Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy szukás kezdő tenyésztő,...

Egy szukás kezdő tenyésztő, mennyire látszik megbízhatónak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.



Mit értesz kezdő tenyésztő alatt? Kennelnév? Kutya szűrt, legalább tenyészszemlés?

2011. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,minden.Meg kiállítási eredmények,gondosan kiválasztott fedezőkan stb.
2011. máj. 23. 19:31
 3/10 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Szerintem ha mindezek megvannak, és szimpatikusnak is tűnik a tenyésztő, akkor vennék tőle kutyust, de csak hobbira. Ha kiállításra, vagy komolyabb célokra venném a kutyust, nem hiszem, hogy kezdőtől vennék, habár ugyanolyan jó is lehet, mint a többi, de azért mégis csak egy tapasztaltabbtól.. most így az első almoddal (gondolom rólad van szó) szerintem inkább a hobbi kutyatartókat célozd meg, mert olyan komoly célokra nem hiszem hogy vesznek még tőled. Aztán jönnek a pozitív tapasztalatok, stb, és akkor már biztosan tudsz eladni kutyust külföldre is, meg minden. :)
2011. máj. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rólam LESZ szó.Még közel sincs meg az alom.Nem is vagyok kezdő,inkább újrakezdő.Csak elgondolkodtam a hasonló témák válaszai miatt.
2011. máj. 23. 19:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

engem pont nem érdekel az a tény, hogy kezdő.

ha van mögötte tudás, eredmény, koncepció - pláne olyan, ami nekem szimpatikus, akkor vennék tőle kölyköt. (vettem is, egyébként, és nem bántam meg!)


de én mondjuk minden kutyám vásárlása előtt hónapokat töltöttem "piackutatással", vonalakat, kutyákat, eredményeket néztem, rengeteg emberrel beszélgettem, felmértem az állományt, hogy jól tudjak választani. és szerintem annyira nem lőttem mellé :)

2011. máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért majd olyasmiben is bízom,hogy kiállításon figyelnek fel a leendő mamára.
2011. máj. 23. 22:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi köze nincs a kutya minőségének ahhoz, hogy hanyadik alomban született a tenyésztőnél. Én is első almos, kezdő tenyésztőtől vettem a kiskutyámat kifejezetten kiállítási célra, mert a vérvonala, törzskönyve pont olyan volt, amilyet szerettem volna és tapasztaltabb tenyésztőnél nem volt várható ilyen alom. Hát nem bántam meg, gyönyörű kiskutya.

Nekem különösen szimpatikus, ha kevés kutyája van egy tenyésztőnek, mert valószínűleg sokkal többet foglalkoznak a kutyákkal és jobb körülmények között vannak tartva(persze ez nem mindig így van). Ha szűrések, kiállítási eredmények vannak, jó a szülők törzskönyve és szakszerűen vannak a kicsik felnevelve, akkor semmi jelentősége nincs, hogy kinél vannak, híres kennelben vagy kezdő, lelkiismeretes tenyésztőnél.

A tenyésztés meg a kutyavásárlás is elég nagy részben lutri, a legalaposabban megtervezett párosításból sem biztos, hogy olyan minőségű kölykök születnek, illetve egy gyengébb párosításból is lehet kiemelkedő minőségű kölyök. Egy 8 hetes kölyökről sem lehet teljes bizonyossággal megállapítani, hogy milyen lesz később.

2011. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokszor a "kezdő" tenyésztők lelkiismeretesebbek, és megbizhatóbbak mint a "haladók".
2011. máj. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sem időben,sem anyagiban nem mindegy,hogy valaki 1 vagy 10 kutyát próbál tökéletesen ellátni.Kicsit megnyugodtam,csak az a baj,hogy magamból indultam ki.Mikor nem rég a saját szukámat kerestem,én is inkább több kutyás,több vérvonalas tenyésztőhöz mentem.Meg még annyiban érdekes a kérdés,hogy marad az egy szuka.Max majd egy kicsit hagyok meg mellette,de ennyi.Több kutyát később sem akarok tartani.Úgyhogy valószínű,én később is egykutyás tenyésztő maradok.
2011. máj. 24. 09:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszerre nekem is csak 1 szukam volt mindig, es az elso almombol 2 kolyok lett interchampion. Szerintem nem az szamit, hanyadik alom vagy mennyi kutya fer el a tenyesztonel, hanem hogy lelkiismeretesen csinalja-e, megvannak-e a szuloknek a kiallitasi eredmenyeik, egeszsegugyi szureseik, stb.
2011. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!