Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagyobb testű kutyák miért...

A nagyobb testű kutyák miért okosabbak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 11:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

A pincsimet 12 évesen fogadtam be fél éve. Olyan butának tűnt,mint a tök. ( hozzáteszem,nagytestű kutyák rajongója vagyok, a párom állított be vele )

Nos,ez a kis,buta, barna mogyoró mára tudja a behívást, ül,fekszik, szabadon követést,helyben maradást, hempereg, parancsra ugat, ugrik, forog, kúszik.

A szomszédom német dogja egy 5 mméteres lánc végén egész nap ugrál,és ugat.


Ez nem testméret,hanem nevelés kérdése.

2011. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy okosabb a nagyobb kutya.Amit te butaságnak gondolsz azt neveletlenségnek hívják.Nem törődnek a kutyával,nem fegyelmezik,nem tanítgatják semmire,vagy nem megfelelően csinálják, úgymond nem "kutyanyelven" ezért az eb nem érti.Ettől még nem buta.Te például érted hogy mit próbál kommunikálni egy kutya hogy ha ugat rád?Nem? Akkor lehet hogy te is buta vagy.Na a szavakat mint tudjuk ők sem értik,csak korlátozott mennyiségben.Az én kis termetű kutyám mindent megtanult amit akartam percek alatt.De legalábbis megértette hogy mit akarok és azt tette.A kutyáknál is vannak tanulékonyabb és kevésbé tanulékonyak, ahogy az embereknél is.Ez nem méret függő,ahogy az embereknél sem. Az agy mérete nem feltétlenül függ össze a benne fellelhető szürkeállomány nagyságával. Megjegyzem a szürkeállomány is akkor gyarapszik amikor az ember tanul valamit, új információt szerez. De ezt nem akarnám részletezni. Az általad butának titulált kutyák is tanultak. Megtanulták hogy azt tehetnek amit csak akarnak, őket erre tanították. Ez a gazdáik hülyesége nem a kutyáké. A patkány és az agya is kisebb egy kutyáénál mégis milyen intelligens és tanulékony ahhoz képest. Az emberek agya (meg a testünk) is nagyobb a kutyákénál mégis némelyik olyan baromságokat beszél hogy a kopasznak is hajmeresztő. (Személyeskedés nélküli állítás)
2011. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
nekem volt patkányom és értelmesebben nézett mint Bodri, aki nem hallgat a nevére, csak rohan, a mamija utána és az anyuci ölbe hozza le a lépcsőn mert nem tesz jót a gerincének és ezért a kutyus őt oldalba pisili mert szereti, vagy akik megbeszélik a kutyussal hogy na gyere már majd este is lejövünk még sétálni vagy nincs kedved hozzá? meg a halálom a: szépen játszál Mucika ő még kicsi... na ezek itt általába kistestű kutyák és sötétek mint az éjszaka, semmi értelem nincs a szemükben.
2011. máj. 25. 15:15
 24/30 anonim ***** válasza:
A tiédben se sok,ha nem érted...
2011. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
ha elolvastad volna a dőlt betűs részeket nem csak ezen az oldalon akkor láthatnád hogy értem, de ezek a kutyák itt akkor is hülyék mint a segg
2011. máj. 25. 16:06
 26/30 anonim ***** válasza:

NEM EZEK A KUTYÁK NEM HÜLYÉK! Hidd el, látok ilyet nap mint nap a kutyaiskolában. Kiveszem a gazdi kezéből, kicsit dolgozom vele és máris tök normális kutya. Visszaadom a gazdinak, hogy látod, működik, a kutya tudja a feladatot, próbáld csak meg újra. És neki megint nem megy.

Nem a kutya a hülye, hanem a gazdája, hidd el.

2011. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Kérdező: ha ez vigasztal, te se mutatsz nagy értelmi fejlődést, pedig sok értelmes választ kaptál, amiből azért elég világos lett, hogy hogy is vannak a dolgok.


Ezek a kutyák elkényeztetettek, neveletlenek és gyakran csak babának használják őket, ez a bajuk.

Itt a korábbi válaszom:

""kis fehér meg barna mogyorók olyan buták mint az éjszaka"


Nem mind. Leginkább az jellemző rájuk, hogy olyan körülmények közt tartják őket, hogy esélyük sincs a képességeiket használni (pl éjjel-nappal ölben vannak, vagy egy egyszobás panelban élnek, és kozmetikushoz mennek, amiről aztán az ember rögtön a butaságra asszociál). pedig ezek a kutyák is okosak (ha nincsenek túltenyésztve, de ez a nagyokra is igaz).


Sajnos előítéleteid vannak, de semmi alapjuk. A kicsi kutyák is ugyanolyan okosak lehetnek, mint a nagyok, csak a nagyokat az esetek kisebb százalékában tartják olyan körülmények közt, ahol mindenféle pótcselekvéseik alakulnak ki (pl mániás ugatás, hiperaktivitás, agresszió, rombolási vágy)."


Ez van. Aki ennyit nem fog fel, az ne hüly.ézzen senkit, még egy kis szélfútta csivavát se.

Lásd be, hogy van magyarázata a dolognak, de ez nem a méret. Ennyi az egész.

2011. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
kb az utolsó két oldalon már nem általában beszéltem a kis kutyákról hanem itt ezekről KONKRÉTAN(!!!!) -kiemelem hogy értsed-, amik itt vannak, jó???
2011. máj. 25. 16:34
 29/30 anonim ***** válasza:

Nem jó!!!

(ovis stílusban nyomod? :D)

2011. máj. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
simán xD
2011. máj. 25. 16:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!