Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyi ideje...

Szerintetek mennyi ideje lehet hátra? Szerintetek az altatás az a "könnyebbik út" számára?

Figyelt kérdés
Van egy tacskó keverék kutyám. Elég öreg már 14 éves :( Már szegénykémnek alig van fogacskája :"(, de még tud enni száraz kutyaételt :) Az utóbbi hónapokban eléggé lefogyott és látható rajta, hogy nagyon soványka...:( És néha este beteszem a tálkájába a kutyakaját és reggel ott van benne az egész jobb esetben csak a fele :S De néha legalább mindet megeszi :) Légyszi normális válaszokat :) Köszi előre is :)
2011. máj. 25. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok az altatás híve, ha csak nem kikerülhető, például egy gyógyíthatatlan betegség vagy baleset stb...A természetes megöregedés teljesen normális, ha nem szenved, nincsenek fájdalmai, akkor hagyni kell ha eljön majd az ideje, szépen elalszik. Ezek amiket leírtál, egy idős kutya tünetei, fogvesztés, fogyás lehet még akár megvakulás, hallás romlása stb. Ez ezzel jár.
2011. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél egy kis konzervet a szárazhoz(keverd össze a 2őt egy tálba...)

:)

2011. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, igen azt nem írtam, hogy a hallása se az igazi már :/ Nagyon nagyot hall és már egy jó ideje alig ugat...:( MEgrémiszt és félek, hogy egyszer arra kelek fel, hogy ő már sosem ébred fel :( :"( :"( Együtt nőttünk fel és félek, hogy hamarosan elmegy :"(
2011. máj. 25. 21:36
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Első abszolút korrekt választ adott, ehhez nem lehet mit hozzáfűzni. Talán csak annyit, hogy légy vele türelmes. Remélem, még sokáig ott lesz veled. :)
2011. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
én is :) mert mindenki nagyon szereti :) és szószerint az utca kedvenc kutyusa :) mindenki megsimogatja és ha jönne esetleg egy betörő az is halálra nyaldosná :) sose harapott meg senkit, igazán barátságos :) csak szegénykém alig eszik, meg jön ez a nagy meleg is :( félek, hogy baja lesz :(
2011. máj. 25. 21:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Még régen eltört a kutyusom lába és az orvos rosszul műtötte meg. 14 éves volt amikor nyáron már nem bírt lábra állni a vizet is úgy kellet odaadni neki. Ekkor döntöttünk úgy, hogy elaltatjuk, mert nagyon szenvedett.

Csak akkor altasd el ha tényleg szenved, de akkor ne hagyd tovább szenvedni.

2011. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 gritty válasza:
100%

Ha az anyagi kereteid engedik szerintem próbálj Neki mostmár ne száraz eledelt adni, hanem kényeztesd kicsit és vegyél neki valami szaftosabb ételt. Én sem javaslom az altatást, mert hidd el, utána folyton az járna a fejedben, hogy vajon hány évet tölthettetek volna még együtt? Ha nincsenek fájdalmai, akkor szerintem még ne gondolkodj ezen. Nekem volt egy Németjuhászom Liza, akit sajnos el kellett altatni, mert súlyos beteg volt és erős fájdalmai voltak, amitől teljesen megváltozott.

A szívem szakad meg ma is, ha rá gondolok.

Napokig sírtam utána.

Minden jót jót Neked és a kutyusodnak!

2011. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
én mindkettőtől félek...ha elaltatjuk akkor tudom ,hogy attól a perctől kezdve már nem lesz ott velem, de ha meg hirtelen elalszik és nem ébred fel akkor az hirtelen történik és nem tudom, hogy mikor lesz :( Ezért félek :( Nem akarjuk elaltatni csak tényleg mostanábancsak fekszik és néha körbemegy a ház körül lefekszik és ennyi a napja :( Lehet, hogy a nagy meleg miatt és csak én vagyok ennyire besz**va :) Hát nagyon remélem, hogy még pár évig majd velem lesz :) <3 :)
2011. máj. 25. 21:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Az öreg kutyusok sokat alszanak, és gyakran veszítenek a súlyukból. szerintem a száraztápot hanyagold, ha lehet, akkor inkább főzzél neki. Húst, rizzsel, húslevest egy kis sárgarépával, stb.

Az is természetes, hogy már nem hall, valószínűleg a látása sem az igazi. De ezért butaság lenne elaltatni, pláne, ha nem is beteg.

Ha pedig egyszer azt látod, hogy reggel nem ébred föl...akkor gondolj arra, hogy nagyon szerencsés kutyád volt. Ha lehet ilyet mondani, akkor ez a legszebb formája az elmúlásnak.

És ne rágódj ezen, mert a kutyusod megérzi! Lehet, hogy még évekig veled lesz, a tacsik strapabíró kutyák:)

2011. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem értem,hoy nem jutott eszedbe a legkézenfekvőbb megoldás:az állatorvos.

Senki nem tud neked neten keresztül,látatlanban tanácsot adni,mit tegyél a kutyáddal,senki nem varázsló.

Vidd el orvoshoz,vizsgálja meg,és akkor majd ő elmondja,mi a teendő.Ennyire egyszerű.

2011. máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!