Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet egy ilyen helyzetben...

Ninna ♥ kérdése:

Mit lehet egy ilyen helyzetben cselekedni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mióta kertes házba költöztünk két kutyánkkal, előjöttek a problémák, például ez is. Kutyaajtót szereltünk fel a kutyusoknak, és így azon ki-be járkálhatnak a lakásból a nagy udvarra. A nagyobbik kutyám (border collie) meg is teszi ezt elég sokszor, nagyon élvezi az udvart; ellenben a kisebbik, aki még kölyök, fél a kutyaajtótól, jelenleg klikkerrel szoktatom hozzá, de nem sok sikerrel haladok, szóval ő nem megy ki az udvarra. Más kiképzőket is megkérdeztem erről a problémáról, ők is azt mondták, hogy klikkerrel szoktassam, de szerintük sosem fogja használni, mivel rossz élménye van vele kapcsolatban (Mentával volt egy kis afférjuk a legelején, a kicsi Mentának "beszólt", Menta pedig rendezte, ezért Lucky nagyon fél azóta, gondolom, a helyhez köti) mindegy e miatt is.


A probléma a következő: Van a szomszédban egy láncon tartott kutya, akit kb. a nap 23 órájában láncon tartanak. Amikor idekerültünk (3 héttel ezelőtt) beszéltem a gazdikkal, és kérdezgettem az okokról, hogy miért kell láncon tartani stb, és próbáltam rávezetni őket, hogy ezt így nem szabad, valamint hogy tudok segíteni kutyás problémákban. Ők kedvesek voltak, megköszönték a segítségemet, és mondták, hogy majd szeretnének eljönni egy kutyaiskolás foglalkozásra megnézni, és ha bejön nekik, akkor járnának hozzám. : ) Délutánonként pórázon(!!) szokta a 9 éves kislányuk sétáltatni a kutyust, játszani vele egy órát kb., mert egyedül őt nem bántja, tényleg nagyon szereti őt.


A gazdik most hihetetlen nagy kutyás lázban égnek, és szabadon szeretnék engedni a kutyát. A kutya borzasztó agresszív, állításuk szerint minden kutyának nekimegy, és azért van láncon, mert mindig átugorja a kerítést, ami mellesleg tök magas.. Tettünk egy próbát, a kutyáimat bezártam a lakásba, így nem tudtak kijönni, és szabadon engedtük a szomszéd kutyát. Természetesen egyből átugrott, lemorgott engem, majdnem meg is támadott, csak annak köszönhetem, hogy még épségben megúsztam, hogy kellő határozottsággal viselkedtem.. erre én sem számítottam, hogy ennyire nagy a baj. A gazdiknak elmondtam, hogy holnap reggel a kutyaiskolában kezdenek, és elkezdjük a rehabilitációs foglalkozásokat, stb, mire ők közölték, hogy nekik erre nincs szükségük, mert a kutya a gyerekkel kijön, őket meg "csak" lemorogja ha meg akarják simogatni, de nem bántja őket, szóval jó lesz az úgy nekik hogyha elengedik a kutyát, nem kell nekik a kutyaiskola. Bevetettem mindent, semmi nem használ, így nem tudok mást tenni, erőszakkal csak nem vehetem rá.. szóval el akarják engedni a kutyát, elvileg jövőhét közepén vesznek valami kerítést a növényekhez, hogy oda ne tudjon menni, és akkor el is engedik, ami nekem borzasztó nagy problémát jelent.


Egyrészt: Tuti át fog jönni a kutya ameddig ők nem lesznek itthon, szóval borzasztó jó lesz arra hazajönni, hogy pl. nem enged be a kutya a saját udvaromra (találkoztam már ilyen esettel), másrészt: A nagyobbik kutyám kint szokott lenni az udvaron, és ha átjön az a nagy behemót kutya (ordas német juhász és rottweiler keverék állítólag) akkor az szétszedi az én kutyámat. Elég domináns a kutyám, így tuti le fog vele állni acsarkodni, megvédeni magát, és egy border ehhez a kutyához képest semmi, tuti hogy elintézi szegényt, ami meg ugye nem meglepő, akkor én is kinyírom a gazdikat... A kutyámat nem zárhatom be a lakásba, egyrészt a kutyaajtót széttépné addig, hogy ki tudjon jönni, másrészt pedig már hozzászokott ahhoz, hogy kint őrzi a házat (nagyon jól jelez egyébként:D) és ezt nem vonhatom meg tőle a saját érdekében, és persze a pisi-kakit is már kint végzi, napközben nem tudom kivinni a lakásból, mert 6 órában dolgozom..


Az ilyen gazdikkal mit lehet tenni? : / A kutya enni rendesen kap, jól néz ki, jó kaját is kap (Dog Chow tápot etetnek vele, maradék husikat, stb) egyedül az a nagy baj hogy napi 1 órát foglalkoznak vele és egész nap láncon van. Emiatt agresszív, bizalmatlan, és szerintem ideggyenge is, ami még nagyobb pikantériája a dolognak.


2011. máj. 21. 19:47
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Írtam levelet, ma reggel be is dobtam a postaládájukba, amiben felajánlottam azt, hogy a kutyaiskolára ha kihozzák, akkor 50%-kos áron én, egy másik kiképzőm, és két segédünk nagyon szívesen foglalkozik a kutyussal és a gazdikkal a kutyaiskolánkon rehabilitációs foglalkozások erejéig.


Ma délután láttam őket, amint hozták haza a kerítéselemeket (gondolom elkerítik azt a részt, amiről beszéltek) és utána gondolom elengedik majd a kutyát valamikor.. kérdeztem őket, azt mondták, egyenlőre pár napig még nem tudják őt elengedni, de majd szólni fognak mikor engedik el, de továbbra sem érdekli őket hogy a kutya át fog ugrálni.. szerintük az ő kis kutyuskájuk nagyon okos kutya, és tudja hova nem kell menni.. -.-

Említettem, hogy írtam nekik levelet, azt mondták, majd megnézik és szólnak ha akarnak valamit.


Ridegek voltak, elutasítóak, de legalább szóba álltak velem. Mutattam Mentán a sérülést, azt mondták majd begyógyul neki.. hát kösz a segítséget.. -.-


Köszönöm mindenkinek, hogy nézitek a fejleményeket, jó hogy valaki segít nekem!:)

2011. máj. 25. 17:13
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem értem őket. Vettek egy kutyát, amit tök antiszoc kutyává neveltek. Nem képesek felfogni, hogy a kutya veszélyes, és rehabilitáció nélkül elengedik... És mi lesz, ha legközelebb téged, a barátod vagy bárkit más, EMBERT sebesít majd meg???? Erre is gondolniuk kéne!
2011. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Hát sajnos ez van. Azt meg sem próbálom megmagyarázni, hogy miért csinálták/csinálják ezt, mert ez egyszerűen MEGMAGYARÁZHATATLAN. A kutyust nagyon jó családi kutyának szerették volna venni állítólag a szomszéd néni szerint, de egy bizalmatlan, agresszív, labilis kutyát sikerült belőle csinálni.. erre nincs se magyarázat, se ok, se indok, semmi.


Eddig semmi újabb fejlemény, a kutya láncon van még mindig, nem engedték el, de velem sem beszéltek még. A szomszéd nénivel beszélgettem kicsit a problémámról, meg így az előéletükről, elmesélte miket látott így a kutyával kapcsolatban.. sok mindent tudtam meg róluk amit nem is szerettem volna. A néni állítása szerint kicsi korában az apuka nagyon sokszor megverte a kutyust, egy olyan pici hülyeség miatt, mert lepisilte a füvet.. : SS Most erre mit mondjak??!!

2011. máj. 26. 19:35
 14/24 anonim ***** válasza:

Hát megvan a válasz arra, hogy miért lett ilyen a kutya. Egyébként ezek után nem is tudom, lehetne-e ezt a kutyát még rehabilitálni.. Megverték, láncon tartották... áhhh...


Egyébként az is lehet, hogy nem fogják elengedni a kutyát, lehet egymás közt megbeszélték, hogy bajuk lehet belőle ha a kutya átszökik hozzátok.. Ki tudja.. Mindenesetre vigyázzatok magatokra, és figyeljetek nagyon oda!

2011. máj. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb átjön a kertedbe,fotózd le.Menj be a jegyzőhöz és jelentsd fel őket.Mivel a kutya emberrel is vad,ez kutyával való veszélyeztetés,köteles intézkedni a jegyző.
2011. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a ponton már félre kell tenni a kutyaszeretetet, segítség ajánlását. Egyértelműen nem kérnek belőle. Sajnos, csak a feljelentés a megoldás, vagy ti megemelitek az ominózus kerítést, vagy valakitől kölcsön kértek egy nagy testűnek való villanypásztort, és kipróbáljátok.
2011. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem értettek a szép szóból, ezután sem fognak. Tényleg jó lenne kipróbálni a villanypásztort, veszteni nem tudsz vele, de ez így nem mehet tovább. Ha eddig nem beszéltek veled, nem kértek a segítségedből, mindenképpen megint beszélned kell a rendőrrel, mert ez a kutya az emberekre is veszélyes lehet, nem beszélve szegény Mentáról. A a gazdái szépen szólva sem valami belátóak, nem értik meg hogy mit érzel. Próbálj meg megint beszélni a rendőrökkel.
2011. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
szerintem az lenne a legjobb, ha mondjuk a telefonodba gyorsbillenytűre rakod a... nemtudom talán a rendőrség számát, (naezígyhülyeségxD) és ha mégegyszer meglátod hogy a kutya átment a kertedbe, azonnal hívd őket hogy jöjjenek érte, mert vad, vagy ha már csak annyit látsz, hogy a kutyádat megharapta, akkoirs, mutasd meg nekik a kutyád, és mond hogy nem először csinálta ezt az a vadállat... bárhogyanis, ha valaki végre felfogja hogy mi a fene folyik ott, akkor a kutyát nagy valószínűséggel elaltatják :\
2011. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ez jó ötletnek tűnik szerintem. Ha mégegyszer átjön hozzátok az a kutya, és esetleg bántani akarja a tiédet, gyorsan fényképezd le ha van módod rá, vagy ez kicsit macerásabb, kameráztasd be a kertet, vagy csak azt a részt, ahol átjön a kutya, és megtörténhet a baleset.
2011. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kérdést a barátom emelte ki, azért, hogy még több választ kapjunk rá, hátha van valakinek valami ötlete, de azt már nem írta ki, hogy mi történt.. nagy fordulatokat vett az ügy, és úgy néz ki hogy meg is fog oldódni.


Az eset a délelőtt folyamán történt, én elugrottam 20 percre a postára, utána jöttem is vissza. Ezalatt az idő alatt a szomszéd néni felajánlotta, hogy átjön a kutyusokhoz (nagyon szereti őket) és labdázik velük, játszik velük, de a lényeg hogy velük van, és elvileg nem veszélyeztetheti őket a kutya. Tudtam, hogy nem lesz a néni akadály a kutyának, ha átjön, de nem is hittem volna, hogy átjön; a néni pedig ragaszkodik ahhoz, hogy segítsen nekünk. Ő ott volt a kertünkben. Lucky, Menta, mindenki kint volt, állítólag akkor éppen a két kutyám gyűrte egymást, és játszottak, amikor átugrott a kutya. A kicsi egyből beszaladt a néni szerint, de Menta beleállt a történetbe. A néni ezalatt gondolom kétségbeesetten gondolkozott, hogy mit csináljon. Bunyóztak elvileg 2-3 percig, elég komolyan a néni elmondása szerint, és a végén a néni slaggal lelocsolta őket, és akkor szétrebbentek, és a nagy kutya lelépett. Még én mondtam régebben a néninek, hogy a slag szétválasztásnál hasznos lehet, hát úgy néz ki megmaradt benne szerencsére. Menta megúszta egy kis mellkassérüléssel, tényleg nem vészes, de dokinál már voltunk vele. Lefertőtlenítette, összevarrta neki (mert azért egy picit szét volt nyílva) de azt mondta, 1-2 hét és nyoma sem lesz a dolognak. Hálaistennek mi megúsztuk ezt most jobban, Luckynak semmi baja, kivéve azt hogy nagyon stresszes, alig tudtam kioldani. :/

A nagy kutyának műtötték a fülét, két foga kiesett, és a lábával is van valami, de állítólag megmarad, és el fognak tűnni a sebei. Természetesen ma már jártak nálunk a szomszédok, miközben épp tanakodtunk, telefonálgattunk kétségbeesetten, hogy mit lehet csinálni, és természetesen fel akarnak jelenteni azért, mert a kutyájuknak milyen sérülései lettek az én kutyám miatt. Mondtam nekik, állok elébe.. viszont én hamarabb megtettem a dolgokat. Felhívtam a rendőr ismerősöm, akit még az előbb említettem valamelyik bejegyzésben, és azt mondta, mostmár ideje a tettek mezejére lépni. Kijöttek, megnézték Mentát, így van bizonyíték arra, hogy mi történt, és hogy tényleg volt baj ; felvették a szomszéd néni vallomását ; beszéltek a szomszédékkal (ők meg természetesen előadták a jó gazdikat, akik halálosan aggódnak a kutyusukért, aki csak azért nem támadja meg őket, mert tele van nyugtatózva) és én pedig megtettem a feljelentést, immár rendőrségi ügy van belőle. A rendőrök szerint súlyos pénzbüntetést fognak kapni, és arra is van esély, hogy az állatvédők elviszik a kutyát. Emiatt nagyon ki voltam borulva, hogy miattam a kutyus lehet szenvedni fog, de aztán körbe telefonálgattam mindenkit, bevetettem minden kapcsolatom, és egy másik rendőr ismerősöm révén sikerült gazdát találni a kutyusnak! Egy vidéki kutyakiképző férfi, akinek most halt meg a kutyája, állítólag nagyon szívesen rehabilitálná, és foglalkozna vele, lenne jó gazdija. Nem ismerem ezt az embert, de állítólag nagyon jól bánik a kutyusokkal, rendőrségnél volt kiképző, de már nem dolgozik ott, más foglalkozást választott. Felhívtam, elmondtam neki, hogy 100%-ra nem tudom, hogy tényleg el fogják-e tőlük venni a kutyát, elvégre milyen a rendőrség.. de ő azt mondta, hogy akár hajlandó érte fizetni is, mert nagyon tetszik neki a kihívás, és már komoly kutyára vágyik. Most várunk, hogy mi lesz.. : / A pénz biztosan jó ultimátum a gazdiknak, nagyon pénzéhesek, és szerintem 10e forintért is eladnák a kutyát, csak pénz, pénz pénz. Azon is csodálkoztam, hogy elvitték orvoshoz, és megműttették, már az is megfordult a fejemben, hogy azért hogy majd rajtam csikarják ki a kártérítést. A rendőrök szerint ha engem feljelent, abból csak ő jöhet ki rosszul.. úgyhogy ez van.:/


A legjobban ebben a kálváriában az fáj, hogy 2x is Menta sínylette meg. Oké, hogy rendbe jön 1-2 hét múlva, látható nyoma sem lesz, de azért mégis.. tudom, hogy vagány kutya, nem hagynak benne az ilyenek nyomot, de mégis:'(

2011. máj. 28. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!