Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagyobb testű kutyák miért...

A nagyobb testű kutyák miért okosabbak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 11:28
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
tapasztalatból szedem! de lehet hogy azért mert a nagyobbat muszáj megnevelni mert különben veszélyes a kicsikkel meg nem foglalkoznak annyit és ezért butábbak sokkal errefele
2011. máj. 25. 11:42
 12/30 anonim ***** válasza:
Igen, erről van szó, a kicsiket többen tartják babaként, és azt nem neveli senki... Amúgy meg nagytestű kutyából is láttam már sok egetverően hüly.ét: a menhelyen vagyok önkéntes. Mindez a neveltetésből fakad. Az ott lévő kutyákkal soha nem foglalkoztak, ezért olyanok, amilyenek. Néha bekerülnek kicsi megunt ölebek, azoknak meg főleg pótcselekvéseik vannak. Mérettől független a dolog.
2011. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
A kis barna mogyoró kutyám a kutyaiskolában a második órán úgy tudta a helyben maradást, és a láb mellett követést, hogy a nagy barna mogyoróknak mindig az én kutyámmal mutatták be a feladatot :D
2011. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kis mogyorók a buták, hanem a gazdáik. Mivel kicsik elfelejtik nevelni őket. Ha húzza a pórázt, nem baj, mert kicsit. Ha mindenkire támadna, nem baj, felkapom. Ha megharap valakit nem baj, úgyse tesz benne kárt.


ugyanezeket egy nagy kutyára nem lehet ráhagyni. De ismerek kis fehér mogyorót, aki a határőrségnél kábítószer kereső kutya, meg kis fehér mogyorót, aki magas szinten vizsgázik.


ellenben ismerek nagy barna mogyorót is, aki kizárólag acsarkodni tud.

2011. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Szerintem minden kutya ugyan olyan eséllyel indul az életben, hogy okos legyen vagy sem. Nevelés kérdése. Talán azért van több neveletlen (és nem buta) kutya a kicsik közül, mert hajlamosabbak az emberek a saját gyerekükként kezelni.
2011. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Én sejtem, mire gondolsz!

Szerintem is intelligensebbek ÁLTALÁBAN a nagytestűek, de azért ez nem mindig így van.

Ez azért van - szerintem -, mert a kistestű kutyák állandóan bizonyítani akarnak, agresszívabbak.

Ez olyan, mint az embereknél... Minél gyengébb vagy, annál nagyobb a hangod.

A nagy kutya tisztában van az erejével, nem fitogtatja feleslegesen...

A kicsi meg csak ugat mint egy nyomorék...

Nekem ezért nincs kis termetű kutyám, megőrülnék tőle.

De valóban sok múlik a nevelésen. Viszont az agyontenyésztett pincsereken meg mittoménmiken a jóisten se segít.

Általában ideggyengék - de ez igaz lehet az agarakra is...

Szóval érted.:)

Ez nem fekete és fehér, buta vagy nem...

2011. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

SOSE A KUTYA A HÜLYE, HANEM A GAZDIJA!!!!

Egy nagytestű kutya gazdája

2011. máj. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Ez sokszor nem méret hanem fajta kérdése. Meg hát egy csivavának nyilván kisebb agya van mint egy bernáthegyinek.. A kutyák mindig valami céllal vannak kitenyésztve. Pl a labrador border collie bernáthegyi őket használja az ember (rendőr kutyák , nyomkövetők ,vakvezetők ,terelők,) és PL : a csivava a mini yorki, havanese, kínai kopasz kutya ezeket csak kedvtelés miatt tenyésztették ki hisz méretileg akkorák mint egy macska soknak nem is hullik a szőre ezek kis ölebek
2011. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Na jóó,most nagyon felcseszted ezzel az agyamat...És te miért feltételezed ezt a kisebb kutyákról???Képzeld nekem csak kicsi kutyáim vannak és abból is 3,de annak a háromnak is több esze van mint neked.Miért kell külömbséget tenni kutya és kutya között?A kicsi kutyák is ugyanolyanok mint a nagyok csak a méretük a külömbőző!! ;)
2011. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

hát szerintem igenis van különbség kutya és kutya között.

senki ne akarja nekem bemesélni, hogy egy kis palotapincsinek van annyi esze,mint egy németjuhásznak.

van fajtára jellemző intelligencia, vannak a keverékek - ami általában szerencsés dolog, és van az egyéni jellemző...

A tacsi pl. tényleg elég értelmes, hiába kicsi.

A kuvasz meg akármilyen nagy is, nagyon veszélyes, mert iszonyú önfejű tud lenni.


Amúgy nem az agy mérete, hanem az agytekervények száma számít. Ilyen erővel az elefánt és a bálna lennének a világ legértelmesebb állatai...

2011. máj. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!