Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez az ebadó?

Hogy is van ez az ebadó?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és nagyon megrémültem, hisz nem rég kaptam egy kutyust. Az ivartalanítás tervezve van megvan rá a pénz, faluban élünk és nincs chippezve. Ha ivartalanítom és chippeztetem akkor nem kell adót fizetni? Mert az állatorvosunk megcsinálja az ivartalanítást 15-16 ezerért. A chippezést nem tudom mennyibe kerül, de olyan 19-20 ezer forintom marad zsebpénzből. Szóval ez most hogy van ? Kérlek nagyon, hogy segítsetek nekem! Nagyon köszönöm.

Egy 5 hónapos boxer gazdija!


2011. máj. 28. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egyelőre csak egy tervezet, emiatt egyelőre aggódnod nem kell. A tervezet szerint aki vagy ivartalaníttatja a kutyáját vagy chipezteti, akkor majd mérsékelt összeget kell fizetnie, ha mind a kettőt elvégezteti, akkor egyáltalán nem kell fizetnie.


Ha ivartalaníttatni akarod, akkor tedd meg, a chip pedig nem nagy összeg, és a javadat is szolgálja, ha elveszik a kutyus akkor igen nagy esélye van rá, hogy visszataláljanak vele hozzád.

2011. máj. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még csak tervezet az egész. Lesz időd ivartalanítani és chippet tetetni bele.
2011. máj. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, mindkettőt szeretném akkor elvégeztetni. És mindkettő szerintem a kuytus és a saját javamat is szolgálják. Hisz faluba sok a kóbor kutya, ki tudja mikor csinálja egy fel az enyémet, ha mondjuk beszökik hozzánk. :O
2011. máj. 28. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:
A chip 3-9 ezer között van, attól függően, h hol akarod csináltatni :) De mivel amúgyis tervezed, csináltasd meg amint akarod/tudod/lehetséges. Az adó miatt ekkor nem kell aggódnod :) Jó kutyázást!
2011. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha csak az egyik megvan (ivartalanítás vagy chip), akkor már kevesebbet kell fizetni, ha pedig mindkettő, akkor ingyenes. De még mire ezt tényleg bevezetik, addigra bőven megoldható mindkettő :)
2011. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem kell rögötn mindent megcsinálnod. Én olyat is olvastam, hogy ha csak egy kutya van a háztartásban akkor lehet kérlemezni az önkormányzatnál hogy ne kelljen fizetni utána. Amúgy ezzel csak ártanak a kutyáknak, mert így mégtöbbet fognak kidobni, hiszen rengetegen így akarnak majd meglógni a fizetés elől. Minden menhely meg fog telni.. úgy látszik erre nem gondol új pártunk és kormányunk... -.-
2011. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És megindul majd a jatt a menhelyenél is hogy a kutya onnan való és már ki is van játszva .
2011. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a chipezés megvan max. 10.000 ft.-ból, de még ötből is simán.
2011. máj. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!