Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi lesz az ebadó?

Mennyi lesz az ebadó?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 16:21
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
0%
Évente 4-5 ezer forint állítólag, de egy háztartásban csak egy kutya és egy macska lehet.
2011. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy 30ezer évente! De szerintem ez nem normális és aki nagyon szereti a kutyáját és nem tudja kifizetni az ebadót akkor az mit csinál a kutyával?
2011. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Remélem, hogy igazad van mert 4-5ezer évente nem olyan túl sok de én azt hallottam, hogy 30ezer.
2011. máj. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
74%

ajánlás:

"Az ebadó főbb tételei:

1. minden kutya chipezéssel történő azonosítása kötelező - ennek hiányában az állatorvos az éves veszettség oltás alkalmával a kutyát, járványvédelmi okokból, beoltja (lejelenti az oltást illetve a regisztráció hiányát a Hatóság felé), de az ezt igazoló bilétát nem adja ki a tulajdonos számára az ivartalanítás igazolásáig, vagy elvégzéséig.

A Magyar Állatorvosi Kamara minden évben publikálja az ajánlott (indikatív, az állatorvosokra nem kötelező erejű) kis, közepes és nagytestű szuka kutyák ivartalanításának árát (ovariaectomia), illetve a kutyák kasztrálásának ajánlott díját.

2. az ivartalanított és chipezett kutya után fizetendő éves ebadó díja 0 Ft

3. a nem ivartalanított, de chipezett (regisztrált) magyar fajtatiszta kutyák után fizetendő éves ebadó díja a Magyar Állatorvosi Kamara Által indikált közepes termetű nőstény kutyák ivartalanítási díjának adott (pl. 10-30 - ez vitára bocsátandó) %-a.

4. Minden egyéb, 6 hónapnál idősebb kutya után fizetendő éves ebadó díja megegyezik a Magyar Állatorvosi Kamara által ajánlott közepes termetű nőstény kutyák ivartalanítási díjával - így motiválandó a gazdát, hogy inkább egyszer fizesse be az összeget a műtétre, mint évente ebadóként.


"

2011. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kutya és egy macska lehet és akinek két kutyája/két macskája van az mit csinál? Az egyiket kidobja? Ez olyan hülyeség!
2011. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
36%

Nevetséges dolognak tartom az egészet. Az évenkénti oltás is többezer forint!!!


Eztán mit vezetnek még be? Mondjuk bugyi-adót? Fizessek adót minden tulajdonomban lévő bugyi után??


Ezt az adót inkább csak a harci kutyák tulajdonosaira kellene kiterjeszteni.

2011. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudjuk amikor még nincs is róla törvény ill. magában a javaslatban sincs benne. Menj ér kérdezd meg Orbán atyánkat :o)

Itt a javaslatcsomag: [link]

2011. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

16:27 vagyok

tehát ez az ajánlás,a lényege,hogy a chippezett,ivartalanított kutyák ne fizessenek.

soha nem volt arrólszó,hogy hány kutya lehet, ezt a helyi rendeletek szabályozzák.

2011. máj. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
74%
Aki nem tudja kifizetni az ivartalanítson és chippeztessen. Ennyi. Majd arra is biztos lesz szociális alapon támogatás. Üdv a felelős állattartók között! :o)
2011. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
14%

Engem senki nem fog arra kötelezni, hogy a kiskutyámba egy chipet tegyek. Egy élőlényről van szó, SOHA.


A következő alany meg mi leszünk? Na tudjátok mikor...

Foglalkozzon az állam azzal, amivel kell, ne ilyen baromságokra fecsérelje az idejét.


22/L

2011. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!