Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyam eszi a békákat....

A kiskutyam eszi a békákat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes staffordom, es porázon nemigen szokott jonni, mert mindig meg-meg áll, es szaladgál oszze vissza. Igy ha sétálunk, el szoktam engedni, mert jobban jon utánam. Tegnap nemvettem eszre, lemaradt es megevett igy vagy 3 db doglott békát, amit már elutott az auto. Mire odamentem, már a felét megette, mert ilyenkor elkapom, es kiszedem a szájábol. O vonyit és eroszakosan tartsa a szajában a békat. Mindég evett szépen a kiskutya, pedigreeval etetem mint az a zacskos hus, meg pedigree granulattal. Denta sticks et is szoktam neki adni, meg ilyen jutifalatokat. Mindent nagyon szepen megevett, bármikor adtam oda neki, 2-3 alkalommal szokott naponta enni, 1x hust, 1x levest, vagy olyan kaját, amit én eszek, és estére pedig granulátot. Mar tegnap nemigen akarta enni a kaját, és most ahogyan felkéltunk, kiakart menni nagyon, pisilt kakilt egybol, es ennyi. De bejottunk, semmi, lefekudt es nemeszik. Pedig tegnap vagy 6 kor kapott enni utoljára. Szerintetek megedte volna a béka mérgét? Vagy eggyáltalán veszélyes ez?
2011. máj. 24. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szoktasd le mindenképpen arról, hogy bármit is fölegyen az utcán, közterületen. Amikor elkezd "nyámmogni", azonnal határozottan szólj rá, hogy "fúj, nem szabad!" és vedd el tőle. De ha csak közelít is valamihez, lószar vagy egyéb nyami, határozottan szólj rá. Ha pedig elmegy felette, látod rajta, hogy nyammogna, de mégsem teszi, dícsérd meg.
2011. máj. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

először is, a pedigree amilyen silány, pocsék kutyatáp nem csodálnám, ha egyéb tápanyagforrásra vágyna szegény kutya.

másodszor pedig, a következetes nevelést most kéne elkezdeni. ha látod, hogy szájában van a béka, vagy csak közelít felé, akkor határozott FÚJ tiltással ránts bele egyet a pórázba (nem nagyot, nem rángatva). azt semmiképpen se hagyd, hogy megegye... utána szólítsd a nevén, hívd magadhoz, és ha odament (de csak ha odament!) akkor örülj neki nagyon, jutalomfalat, simogatás. ha olyan környéken sétáltok, ahol lehetnek ilyen dögök, akkor mindig hagyd rajta a pórázt, és figyeld a viselkedését, ha menne zabálni, akkor fúj, ha a szépen elfordult, és odament hozzád, akkor jutalom.

döglött békától sajnos lehet baja, lehet, hogy nem érzi jól a hasát, de az is lehet, hogy egyszerűen csak jóllakott... :S ha délutánig nem eszik, szerintem vidd dokihoz.

2011. máj. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A Stafford elég erős jellemű kutya, a FÚJ-ra nagy általánosságban sz@rik.:) 12 évig volt ilyen kutyum, tavaly pusztult el.:( Az használ, ha alaposan pofán vered, sajnos. Kölyök korukban kell az önbizalmukat letörni és nem lesz az életben bajod vele. Állatvédők kíméljenek, ha mindenki kölyök korban megnevelné ezt a fajtát, elkerülhetőek lennének a balesetek. Szerintem nem lesz baja a döglött békától, de ha tartósan nem enne, akkor irány a doki, bár sztem nem árt meg neki, iszony szívós fajták ezek.:)
2011. máj. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen! Vannak olyan helyzetek, amikor egy jól irányzott pofon csodákra képes!
2011. máj. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!