Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan lesz ebadó?

Komolyan lesz ebadó?

Figyelt kérdés

És mennyi?

Nem félnek hogy egy csomó kutyust kiraknak majd az utcára?

Állatvédők hol vannak?

Hallottam valami olyasmit hogy a kutya viselkedése alapján állapítják meg hogy mennyi lesz. Ez mit jelent? Sorra ki mennek minden házhoz és megnézik hogy milyen a kutya? És ha ugat vagy vicsorog vagy mit tudom én a vizsgálóra akkor fizethetek mint a szar? Nem az a kutya dolga hogy távol tartsa az idegeneket???


2011. máj. 24. 21:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi lennék,én is most hallottam erről.Hát igen az biztos hogyha ezt bevezetik egy csomó kutyuli az utcára kerül majd.
2011. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
MAGYAR emberek kifosztására, egy újabb indok a "kormányunktól"! Ha már ellopták és lopják a pénzt, valahogyan csak pótolni kell...A tisztességesen dolgozóktól szedik be, nem azoktól, akik ellopták. Ennyi, ez a lényeg.
2011. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem sem a legjobb megoldás mivel így talán megelőzik a felelőtlen állat tartást de több lesz a menhelyeken.aki felelősséggel tartja annak így is piszok sokba kerülnek nemhogy még adózni is utánuk.aki eddig jól tartotta a kutyáit az ezután is jól fogja aki meg nem majd kihajítja az utcára.ennyi.az lesz majd csak a káosz!
2011. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Ezt tervezik


Önkormányzati ebadó bevezetését, a kölyökkutyák kikötésének tiltását, az állatvédelmi bírság drasztikus emelését, a kutyák fülkorrekciós műtéteinek betiltását, valamint a veszélyesnek minősített ebek nem fajta, hanem viselkedés szerinti meghatározását tartalmazza egyebek mellett az állatvédelmi törvény, illetve az egyes állatvédelmi tárgyú kormányrendeletek módosításának hétfőn nyilvánosságra hozott tervezete - írja az Inforádió.


A javaslat szerint a jövőben az önkormányzatok évenkénti ebösszeírást végeznek. Mivel azonban az ebrendészet állami feladat, ehhez forrást kell biztosítani. Ezt szolgálja az ebrendészeti hozzájárulás bevezetése. Mentesülnének a díjfizetés alól azon gazdák, akik ivartalaníttatják és chippel látják el a kutyájukat, illetve háztartásonként egy eb után kérelmezhető az önkormányzatnál a fizetési kötelezettség alóli felmentés. A menhelyről hazavitt kutyák után sem kell hozzájárulást fizetni, mely az örökbefogadás gyakoribbá válását eredményezheti.

2011. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem lenne rossz a koncepció DE azok fognak fizetni úgyis akik rendesen tartják a kutyát. Sok kutyának falun veszteség ellenije sincs nem hogy az ilyen szaporító telepes kutyáknak...Aki meg nem akar fizetni és költeni 30 ezret ivartalanításra az meg kirak az utcára 1-2 kutyát, egyre meg mentességet kér....vagy leigazoltatja a dokival, hogy ivartalan...nem rossz az elgondolás de nemlátom benne a megvalósíthatóságot
2011. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Én mondjuk azt sem értem, hogy például a tenyésztőknél ezt hogy fogják kivitelezni, ahol mondjuk van 4-5... kutya.


Vagy mi van akkor, ha van egy 9-10éves kutyám aki nem lett ivartalanítva, de ennyi idősen már nem is lehet. Szóval szerintem káosz lesz az egész....

2011. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nehogy ivartalanítsátok a kutyátokat ok nélkül!

Amúgy meg ahogy most így elolvasom ez annyira nem nagy hülyeség de igen pl mi lesz a tenyésztőkkel, vagy ha valakinek mondjuk 3 kutyája van a szívás.

Am meg hogy lehet ezt a háztartásonként 1 kutya után nincs adó cuccost majd kérelmezni?

Vagy ez még nincs ennyire kidolgozva?

2011. máj. 24. 22:50
 8/33 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ne dehogy ivartalanítjuk, nem is látom értelmét.


Amúgy igen lehet kérelmezni, az benne is volt valamelyik ezzel foglalkozó cikkben.

2011. máj. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
nekem 8 kutyám van:) na ez lesz a szívás... nekem ezzel semmi bajom sincs, mármint az ebadóval csak szerintem megint mi szívunk akik oltunk, féregtelenítünk, orvoshoz járunk stb... nem a szaporítók vagy azok akik kínozzák a kutyákat...
2011. máj. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Ez megint olyan,mint mikor 2 év lett a gyes,csak nem volt hova tenni a 2 éveseket,mert bölcsi meg nincs annyi.Itt is előbb menhelyeket kéne építeni,azután az idióta törvényeket hozni...
2011. máj. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!