Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztőt fel lehet...

Egy tenyésztőt fel lehet ismerni a kutyái alapján?

Figyelt kérdés
Vannak fajták amiknél több típus előfordul.Laikusnak ugyan olyan 2 kutya,de aki ért a fajtához látja.Ha én olyan típust akarok tenyészteni,ami sokaknak nem jön be?Esetleg bíróknak sem kiállításon?Félre ne értsétek,hibátlan kutyákról beszélek,csak a típus más-más.
2011. máj. 26. 23:06
 1/9 A kérdező kommentje:
A fő kérdés a bíró.Lehet,hogy soha nem lesz x eredménye mert nem az a típus ami nekik tetszik?Nekem meg csak az kell.
2011. máj. 26. 23:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen meg lehet ismerni.

Nem hiszem,hogy lenne ilyen,ahány bíró, annyi izlés. tehát amennyiben standardnak megfelelő akutya kkor nyerhetsz is vele.

2011. máj. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor nem nyer ennyi. De ha korrekt és a standardnak megfelel akkor nincs vele gond ja és funkcionálisan is egészséges. Több féle típus van a fajtákon belül és vannak ugye trendek amiket nem mindig kell ám követni...nálunk most a túlszögelt macis kutyák a divat...ha beledöglenek se fogok olyat tenyészteni mert a standard is írja, hogy a túl sok szőr hiba a fajtánál...nem is beszélve, hogy a standard mérsékelt hátsó szögellésről beszél... ha nem nyer a kutyám se érdekel én a standardnak megfelelő kutyát tenyésztem ami mérsékelten szögelt nem meredek az eleje nincsenek comb vastagságú csontjai és colliet megszégyenítő szőre...
2011. máj. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és igen meglehet ismerni... ha Cruftsos vagy Westminsteres videót nézek már meg se kell néznem hogy kik voltak ott...nagyon jól látható, hogy melyik kutya melyik tenyészetből van vagy ha nem is onnan akkor milyen a vonala...már álmomban megy...tök mindegy ki vezeti fel, melyik kiállítás, elég benéznem a ringbe és tudom milyen vonalú a kutya
2011. máj. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fajtája és tenyésztője válogatja. De laikus általában nem tudja megkülönböztetni, csak aki benne van a szakmában, és a napja felében kutyákat nézeget.
2011. máj. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha a bíró vagy valami csókos tenyészetéből veszel,vagy bíró kutyájának utódaiból,jobb eséllyel nyersz,mint egy nem csókostól való klasszis kutyával.
2011. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó. Azért ez igy teljesen nem fedi a valóságot. Egy jó kutyán nem lépnek át a birók sem. Jó aláirom vannak érdekes dolgok néha, de az ember előbb utobb megtanulja kihez lehet nevezni.
2011. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
ez már megbocsáss de ostobaság...én is egy nagyon híres bírótól vettem az egyik tenyészkutyám aki nem egy rossz kutya...sőt most lesz Inter Ch de voltam én már olyan kiállításon ahol ennek a bírónak egy barátja bírált és megveretett /teljesen jogosan) egy neve nincs tenyészetből származó de eszméletlen gyönyörű kutyával. sőt saját tenyésztésű kutyámmal is vertem már meg az ország leghíresebb bíró/tenyésztőjét annak "csókos" barátjánál mert az én kutyám jobb volt mint az övé.... az ilyeneket olyan bírók szokták elkövetni (amit leírsz) akik kicsit se értenek a fajtához és azt nézik ki vezeti fel a kutyát...nem kell ilyen bíróhoz menni ha az ember spec bíróhoz megy akkor nagyon kevés esélye van, hogy ilyen történik. Akik azt hangoztatják, hogy minden kiállítás ilyen azoknak általában nem nyer a kutyájuk mert nem elég jó, a jó kutya nyerni fog bárhonnan is van és bárki vezeti is fel, tapasztalatból mondom...
2011. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem jár egy kutyám se plecsnigyűjtögetésre,de nézőként vagy kiállítók kísérőjeként láttam érdekes dolgokat.
2011. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!