Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rotweiler vagy kuvasz?

Rotweiler vagy kuvasz?

Figyelt kérdés

sziasztok

volt már pár kérdésem szeretnék egy kutyust HÁZŐRZŐNEK

lényeg hogy a családot szeresse a betörőket kevésbé

mit tudtok ajánlani?

jó lenne magyar kutya ezért gondoltam a kuvaszra mert az elég nagytestű, harcias, magyar, szép, családszerető

a roti is ugyan ezekkel rendelkezik kivéve azt hogy ő nem magyar:)

ezeken kívül van olyan kutyafajta ami megfelelne nekem ?

németjuhászt nem szeretnék mert azok nem tetszenek:)


2011. máj. 26. 21:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

hát nincs nagy mozgástere mert egy kertbe kéne őrizni a kertet mert nem lakom ott

kb 200nm" amit ő használhat szabadon a többi kert

viszont naponta (ha kölyök kutya) 4órát foglalkoznék vele (ha felnő és nem kell vigyázni rá tanítgatni ) akkor is meglenne a 2 óra naponta

+ hétvégén meg szabadidőmbe túrázgatás sétálás vele velük

2011. máj. 27. 13:00
 12/17 A kérdező kommentje:

meg ugy tudom a rotival sokat kell foglalkozni meg elég pénzigényes kutya:D

sztem a kuvasznál maradok

fiu vagy lány? egy vagy kettő? az biztos hogy puli lesz majd de lehet csak később

2011. máj. 27. 13:48
 13/17 anonim ***** válasza:

Most kuvaszunk van, sok évvel ezelőtt rottweiler. Ami nagy különbség a kettő között, hogy a roti alig ugatott, tényleg csak akkor, ha muszáj volt. A kuvasz pedig nagyon ugatós. Mindkettő kutya családszerető, a roti sem csak egy emberhez ragaszkodott, a kuvasz sem. Ehhez azonban az is hozzátartozik, hogy nem csak a gazdi foglalkozik a kutyával, nagy szeretettel ám szigorúan neveljük (nem verjük, nincs láncon). A szőre miatt a kuvasz jobban viseli a hideget (bár a nagyon hideg éjszakákon mi beengedjük az előszobába és látszik rajta, hogy jól esik neki a +5 - +10 fok). A kuvasz tapasztalataim szerint keményebb kutya(ám ez lehet egyedfüggő is), makacsabb, nagyon következetesen kell nevelni. Idegenekkel szemben is barátságtalanabb, vadállat módjára védi a házat mindaddig, amíg a kapuban álló személyt mi be nem engedjük. Innentől már nem vicsoroghat, moroghat, de erre is meg kell tanítani.

Nem tudom mennyi tapasztalatod van kutyákkal, volt-e már az említett fajtákhoz hasonlóan kemény kutyád, mert ha még nem, akkor bármelyiket választod, szukát ajánlanék. A házat, a családot ugyanúgy védi, de általában a gazdi számára könnyebben kezelhető, mint egy kan.

2011. máj. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A kuvasszal is sokat kell foglalkozni. 1. nevelése miatt, 2. nagyon igényli a szeretetet (tévhitekkel ellentétben), 3. nagy a mozgásigénye, hiszen pásztorkutya.
2011. máj. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Én a kuvaszt ajánlanám nekem is az van és még csak egyhete volt nálunk de már minden idegenre morgott aki beakart jönni nagyon ragaszkodó kutya és kiváló házőrző hallottam olyanról hogy a kuvasz annyira őrizte a házat hogy amikor a gazdája beteg volt nem engedett be senkit a házba ezért sajnos le kellett lőni de csak azért hogy az orvos bemehessen a gazdájáhhoz egyébként nagyon nyugodt kutya és csak akkor ugat ha muszáj nagyon szereti ha foglalkoznak vele és ő is rengeteg szeretetet ad vissza és nagyon okos kutya is
2011. máj. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
előző vagyok : nem igaz amit róla mondanak hogy öregkorára megvadul én már láttam 12 éves kuvaszt jól volt tartva és nem volt láncon ezért nem vadult meg ... soha nem szabad megütni vagy láncra verni mert akkor vadul meg
2011. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hgy a kua segítene kinyitni a kaput?! XD

Baz te hülye vagy.A kauk a legkeményebb területvédő kutyák.

Am sztm a 2 közül kuvasz

2011. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!