Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya, ami viszonyla...

Van olyan kutya, ami viszonylag nagy, de teljesen nyugodt, nem verekszik más kutyákkal, de megvéd, sosem fordul a gazdája ellen, teljesen megbízható?

Figyelt kérdés

Nem harcikutyát akarok, hanem olyat, ami jó házőrző, gazdiőrző, barátságos, megbízható, erős, nagy.

szóval ami miatt nem kell aggódni.


2009. márc. 17. 04:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyi keverék, lehetőleg fekete kutya. )ezzel otthonhoz segítesz egy árvát:)
2009. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az ideális nagy testű kutya a Német Dog. Gyönyörű megjelenésű kutya, több szín változatban is kapható. (Nekem a fekete tetszik a legjobban) Házőrzésre is alkalmas, igaz nem "harapós" de ha idegen érkezik ugat és elég mély hangja van, sokakat el tud ijeszteni vele. Remek családi kutya, kisgyereket is elviseli, sőt kifejezetten szereti ha ölelgetik. :) Nagyon gazda centrikus fajta, védelmezi a gazdit, remek játszótárs, sportokat kedvelő embereknek is kitűnő társ, jókat lehet vele biciklizni, kirándulni, erdőben sétálni. Nem kifejezetten mérges kutya, más kisebb testű ebekkel is remekül ki jön, főleg ha kiskora óta hozzá van szokva más kutyák jelenlétéhez. Aki kedvencként, családi kutyaként szeretne Német Dogot tartani, az mindenképpen fontolja meg az ivartalanítás kérdését, mert a kutya méretéből adódóan tüzelési időszakban kezelhetetlenné válhat, könnyen átugorhat a kerítéseken, elszökdöshet ami nem jó se a kutyulinak se a gazdinak. Egyébként nagyon értelmes fajta, jól tanítható, de következetesen kell nevelni mint minden más kutyát. Mivel én is ilyen kutyát szeretnék elég sokat olvastam, kérdezősködtem erről a fajtáról. Úgy érzem nekem pont ilyen kutyulira van szükségem. :)

2009. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Én a németjuhászt ajánlom. szereti a gyerekeket jo házőrzö szép küllemü kutya és hamar tanul.
2009. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az én nővéremnek úfundlandija volt. Nagyon nyugodt kutya, egyszer belevágott a bőrébe, amikor levágott egy szőrcsomót, és csak azért vette észre, mert elkezdett vérezni! Kutyaiskolába is járt, a szoba fala tele volt szalagokkal meg serlegekkel.


De avval nem értek egyet, hogy a kutya nem véd meg, vagy nem értem... Az én kutyám nagyon őrzi a házat, etológiai teszten elég volt csak lehajolni, már ugatott, éjszaka elkergette a piszkálkodó fiúkat. És egyébként is folyton résen van, főleg ha kint vagyunk sötétben. Ő nem teketóriázik, amikor idegen ember áll meg mellettem és a képembe kiabál valamit, és meg halálra váltan állok, meg amikor a velem szemben álló ismeretlen valaki elejti a cuccait, és emiatt durván felém kap, hogy ne essenek le. Ő rögtön ugrik ilyenkor. Akkor most az én kutyám domináns? Soha még csak meg sem fordult a fejében, a kaját kiveszem a szájából, a kölykeit megfogom, noha mástól fúriaként védi, akár a bőrénél is felemelhetem, tűri... De mástól nem. Vagy fél? De akkor miért csapja föl a farkát és miért lesznek olyan "merev" fülei mint egy akitának? És miért támad akkor olyankor is amikor egyáltalán nincs sarokba szorítva és miért kontrollálható tökéletesen? Na és persze sosem vett részt őrzővédő kikpézésen. De akkor mi nem stimmel?

2009. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszönöm mindazoknak, akik valóban a kérdésre válaszolta, és nem kioktattak. természetesen ha tényleg elszánom magam egy kutya beszerzésére, informálódni fogok konkrétan a kutyatartás apróságairól. én eredetileg egy bernáthegyit szerettem volna, de elég drága, ha az ember kölyökként vásárolja meg, másrészt pedig keveréket nem akarok ilyen nagy kutyából, mert esetleg egy rosszul sikerült szaporítás miatt kiszámíthatatlanná válik. szívesen vinnék menhelyről is kiskutyát, olyat ami megfelel ennek a leírásnak, mert mindenképp nagyon fiatal korban akarok örökbefogadni kutyát, hogy a kezdetektől fogva ismerhessem, meg ő is engem. szerintem ez nagyon fontos.
2009. márc. 17. 17:30
 16/18 anonim ***** válasza:
66%

Én is a németjuhászra szavazok! Benne megvan minden amit írtál!

Nekünk egy 7 hónapos ónémetjuhászunk van, és nagyon tündéri! De neki is óriási a mozgásigénye! Szinte magától tanul, és rengeteg szeretet kapsz tőle!! Mint persze bármelyik másik "jólnevelt" kutyustól!

2009. márc. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem eg cane corsom van.Még csak 7hónapos a kis ördög,de már most megvéd ha úgy ítéli meg,hogy szükségem van rá:)mindenképpen nézd meg a tenyésztő oldalát akitől hoztam a kutyust,ha nem is ilyent akarsz venni vagy bizonytalan vagy,akkor is bátran felhívhatod,nagyon kedvesek és segítőkészek:Sok sikeert!www.gardenduard.hu
2009. ápr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
a 19:34-es vagyok,bocsi, rosszul írtam, www.gardenguard.hu
2009. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!