Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan lesz ebadó?

Komolyan lesz ebadó?

Figyelt kérdés

És mennyi?

Nem félnek hogy egy csomó kutyust kiraknak majd az utcára?

Állatvédők hol vannak?

Hallottam valami olyasmit hogy a kutya viselkedése alapján állapítják meg hogy mennyi lesz. Ez mit jelent? Sorra ki mennek minden házhoz és megnézik hogy milyen a kutya? És ha ugat vagy vicsorog vagy mit tudom én a vizsgálóra akkor fizethetek mint a szar? Nem az a kutya dolga hogy távol tartsa az idegeneket???


2011. máj. 24. 21:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Ezek szerint, én is rossz gazda, vagyok mert az én kutyám sincs ivartalanítva, bár alom sose volt tőle,pedig még a szűrései is megvannak, szóval szerintem nem kellene helyből ítélkezni.
2011. máj. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban kedves utolsó :)
2011. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Hát akkor ti vagytok az üdítő kivételek!

de hiába ironizálsz, vedd a fáradtságot és olvass vissza pár nap kérdéseidben. Tegnap 3 szaporító szándékú és már szaporító tett fel kérdést. Pl:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1827512-a-szu..


vagy


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1826203-nemet..


esetleg ez:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1827011-menny..

2011. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Akkor megnyugodtam. Ha ebadót kell fizetni kiürülnek a menhelyek, senki se pároztatja a kutyáját, mindenki boldog lesz. Jöhet a hörcsögadó...belőlük is sok van :/
2011. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Én nem ítélkeztem, mindössze elmondtam a véleményem. Az ivartalanítás mellett vannak érvek.Ha szukádnál szombat este 11-kor beesne egy gennyes méhgyulladás, neked is lesznek érveid miután kifizetted az állatorvost.

De most vannak-e az ivartalanítás ELLEN?

2011. máj. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

nem kell a végletegbe szaladgálni! senki sem állította hogy most aztán dek*rv*jó világ lesz.

Semmi sem fogja egy csapásra megoldani a problémát.az ilyen okos beszólások meg főleg nem.

valahol el kell kezdeni megnevelni az embereket. szép szónól nem értenek. szankciók kellenek. ez van.

2011. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Jó, ok elfogadom. Akkor szankcionáljanak. De a véleményem akkor is az, hogy ezzel nem fogják a szaporítókat megállítani. Miért nem nézik pl. a expresszen a hirdetéseket? Büntessék azokat.
2011. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

nem, nemfogják,de talán kicsit kvesebb lesz. vagy olyanok akik nem akarnak ivartalanítattni, és potenciális szaporítók (ha csak egy alom lesz is sok) azok talán majd nem vesznek kutyát.

nem tökéletes az ötlet, de valami, és az elvek igenis jók!

lopni is bűn, azt is büntetik, de teljesen kiirtani nem lehet. azt sm teszik legálissá, csak mert van akit nem tántorítanak el a lehetséges követlezmények, de egyeseket elrettentenek.

2011. máj. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 panettone ***** válasza:
53%

Egy vinnyogó gyerkőcnek a gyáli piacon olcsóbb venni egy kölyök kutyát mint egy legot...

Na ha ez megváltozik é a kutyatartás pénzbekerül kevesebben probálnak majd megélni a kutyákból hiszen a rajtuk maradt kölykök teherré vállnak és keresnek más pénzforrást. Ugyanez érvényes a hobbialmokra ahol még nagyobb probléma lesz ha az alom drágapénzen oltódik, chipeződik és még a nyakukon is maradnak a kölykök....és ne feledjétek, hogy már eddig is iszonyat sok kutya kóborol az utcákon ezeket a kutyákat még jó 10-12 éven át el kell tartanunk, na ha kevesebb kölyök születik ők is jobb eséllyel indulnak a gazdikeresésben.

Baromi nehéz lesz és kétlem hogy az ebadóból részesülnének azo akik ténylegesen állatvédelemmel foglalkoznak, de megéri

Sajnálatos hogy ilyen helyzetnek kellett előállni hogy végre - ha másképp nem is de foglalkoznak az üggyel

Már csak abban reménykedem, hogy lesz is aki betartatja a chip+regisztráció ellenőrzését....már ez is visszaszorítaná a nem kívánt almokat, plusz persze az vartalanítás-

2011. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:

de én nem értem.. most minden házhoz kimennek, megnézik hány kutya van, és megnézik h van-e chip meg ivartalanított-e??

ez így biztos nem járható út.. akkor csak nyílvántartott kutyákat fognak megadóztatni??

én a kutyusomat ismerostol kaptam, nincs törzskönyve, semmi... most honnan tudná az állam hogy o egyáltalán létezik?...

2011. máj. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!