Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan lesz ebadó?

Komolyan lesz ebadó?

Figyelt kérdés

És mennyi?

Nem félnek hogy egy csomó kutyust kiraknak majd az utcára?

Állatvédők hol vannak?

Hallottam valami olyasmit hogy a kutya viselkedése alapján állapítják meg hogy mennyi lesz. Ez mit jelent? Sorra ki mennek minden házhoz és megnézik hogy milyen a kutya? És ha ugat vagy vicsorog vagy mit tudom én a vizsgálóra akkor fizethetek mint a szar? Nem az a kutya dolga hogy távol tartsa az idegeneket???


2011. máj. 24. 21:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
2011. máj. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
És mi van azokkal az ivartalanított kutyákkal akiket már évekkel ezelőtt műtöttek. Honnan szerzek igazolást róla. Mert annak idején nem kaptunk semmit sem. Max. egy számlát de azt nem tudom hogy megvan-e még.
2011. máj. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

És mi van az utcáról befogadott kutyákkal? Nem igazolható, hogy mentett.

És adót kell fizetnie a kisnyugdíjasnak, ha öreg tacsikáját nem tudja ivartalanítani 15 ezerért?

És ki fogja a romasor ezer kutyáját ivartalanítani, chipezni? Vagy az adót befizetni?

Vagy öreg kutya megy a sittre, hozunk ki másikat, mert az menhelyi és akkor nem adóköteles?

Van itt buktató bőven!

2011. máj. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
most,hogy elolvastam ezt a linket,egyetértek a tervezettel.Akinek chippes a kutyája,és ivartalanított,annak NEM KELL FIZETNIE ebadót. Szerintem ez jó. Majd elmész a dokidhoz,és kérsz tőle egy igazolást,hogy a kutya ivartalaníttatva van.
2011. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

"És mi van azokkal az ivartalanított kutyákkal akiket már évekkel ezelőtt műtöttek."


Egyrészt ha chipes a kutya, akkor a petvetdatában benne kell lennie, hogy ivartlalanított, másrészt pedig egy 3000 forintos ultrahanggal már meg is lehet állapítani, hogy van méhe, vagy nincs méhe. Kanoknl meg egyértelmű.

2011. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Mellesleg kedves kérdező!

A kutyákat okkal ivartalanítják. Pl. azért, hogy ne legyen felesleges szaporulat, mert a kölykök jó eséllyel kötnek ki a menhelyeken vagy az út szélén. Vagy Te megoldod a gazdi kérdést évente 2x 5-6 kölyök számára?

A kutyákat azért is ivartalanítják, mert a gondos gazdik szeretnének egy tucat betegséget kivédeni.

A kutyákat azért is ivartalanítják, mert jó eséllyel nincsenek szűrve olyan örökletes betegségekre, amelyek a kölyköket életképtelenné vagy beteggé teszik.

A kutyákat értelmes emberek ivartalanítják!

2011. máj. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
de rohadtul ivartalaníttatom mind a 2 utcáról összeszedett kutyámat, mert unom hogy minden sarkon az ilyen nagyon okosok meg a "nem ivartalaníttatom mert egyszer szülnie kell" vagy 0 pasik " jajj a tökei" miatt kutyákba boltlok. nem vagyok se menhelyi önkéntes, se állatorvos, csak egy állatszerető ember. szeretem a kutyáim de unom h mások hibáit kell eltakarítanom. én tudod mit szeretnék okoska? tenyészetből amstaffot venni, mert az a kedvencem, szűrt szülőktől chippel. de ehelyett mivan? nem veszek kutyát amig találok eleget.
2011. máj. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása

az ivartalanítás kérdésében

(A Cerberos Állatvédő Egyesület

MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)



Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk?

Válasz: Nem.


Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer elleniük?

Válasz: Nem.


Kérdés: Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és kanok ivarérés előtti és ivarérés utáni ivartalanítása?

Válasz: Igen, kedvező változásokra számíthatunk.

A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés előtti (3-6 hónap között elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb. kialakulásának valószínűsége minimális, míg az ivarérés után elvégzett ivartalanítások esetében jelentős lehet. A korai és ivarérés előtti ivartalanítás hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora „megnyúlik”, a kölyökre jellemző viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.


Kérdés: Okoz-e elhízást az ivarérés előtt vagy után végzett ivartalanítás?

Válasz: Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás megelőzhető.


Kérdés: Van-e hatással az ivarérés előtt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?

Válasz: Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill. azok megelőzésére. Mind a korai, mind az ivarérés előtti ivartalanítással kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a herebetegségek kialakulásának valószínúsége gyakorlatilag nulla, a prosztata megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelentős pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, sőt egyes betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy szerep jut. A nemi hormon függő végbélnyílás környéki daganatok előfordulása mindhárom módszerrel megelőzhető vagy csökkenthető.


Kérdés: Milyen hatással van az ivarérés előtti vagy utáni ivartalanítás az álvemhesség kialakulására?

Válasz: Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul elő.

2011. máj. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Akkor én borzalmas szemét gazda vagyok, mert ivaros kutyám vagy. Megyek is és feljelentem magam állatkínzásért.
2011. máj. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Ja meg buksit be is kell vallani az adóbevallásba is :))
2011. máj. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!