Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese tapasztalatok?

Havanese tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Igaz nekem bolognesem van, de egy közeli ismerősömnek havanese. Sokat vagyunk együtt, a kutyáink is, így bátran mondhatom, hogy nagyon hasonló a természetük.

Legfőbb jellemzőik, hogy barátságosak, imádnak sétálni, mozgásban lenni kis termetük ellenére. Igénylik a foglalkozást, imádnak a gazdi közelében lenni. Ha otthon hagyom egyedül, amíg ki nem érek a bejárati kapun, hallom, hogy miniműlisan nyöszög egyet kettőt, de még soha nem érkezett rá panasz, mikor egyedül volt. Nem ugatósak, néha hallatják a hangjukat, de fölösleges, és hiszti szerű ugatási rohamok nem jellemzőek. (persze ez neveltetéstől is függ)

Tapasztalatom szerint érzékeny gyomrúak. Az én kutyám pl. utálja a változatosságot, van 1-2 féle fix táp, vagy főtt étel, amit én készítek neki, amit szeret, ha bármi mást adok neki a székletén rögtön meglátszik. Hatalmas ápolást igényel a szőrzetük, fésülés naponta (akár többször is), fél éves, vagy maximum 7-8 hónapos koruk után kozmetikus 2-3 havonta javasolt. Az én kutyám egy kifejezetten bújós, gazdis kutyus, de vannak percei, mikor látom rajta, hogy nem igényli a törődésemet, ilyenkor egyedül kell hagyni, nem kell elkényeztetni. Tipikusan olyan fajta, akiről azt hiszik egyes emberek, hogy táskában kell hordani és babusgatni, mint egy csecsemőt. Ezt semmiképpen ne tedd. Eleve elitélem a kutyák táskában való hordozgatását, nekik az a legnagyobb boldogság, ha a gazdival együtt futkározhatnak, saját lábukon mehetnek mindenhova. Nem betegeskedő fajták, ez függ persze attól is, hogy tenyésztőtől veszed, vagy szaporítótól. Gondolom, ismered a különbséget. Értelmesek, és bármire könnyen taníthatóak. Ha bármi kérdésed van még, szivesen válaszolok.

2011. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszodat!nekem sem öle kéne de pici kutya,akkor ő pont megfelelő ha időben van kutyasuliba:)) kösziii
2011. máj. 28. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem havanesem van és kiváló kutyus!

Az enyém szuka nincs ivartalanítva. Nagyon okos és kiváló agility kutya válhat belőle ha megvan rá tanítva. Örökmozgó imád rohangálni. Ha vizes akkor nagyon rosszcsont mert körbe rohanja a szobákat olyan 8-szor.

Nem nagyon eszik napi 2-3-szor de tényleg csak egy nagyon keveset. Mindíg játszana . Nagyon tanulékony kutya suli nélkül is. Rengeteg dolgot megtanult itthon mint kutyasuliban. Ott a kutya 3 hét alatt tanul meg valamit.

Az én kutyusom fél óra alatt megtanulta hogy pacsit. Szóval tanításra nagyon alkalmas. Utál egyedül lenni , ha megjövünk kutyául beszél és ugrál meg vonít.

Én csak ajánlani tudom ezt a szőrgombócot.

Ja és a szőra az enyémnek hosszű a fején copfban van a szőre.

2011. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!