Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor Tenyésztő vagy...

Most akkor Tenyésztő vagy "tenyésztő"?

Figyelt kérdés

Nem tudom hányan láttátok vagy olvastatok arról,hogy Olaszországban lebukott egy pár,mert a fajtatiszta kiskutyákat a csomagtartóból árulták.

Elvileg nekik is volt tenyésztői engedélyük.Hogy lehet kiszűrni,ha a jövőben tk-es kutyát szeretnék,hogy a tenyésztő ilyen-e? Azt hittem eddig,hogy a tenyésztői engedély már maga is garancia arra,hogy mind az ember,mind a kutyái "korrektek"...


2011. okt. 5. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nincs engedély.. annyi van, hogy van egy kennelnév amit kiváltottak..

Ha valakinek vállalkozói igazolványa van se garancia arra, hogy tisztességes ember és ért ahhoz amit csinál..

Meg kell ismerni a tenyésztőt akitől a kutyát veszed az se árt ha mások véleményét kikéred róla.

2011. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Alaposan utána kell járni. Ha a szerződésében vállal egészségügyi garanciát, az már jó jel! Meg nekem mondjuk az is szempont, hogy inkább lebeszél a fajtáról, mint inkább rábeszél. Arra gondolok, hogy nem azt nyomatja, hogy óóóó, családi kutyának tökéletes! Házörzőt akarnak? Annak is kiváló! Futnak? Szuper társ lehet futáshoz!

Hanem sokkal inkább azt, hogy ugye tudják, hogy ez egy makacs fajta, amelyik következetes gazdát igényel, ugye ki tudják elégíteni a mozgásigényét, ami nagyon nagy, stb.

2011. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az előző leírta. El kell menni a kiszemelt tenyésztőhőz és személyesen meggyőződni a tartási körülményekről, kutyák idegrendszeréről stb....

Attól, hogy valakinek kennelneve vagy vállalkozói igazolványa van és almok születnek nála nem biztos, hogy nagybetűs tenyésztő, az nem ezeken múlik.

2011. okt. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tyler913 ***** válasza:
100%

Az elozok jot irtak.A jo tenyeszto nem a kutyaibol el meg,tehat nem erdeke,hogy minel tobbet adjon el,viszont fontos a szamara,hogy milyen sors var a tole kikerulo kutyusokra.

Amugy a garanciavallalas mellett sokat jelent a kennel tortenete is-ugyertem,ha valaki mar 10+ eve egy adott fajtaval foglalkozik magas szinten,akkor jo esellyel nem kokler.

A harmadik,es talan legfontosabb szuro: beszelgess a fajtahoz hozzaerto emberekkel,gyakorlott,igenyes kutyatartokkal,es kerdezd meg,hogy ok mely kenneleket ajanljak.Nalam pl. ez utobbi dontott.

2011. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak helyeselni tudok az előttem szólók írásaira. Annyit tudok még hozzáfűzni, ha kinéztél egy tenyésztőt és megszülettek a kölykök, látogass el hozzájuk 4-6 hetes korukban. Lecsekkolod a tenyésztőt is, körülményeket, stb. Ha minden oké, kiválasztod a kiskutyát - már ha nem ő választ ki téged :), lefoglalózod és vigyél egy pólót, vagy bármit, amit ott tudsz hagyni náluk, hogy bevegyék az alomszagot. Majd amikor 8-10 hetesen elhozod a kölyköt, hozod a pólót is és odarakod a kölyök új helyére, ez neki is jó lesz így :)
2011. okt. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítetek! Kis nehezítés,hogy Magyar vagyok,de külföldön élek,így a látogatás része kicsit nehezebben kivitelezhető,de megoldom! Köszi még egyszer mindenkinek,ment a zöld kéz!
2011. okt. 5. 20:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Elmész a tenyésztőhöz, megnézed a kutyáit, és hogy milyen körülmények között tartják őket. Milyen állapotban vannak, milyen a szőrük, mennyire barátságosak.

És a legfontosabb! Ne vegyél csomagtartóból semmilyen törzskönyves kutyát :D

2011. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Levelezéssel is sokat megtudhatsz. Más is vesz külföldről kutyát és utánanézünk, hogy honnan. Jó sokat kell beszélgetni, kérdezni. Sok sikert!
2011. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!