Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának lehet adni hashajtót?

Kutyának lehet adni hashajtót?

Figyelt kérdés
A kutyám már két napja nem tud könnyíteni magán, és nem igazán tudom adhatok e neki ilyen készítményt.
2011. máj. 27. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
olajat adj neki. A parafinolaj a legjobb (patikában kapsz) de sokszor egy doboz szardínia, olajjal együtt is elég.
2011. máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha valami beszorult neki, a hashajtóval csak bajt csinálhatsz. Vagy nézd meg, mi akadt el benne, vagy doki.
2011. máj. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom a parafinolajat.
2011. máj. 27. 19:34
 4/9 panettone ***** válasza:

VÁRJ! Előbb próbáld meg tisztázni mi okozhatja!

Nálam van egy májbeteg kutya egészen más miatt de kao rendszeresen laevolac szirupot ez egy nagyon kíméletes hashajtó pusztán tejcukor oldat, jóízű szeretik a kutyák.

Ha olyan aprobléma amit meg lehet ezzel oldani akkor FOKOZATOSAN emelve az adagot ezzel meg lehet hajtani, de vigyázz nagyon egy elzáródás, idegen test....

Ahogy az orvosok mondják ne árts!

2011. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
öm, oké. még nem adtam neki. Nem tudom, mitől lehet. Volt már vele ilyen egyszer, de akkor magától megoldódott. Enni nem eszik, ma nem is adtam neki ez miatt. De iszik rendesen. Arra gondoltam, a vizébe rakom bele a cuccot. Persze nem literszámra, arra ezért én is gondoltam, hogy nem szabad túlzásba vinni. Mondjuk 2 liter vízbe mennyi olajat adhatnék neki?
2011. máj. 27. 20:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Tiszaszem-re gondoltam még. Azt lehet neki adni?
2011. máj. 27. 20:22
 7/9 panettone ***** válasza:

Ha nem eszik csak iszik és a laevolac ügye tejcukot amit a kutyák nagyobbik fele nem tolerál , vagyis hasmenést kap tőle akkor miért nem próbálsz egyszerűen tejet adni neki?

Nekem ez kézenfekvőbb...

Ehetett bármit felügyelet nélkül ( teniszlabda? sipolós jéták? mosogatószivacs?) Nem kaphatott asztalról túl sok csontot?

2011. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tejet már adtam neki, az nem hatott. Viszont a túl sok csont dologban van valami. Az ennivalójában elég sok csont volt, de nem értem, miért lenne ettől baja, mert mindig sok csontot kap.
2011. máj. 27. 22:25
 9/9 anonim válasza:
A csont szorulást okoz, és ezért nem is adható. Továbbá bélelzáródást, sérülést okozhat a nyelõcsõben és a bélben egyaránt. Ne keverjük a szezont a fazonnal! A laevulac szirupban LAKTULÓZ van, ami nem ugyan az, mint a laktóz (tejcukor). A tejcukor KÁROS a kutyáknak, úgy hogy tejet SEM szabad adni! Hashajtónak elég szokott lenni a paraffin olaj. Egy-két evõkanállal az eledelre öntve megoldja általában a problémat. Ha nem, állatorvoshoz kell menni!
2013. okt. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!