Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok idős házaspár mellé, őrző-védő vagy legalább elijesztő funkcióval?

Figyelt kérdés
Nagyszüleimhez bementek a kissebbségiek, egyik a konyhában ült már, a másik meg indult volna hátra, mikor nem figyeltek oda mamáék.Van egy öreg kutyájuk, amitől régen nem mert bemenni senki, de már örül ha vonszolja magát.Minden télen úgy néz ki, hogy nem éli meg a tavaszt...
2011. máj. 25. 20:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igazság szerint, amelyik kutya jó lenne, az nagyszüleidnek lehet már sok. Nem biztos hogy elbírnának vele. Értem itt például a kuvaszt, komondort, kaukázusi, közép ázsiai...stb. Én például kuvaszokat tartok, na oda nem fognak bejönni a "tücskök"! Kisebb fajta amivel még idősebbek is elbírnak, talán még a puli. Csak ő maga szerintem elég kevés a retkek ellen...Ezek a nagy juhászkutyák az igaziak.
2011. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Menjetek el menhelyre és kérjetek valami nagy ha lehet fekete,de jámbor kutyát.Idősebbeknek már kutyába is olyan 4-5 éveset vinnék,ami már nem ugrál fel.
2011. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%
igen a komondor és társai amik jók lennének, de nehogy a gazdinak forduljanak... egy riasztó kéne, és egy csihogós ebecske, valami korcs is jó, ha nagyobb termetű.
2011. máj. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Na, igen, szerintem elég lenne valami kisebb, de bolond kutya is, aki ugat..ez az öreg is egy keverék volt, de ugrált a kerítésre, nem mertek bejönni.A pulikat meg ki nem állhatom, nagyon hülyék,nem bízom bennük (bocsi aki nem így van vele) :(
2011. máj. 25. 20:42
 5/18 xnorkax ***** válasza:

A kutya sem biztosítás arra az esetre, ha valaki be akarna törni. Mert lehet, hogy sok cigány fél a kutyáktól, de csapatban bátrak és nem igazán kell azon törniük magukat sajnos, hogy a kutyát likvidálják. Tudod, mérgezés, bicska és a többi... Én inkább a kerítést és a zárakat erősíteném meg, riasztót szerelnék fel.

Mert ajánlanám amúgy szívesen a komondort vagy a kuvaszt, de nem hiszem, hogy idős embereknek megfelelő lenne. De ha tapasztalt kutyások, fittek és tudnák mozgatni a kutyákat, akkor én vennék egy kuvaszt és mellé egy vagy két pulit. A puli jelez, két kutyát meg nehezebben hatástalanítanak. De én, hogy őszinte legyek nem tenném kockára a kutyám életét, így ilyen közegbe nem vennék semmilyen ebet.

2011. máj. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Annyira nem vészes a helyzet, csak ezek a tollasok, meg árusok járnak(hagy ne írjam kicsodák).Szóval csapatban nem vonulnak errefelé.Nagyon ideges lettem, mikor anyukám mondta, mi volt, mindenképpen szerzek valami kutyát.Ha csak arra is, hogy a szomszédok hallják, hogy valami van...

Mondtuk nekik, hogy napközben is zárják az ajtót, de nem értik meg, mert régen ez nem volt divat.Meg mire kiérnek, ha csönget valaki...Szóval nem is nagyon fürgék már sajnos :( Bottal jár mindkettő

2011. máj. 25. 20:47
 7/18 A kérdező kommentje:

Menhely nekem is eszembe jutott, mert kölyök kutya mire felnő még lehet bármi.

Hogyan válasszak ki egy normális, nem idegbeteg, nem félős kutyát, aki az idegeneket megijeszti?

2011. máj. 25. 20:49
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, cigányok csak falkában bátrak, szomszéd telken is megmérgezték a két német juhászt és bementek. Én kutyáimnak is bedobták, csak ők nem eszik meg idegentől az ételt, ott találtam meg reggel a húst. Lényeg az, ha akarnak úgy is bemennek, csak akkor megmérgezik ha nincs kiképezve ételmegtagadásra. De egy hangos jelzőkutya, azért nem árt.
2011. máj. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nagyon jó, akkor ezt megbeszéltük!Kell kutya...Már remélem többen nem írjátok, hogy úgyis megmérgezik...!

Tehát a kérdés továbbra is ki mit ajánl?

2011. máj. 25. 20:55
 10/18 anonim ***** válasza:
Mint írtam is, én szívem szerint a kuvaszt vagy komondort ajánlanám...csak ugye idősek már. Kisebb kutya a menhelyről.
2011. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!