Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért más az altatás így?

Miért más az altatás így?

Figyelt kérdés

Tegnap volt itt egy kérdés,hogy mi lesz a vemhesen ivartalanítás után a picikkel. Senki nem tud válaszolni arra,hogy mi a különbség a kettő között. Mármint hogy miért támogatjátok a vemhesen ivartalanítást,és a kicsik megölését,ha mondjuk a gyepin altatást elítélitek?

Miért más a kettő? Ugyanúgy egy életnek vettek véget,nem?


2011. júl. 19. 10:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Az egyik esetben az az élet még nem kezdődött el...
2011. júl. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Én mindkettőt ellenzem mert mindkettő brutális és kegyetlen. De inkább a gyepin történt altatások szomorúbbak de az a legszomorúbb hogy mindkettőért mi emberek vagyunk a felelősek mert nem ivartalanítják a kutyát mert majd ők úgy is vigyáznak rá vagy kidobják a megúnt kutyát amit ezzel szinte halálra ítélnek ugyanis magyar országon vannak követelményei az embernek az örökbe fogadott kutyákkal szemben mint pl.: lehetőleg legyen fajta tiszta, kölyök vagy fiatal. Tehát egy öregebb kutyának az esélye a semmivel egyenlő. A vemhes szuka ivartalanítása még mindig jobb mint ezek mert sok esetben ha megszületnek a nemvárt kölykök rosszabb sorsra jutnak mint: vízbe folytás és egyéb barbár megoldások vagy csak kiteszik őket egy autó pálya szélére egy dobozba. Tehát nem ugyanaz a két kutya sorsa.
2011. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne elkezdődve? Ha a legutolsó pillanatban,akár 1 nappal az ellés előtt lesz kipakolva a szuka,akkor már életképes kiskutyákról van szó.
2011. júl. 19. 10:26
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

az első válaszoló téved. Ha már megfogant, akkor már ott életről van szó, ha csak egy sejtcsomó csak, akkor is!

Mindkettő szörnyű dolog!

2011. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem aki megengedheti magának a szuka ivartalanítását, az megtehetné ezt mielőtt vemhes lenne a kutyája. Másrészt, vidéken nem költenek pénzt ilyesmire, tehát ezen az állapoton ott nem hinném, hogy változtatna bármit is. Másfelől pedig, nem tartom etikusnak, hogy az ember egy alomnyi kutya sorsáról döntsön már akkor, amikor azok még meg sem születtek. Az ember nem egy isten. Egy öreg kutya örökbefogadásának valószínűségét pedig nem hiszem, hogy a kölykök száma nagyon befolyásolja, mivel aki kölyköt akar, vagy fiatal kutyát, annak igen ritkán változik meg az álláspontja, így ilyen esetben valószínűleg inkább kiad - jobb esetben - ötven-hatvanezer forintot egy fajtatiszta törzskönyves kiskutyáért, vagy - rosszabb esetben - egy tizest vagy huszast egy szaporítótól vásárolt kölyökért. Tehát, ha a menhelyen nincs is kölyök, akkor is talál magának kölyökkutyát.
2011. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Teljes mértében az a véleményem,mint az utolsónak!!!!
2011. júl. 19. 10:42
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
A legtöbb ilyen ivartalanítás menhelyekre, állatvédôkhöz bekerült szukákkal történik. Ott mérlegelni kell. Nincs helyük, idejük, pénzük még plusz 6-8 kölyökre. Aki ezen háborog az mehet és vihet haza 6-8 kölyköt és lehet nekik gazdát találni. Sok sikert!
2011. júl. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Senki sem háborog. Én elfogadom,hogy van ilyen,és kell ilyen. De én elfogadom azt is,hogy elaltatnak kutyákat,ha teltház van.

A kérdés az,hogy aki az egyiket elfogadja,és jónk tartja,miért ellenzi a másikat.

2011. júl. 19. 10:55
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Hidd el nekem, hogy sok esetben jobb a kiskutyáknak, ha meg sem születnek. Sőt megmondom őszintén szerintem még a vízbefojtás is humánusabb megoldás, mint hagyni őket felnőni. Te nem látod, hogy milyen kutya sorsok vannak ebben az országban? Persze, a kölyköt még el lehet passzolni, mert még pici és imádnivaló. Aztán elkezd rágni, megy a hátsó kertbe láncra, merthogy "nevelhetetlen". Mit gondolsz, az a másfél millió gazdikereső felnőtt kutya nem kölyökként kezdte az életét?


De ha teszem azt, sikerül aránylag normális helyet találni a kölyköknek, mi a garancia arra, hogy ők nem fognak tovább szaporodni? És hogy az ő kölykeik nem láncon végzik egy vashordóban, vagy meggyötörve, megkínozva az utcán?

Javaslom annak aki ítélkezik, hogy nyugodtan mentsen meg valamelyik gyepirő altatás elől egy alom kölyök kutyát, oldja meg a karanténozásukat, szoptatásukat, féregtelenítésüket, oltásukat, ivartalanításukat, aztán keressen nekik gazdát. Emberek! Mi állatvédők pont ugyanolyan emberek vagyunk, mint ti, csak mi teszünk is valamit, hogy javuljon a helyzet.

Ti meg a kényelmes széketekből erkölcsi ítéletet mondtok felettünk... Tessék, lehet jönni, utánunk csinálni! Mi is munka, párkapcsolat, saját kutyák mellett csináljuk! Akinek van kapacitása jobban csinálni azt örömmel várja bármelyik szervet!

2011. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!

Én nem kötekedni akarok, csak "unom" már ezt a témát. Így rosszabb ha minden nap felteszel egy ilyen kérdést! Én nem akarok belegondolni, hogy milyen érzés a piciknek ha vemhesen ivartalanítják az anyjukat, DE én dolgozom már elég régóta menhelyen és ebrendészeten. Én azt mondom inkább vemhesen ivartalanítás még ha fáj is mint inkább az, hogy rács mögé szülessenek ahol nem tudni, hogy milyen sorsuk lesz.

Vagy olyan emberhez születni aki nem törődik az etetéssel

, lesz@rja a kutyáit.

Február végén egy olyan esethez riasztottak, hogy két kutya nagyon el van hanyagolva.

Nem két kutya volt.

Egy kan ház, víz, étel nélkül (gondold át, hogy telelt át!) és egy szuka egy kis romos pajtában. Fél fedele le volt omolva, ott tudtunk bekukucskálni.

Egy anya volt. Picikkel. A saját ürülékükben hemperegtek, tüsszögtek, a szemük be volt gyulladva és az elpusztult testvérük mellett voltak. Ez lenne az élet? Igaz mi megmentettük őket. Gyógyszert kaptak, féregtelenítést stb..

5 pici megmaradt, ők voltak a szerencsések, de mi van azokkal akikhez nem jut oda a segítség nyújtás?

Inkább így éljenek? Vagy inkább ne éljenek. Bármilyen gonosz tett, de inkább ivartalanítás legyen vemhesen.

Higgyétek el én is eltörölném a vemhesen az ivartalanítást, de nem állunk olyan helyzetben itt Magyarországon.

Én szabályba hoznám azt is, hogy csak tk-s szűrt, tenyészszemlés kutyusok pározhassanak. Ergo amelyik kutyának nincs tk-je ivartalaníttatnám.Csak ugye nem várhatjuk el ezt mikor az embereknek nincs pénzük, de ez már politika :S

Szóval (téll nem kötekedni akarok) aki úgy érzi, hogy ez hatalmas bűn (a vemhesen ivartalanítás) az ne itt sipákoljon hanem tegyen valamit ez ellen. De csak úgy, hogy ne legyen több árva kutyus!

Mert panaszkodni könnyű, hogy mekkora gyilkosság stb... Igen az,de inkább egy "kegyelmes" gyilkosság legyen mint barbár élet (vízbe fojtás, agyon csapás, vagy árván leélni az életet)

És nem kell több keverék kiskutya, nem mintha nem szeretném a keverékeket, nekem is az van :)

De annyi van menhelyen, hogy Németország is innen fogad örökbe kutyát. Nem kell, hogy több szülessen, a már megszületett élőkkel kell foglalkoznunk.

Valaki azt írta, hogy az öregeket nem fogadják örökbe ha vannak ha nincsenek kölykök, ez lehet igaz, de ha nincsenek kölykök és azt a pénz (féregtelenítés,oltások,kölyöktáp,szoptatós táp, esetleg betegkezelés stb..) az öreg kutyákra ( kozmetika, tanítás! stb...) akkor lehet hogy könnyebben fogadnak örökbe egy öreg tanított szép kutyát!

És amit mindig elmondok, a szaporítókat kellene beszüntetni mindegy hogy egyszer ellett a kutya vagy évente kétszer-> BE KELLENE SZÜNTETNI!

Most lelehet pontozni, de én így gondolom!

2011. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!