Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Altatás, vagy sem? Írjatok...

Altatás, vagy sem? Írjatok vmit kérlek. Tisztára kivagyok már. :'- (

Figyelt kérdés

Kutyám 12 éves, kisbabám 10 hónapos, panellakásban lakunk. A kutya megy neki, nem durván, de 2x már odakapott, és morog rá állandóan.

Ezt még kibírnánk, vhogy csak megszoknák egymást szép lassan.

De pár hónapja elkezdett bepisilni, és most már ott tartunk, hogy nem elég neki a napi 6-7 séta. A férjem reggel6-tól, estig dolgozik, én rángatom a kutyát-gyereket sétálni napi többször, totálkár vagyok, ha bejön a rossz idő, nem is tudom mi lesz, egy ilyen kisgyereket nem lehet ennyiszer le-föl pattogtatni, mert ugye mikor a kutya jelez, szaladni kell...tök büdi van már a lakásban, és félek, hogy a gyerek is elkap vmit tőle, viszont 12 éve velünk van, szeretem, nagyon kötődök hozzá, ezért is szenvedünk ennyi hónapja, hogy megszokja a gyereket.

eddig a doki a korára gondolt, de nagyon büdös is szegény, mintha vmi, ááá, nem is tudom, nagyon gáz, tegnap vettek tőle vért, ma késő este lesz eredmény...nem tudom, ha vesebaj, azt mondta a doki hogy jobb elaltatni, de én beledöglök...de abba is beledöglök, ha a gyereknek vmi baja lenne...


2011. júl. 20. 07:58
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
100%

Hát bölcset nem tudok mondani. Csak bíztatni, hogy valahogy csak ki kell bírnod.

Gondolom te is gondoltál arra, hogy azért pisil be, mert féltékeny a kicsire.

Lelki megnyugvás miatt biztos az lenne a legjobb, ha a doki betegséget állapítana meg. Persze a kutyusnak nem.

Viszont azt is be kell látni, hogy egy két hónap és szalad a gyerkőc is, nem lehet egyikőjüket sem karanténban tartani.

Viszont a balesetet mindenképp meg kell előzni.

Abba is "beledöglenél", ha a kutya megmarná a gyerkedet, netán maradandó sérülést okozna. Akkor már mégiscsak a gyerek.

2011. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
61%
Kutyapelus?? Amikor van időd, leviszed, ha nincs ráadod:) Bár nem valószínű, hogy már megszokja. Külön csukni nem tudod?? Megértelek.. Nekem is van egy kutyusom, igaz ő még csak 1,5 éves, és kinti kutyus, de ha a te helyedben megőrülnék, úgyhogy átérzem. Nálunk is jön a baba és már előre félek, hogy hogy jönnek majd ki, bár az én drágám imádja a gyerekeket(kicsiket, nagyobbakat egyaránt) és persze attól is félek, hogy ha már a kicsit ki tudom vinni az udvarra és mászik és játszik akkor az elhullott szőr, vagy a nem észrevett kutyakaki... Mert nálunk 2 részes az udvar, hátul lovak vannak, oda csukjuk, ha jön valaki, mert a lovakkal is jól kijön, viszont egyébként meg elől van, mert valakinek őrizni is kell a házat(mondjuk sokra nem megyünk vele, segítene pakolni a betörőnek:D), meg szeretem ha kiülök a teraszra és odajön és szeretgetem.
2011. júl. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
08:07 vagyok. Azt viszont nem tudom, hogy a balesetet hogy előzd meg. Nincs ismerős aki családi házban lakik???(Nekem is volt 1 hónap, amikor megvettük a házat és még fel kellett újítani, egy ismerősnél volt, hogy ne legyen egyedül, én fizettem a tápját, takarítani jártam utána, sétálni vittem és ott lehetett) Nem lehetne megoldani valahogy?? Eltartanod így is, úgy is el kell, de akkor legalább tudod, hogy ő is jó helyen van és a baba is biztonságban:)
2011. júl. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyosak vagytok..sajnos az "átlakoltatást már megpróbáltuk, de Ő egy nagyon egyemberes kutya(illetve kettő) csak minket fogad el, már nem képes beilleszkedni...aki lenne, az lakásban lakik, és őszintén kinek kell egy mufurc, bepisilő öreg büdös állat? :-( Már csak mi maradunk neki...

A kutyapelust is próbáltuk már, nem tűri. Meg a Freschnpfban is vettünk ilyen kutyalepedőt vagy mit, amire rápisilhet, és beszívja, és elvileg fogja a szagot, de semmit nem ér..:-(

Egyszerűen fizikai fájdalmat érzek, és látom, ahogy tartom a kezemben mikor beadják neki...egyszereűn képtelen vagyok, görcsbe rándul mindenem...:-(((( itt zokogok tegnap este óta, a gyerek is már halálra rémül tőlem...

tudom, hogy nem tudtok segíteni, nekünk kell majd dönteni, de eddig úgy voltam, hogy jaj, majd lesz vmi, de most hogy a doki így kimondta, kész vagyok...csak nagyon jó, hogy kutyásokkal dumálhatok erről, mert akinek nincs nem tudja milyen ez, azt hiszik idióta vagyok, a gyerek az első, persze, de ők nem álmodják vissza a sok régi kirándulást, ahogy örömében a fejemig ugrált, nem élték át az örömöt minden nap mikor hazaértem a munkából, és még sorolhatnám, nem értik...:-(

köszi nektek...

2011. júl. 20. 08:22
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért beleerőltetni egy betegségbe, hogy elaltassák elég gáz hozzá állás. Bocs, de ez így jött le.Nincs olyan ismerősöd akinek oda tudnád adni? Nagyszülők, rokonok? Csak az miatt ne altasd el, mert teher lett. Nekem most 3 hónapos a babám és mi inkább elvittük a tesómékhoz a 9 éves kutyinkat.
2011. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Második, a kutyapelenkát nem ráadni kell a kutyára, hanem leteríteni a földre, és arra pisil.

Kedves kérdező, az miért nem vált be??? (csak mert szerintem egy nagyon hasznos dolog, és a Ti esetetekben tényleg praktikus lenne)

2011. júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Ezek alapján a kutyapelus nem fog használni. Nem csak féltékeny, de teljesen össze is van zavarodva, nem tisztázott számára a családi rangsor, ami aztán zavarodottá, rosszkedvűvé, feszültté teszi.

Pont ugyanazon megy át, amin te is, de nem tudja elmondani, hát rosszaságokat csinál.

Valahogy, akár kutyaiskolás szakemberrel is, de le kellene tisztázni ezt a helyzetet.

Szerintem ennyit igazán megtehetsz érte, mielőtt azt mondanád, hogy adják be a halálos injekciót.


AZ pedig hogy egyemberes, ne fogjon vissza, sok ilyen kutya van, akik rendesen elfogadják a családtagokat, újoncokat is, épp csak nem törleszkednek hozzájuk.

2011. júl. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, fogok reagálni, de most feléberdt a babám...
2011. júl. 20. 08:40
 9/33 anonim ***** válasza:
minek kellett 9 éves kutyékat elvinni rokonokhoz? nem akarok előre ítélkezni, de én soha nem adnám oda a kutyáimat senkinek. én vállaltam értük felelősséget, ami nem az első gyerekig szól.
2011. júl. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Második vagyok.:)

Nem tudtam, de köszi az infót:) Szerencsére nem volt rá sose szükségem:) Amúgy teljesen egyet értek veletek..:) 08:37-nek pedig maximálisan igaza van!:) Az én kutyám is csak engem fogad el igazán és a páromat most kezdi. Amíg másnál volt addig sem volt semmi baja, de alig várta, hogy menjek:) Ha épp nem tudtam sétálni vinni, autóba tettem és elhoztam magammal a készülő házhoz(mert ugye ott kellett lennem, hogy velem legyen:) Úgyhogy kitartás:) Hol laksz?

2011. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!