy problémát jelent.


Egyrészt: Tuti át fog jönni a kutya ameddig ők nem lesznek itthon, szóval borzasztó jó lesz arra hazajönni, hogy pl. nem enged be a kutya a saját udvaromra (találkoztam már ilyen esettel), másrészt: A nagyobbik kutyám kint szokott lenni az udvaron, és ha átjön az a nagy behemót kutya (ordas német juhász és rottweiler keverék állítólag) akkor az szétszedi az én kutyámat. Elég domináns a kutyám, így tuti le fog vele állni acsarkodni, megvédeni magát, és egy border ehhez a kutyához képest semmi, tuti hogy elintézi szegényt, ami meg ugye nem meglepő, akkor én is kinyírom a gazdikat... A kutyámat nem zárhatom be a lakásba, egyrészt a kutyaajtót széttépné addig, hogy ki tudjon jönni, másrészt pedig már hozzászokott ahhoz, hogy kint őrzi a házat (nagyon jól jelez egyébként:D) és ezt nem vonhatom meg tőle a saját érdekében, és persze a pisi-kakit is már kint végzi, napközben nem tudom kivinni a lakásból, mert 6 órában dolgozom..


Az ilyen gazdikkal mit lehet tenni? : / A kutya enni rendesen kap, jól néz ki, jó kaját is kap (Dog Chow tápot etetnek vele, maradék husikat, stb) egyedül az a nagy baj hogy napi 1 órát foglalkoznak vele és egész nap láncon van. Emiatt agresszív, bizalmatlan, és szerintem ideggyenge is, ami még nagyobb pikantériája a dolognak.


2011. máj. 21. 19:47
1 2 3
 21/24 Téékáá ***** válasza:
100%
Én azt mondom ha nem beszélsz a szomszéddal arról h engedje többet el a kutyáját akkor most ezt mind megse történik!Bár lehet mindenkinek jobb igy...
2011. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
hát rendörség..állat védelem stb. de ahoz kell bizonyíték rá a seb nem elég,bármi okozhatta,egy video azmár jó lenne,de gondolom nem fogsz a kameráddal áldogálni az ablakban és várni a kutyát...
2011. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Na örülök hogy megoldódott az ügy, komolyan aggódtam Mentáért...:)
2011. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
A fénykép, videó nem szükséges, mivel az eset, a verekedés mindkettőnk részéről beismert, a vádlott gazdi is beismerte, hogy az ő kutyája miatt alakult ki a verekedés, így Menta sebe, és a nagy kutya sérülései elég bizonyítéknak.. egyenlőre semmi fejlemény nincs az ügyben.
2011. máj. 30. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!