Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, kint tartsuk,...

Mit gondoltok, kint tartsuk, vagy bent?

Figyelt kérdés

Hamarosan veszünk egy Cane Corso kiskutyát!

Szeretném, ha még az elején bent aludna velem.

Szüleim meg azt vallják, nem szabad, mert utána meg nem lesz szívünk kint hagyni, így vegyük elejét a dolognak, és maradjon csak kint, és a hisztinek sem szabad rögtön "ugrani"

Valahol igazuk van, de annyira jó lenne, ha ott szuszogna mellettem:)


Előre leszögezem: ismerjük a fajtát, van tapasztalatunk a fajtával, szóval a "kemény kezű gazdás, nem való akárkinek" válaszokat ne írjátok!:)


Előre is köszi!


20L


2011. máj. 24. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is igaza van a szüleidnek, nem kell beszoktatni mert akkor úgy jártok mint én a Cicummal.. Benn volt fél évig nálam, kiraktuk, mert nem szeretett benn lenni a házba, rá 3 hétre meg folyton beszökött. Még most is beszökik
2011. máj. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Téékáá ***** válasza:
A szüleidnél a pont!Ha meg be engeded akkor mikor kivülre kerül sokkal rosszabb lesz neki , mint amilyen jó volt az a kis idő amit bent tölt veled!Meg neked se lesz mind1 halgatni ahogy kint sir...gondolom!
2011. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
persze, hogy nem lenne jó!:) Tudom én a szívem mélyén, nem szabad előtérbe helyezni a saját jólétemet, ha ezáltal a későbbiekben a kutyával rosszat teszek!
2011. máj. 24. 17:59
 4/11 anonim ***** válasza:
kérd meg a tenyésztőt, hogy 12 hetes kor után hozhasd el így ha rögtön az udvarra teszitek akkor biztos nem kap el semmit...én is mindig 12 hetesen adom oda azokat a kicsiket akik udvarra mennek azonnal és így biztos lehetek benne, hogy nem kapnak el semmit
2011. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
18:04 nagyon köszönöm, így fogunk tenni:)
2011. máj. 24. 18:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

én mindegyik kutyámat kiskutya korában a házban altattam. egyrészt, hogy megszokjon minket, másrészt mert féltem, hogy esetleg ki tud mászni a kerítés rácsain, vagy kárt tesz valamiben - esetleg saját magában, míg nem figyelünk rá.

ketrecben aludtak ilyenkor mindig, napközben pedig hol bent, hol kint voltak. aztán szépen lassan, ahogy nőttek és megszokták a rendet, úgy kikerültek az udvarra.


egy egészséges kutya-gazda viszonynál szerintem nincs olyan, hogy a kutya kaparja az ajtót, vagy beszökik... ha én azt mondom nekik, akkor a nyitott ajtón sem lépnek be! sőt, nálunk a kanapéra felugrás is úgy történik, hogy én engedélyt adok rá, addig egy mancsukat sem teszik fel rá.

2011. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha később egyáltalán nem mehetne be a házba, akkor valóban jobb, ha az elején sem engeditek be.

Nekünk mondjuk nem volt szívünk kizárni a kutyánkat, én is szeretem, ha ott van mellettem (meg ő is, ahogy észrevettem :P ) így ő bejárós lett. Pedig egy 60 kilós nagy dög :D

2011. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát... ő sem éppen hordozótáskába való, plázába járós kutya lesz :D:D:D


Mondom szüleimnek, csak egy kis érvelésként: "És mi van akkor, ha kint hagyjuk éjszakára, valaki bejön az udvarba és ellopja?"


Ekkor jött apu nagy találmánya: "hát éjszakára becsukjuk a kennelbe, hogy nehogy kárt tegyen magában, vagy bármi, és lelakatoljuk a kennelt"


Aztán mondja: "utána meg, ha nagy és okos iskolát járt kutya lesz, jajj lesz a rosszakaróknak"


Tiszta dili:D

2011. máj. 24. 19:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem két kutyusom van, az egyik még kölyök, értelemszerűen imádom dajkálni, és igyekszem is kihasználni amíg ilyen pici! :) A nagyobb egyedül volt amikor hozzánk került (a pici most könnyebben vette az akadályt, hisz volt pajti rögtön), az első éjszakán hajnalig lent ültünk vele az "alagsorban", ide betudnak menni egy kis ajtón, az ő rezidenciájuk. Sírt, még csak szimatolni sem nagyon mert, aztán eltelt egy-két nap és megbátorodott. Tudatosan úgy neveltük, és neveljük a picit is, hogy kinti-benti kutyák legyenek. Bejöhetnek, van bent párnájuk, a kanapéra, székekre, asztalokra, stb nem ugrálhatnak fel stb. Este vacsora után pedig kint, illetve lent alszanak a helyükön. Azt már megszoktuk hogy a kiskutya miatt az udvar olyan, mintha természeti katasztrófa történt volna, de a házban nem szeretnénk ilyet. :) Én ezt egy egészséges megoldásnak tartom, és ahogy feljebb írta valaki, ha egy kutya jól nevelt, annak lehet nemet mondani, és hiába van nyitva a teraszajtó, ha én azt mondom kint maradnak, akkor kint maradnak. Vagyis a pici még nem, de ő is kezd lassan hozzászokni, hogy nem mindig az van amit ő szeretne. :)

Szerintem ami nagyon fontos, hogy amikor érkezik a kis jövevény, akkor otthon tudjatok lenni vele pár napot, amíg megszokja az új környezetet. Ezzel szokja azt a személyt is, aki terelgeti a kezdetekben, és a helyet is :)

2011. máj. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mi is úgy tervezzük, hogy bejöhet majd, az ajtó mellett lesz egy nagy párna, az az övé lesz, de onnan tovább nem mehet.

Természetesen meg lesz nevelve rendesen, ennél a kutyánál meg aztán pláne elengedhetetlen, hogy iskoláztatva, és foglalkozva legyen vele. Persze azért más fajtáknál is

2011. máj. 24. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!