Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk a kutyával?

Mit csináljunk a kutyával?

Figyelt kérdés

Lassan 3/4 éve elhozott párom egy 7éves németjuhászt az egyik menhelyről. A kutyának azóta folyamatosan hasmenése van, nemrég gyakorivá vált hogy hány. Végre rá tudtuk venni hogy elvigye orvoshoz, elvittük, tegnap kapott kezelése 15 000Ft vol. Ma visszavittük kontrollra és a tegnapi vérvételből kiderült hogy valami parazitája van amihez 1 éves kezelés csatolandó. Párommal albérletben lakunk, én az elején is úgy gondoltam hogy ekkora kutya nem való albérletbe, de őt nem érdekelte. Nagyon nagy baj hogy pénzből sincs elég. A kutya egészsége nagyon fontos, de kezdem azt hinni hogy nem tudjuk neki biztosítani a gyógyszereket meg az orvosi ellátást, és lehet a kutyusnak is jól jönne ha nem egy albérletben élné le a maradék pár évét.

Szerintetek hol tudnánk neki új gazdit találni? Aki megengedheti magának hogy egy ekkora kutyát tartson a betegségével együtt?

Ha tudtok valami helyet azt írjátok meg!

Köszönöm!


2011. máj. 29. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, csak ne az utcára tegyétek ki...
2011. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Rizikós helyzet! :( Sajnos nem tudok senkit aki befogadná. :S
2011. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok meg ahhoz a menhelyhez fordulni, ahonnan befogadtátok. Hátha tudnak segíteni az orvosi kezelésben, ha elmondjátok, milyen anyagi gondokkal kűzdötök és, hogy albérletben laktok. Még mindig jobb, mintha újra menhelyre kerülne. Nagyon nehéz ügy, de nem szabad feladni!!!
2011. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálkozzatok fajtamentőknél, pl.: [link]
2011. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Annak a kutyusnak az lenne a legfontosabb, hogy miután végre szerető gazdira talált, az kiálljon mellette. Tudom, hogy milyen az, amikor a legkevésbé sem az hiányzik az embernek, hogy az utolsó forintjait is a kutyára költse, de amikor örökbe fogadta a párod, nyílván ezzel is számolt, nem? Hiszen a pakliban minden benne van!

Én azt mondom, sokkal többet rontanátok a helyzeten, ha eldobnátok magatoktól. Nekem 2 kutyám is van, egy kifejezetten nagy és egy kistestű, és az egyikkel voltam már hasonló helyzetben. Had ne részletezzem, hogy mennyi pénzt költöttem a gyógyíttatására ( nem tízezreket, sokkal többet ) de meggyógyult és soha nem tudtam volna megbocsátani magamnak, ha inkább "eladom", vagy lemondok róla. Szerintem te is megbánnád.

2011. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A korrekt menhelyek kikötik örökbeadásnál, bármi probléma van a kutyával, őket kell elsőre értesíteni.

Valahogy azt olvasom ki az írásodból, számodra a mostani helyzet igen jó alkalom, hogy a kutyát kiiktasd az életedből.

Kérdem...,Ha a menhely vállalja a kezelés költségét, akkor maradhatna a kutya? Mert ilyen is előfordulhat.

2011. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

3/4 éven keresztül hasmenése volt és nem voltatok képesek orvoshoz vinni,most meg sokallod a kezelés árát?

Remélem gyerekkorodban anyád is hagyta,hogy 9 hónapon át fossál,és amikor már elterjedt benned a millió parazita,akkor széttárta a karját,hogy jajdesokbakerül a kezelés!!!

Menj a fenébe!

2011. máj. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 panettone ***** válasza:

...szívszoríó szép hosszú bevezető és : "Ha tudtok valami helyet azt írjátok meg! "

Nem hiszem hogy bárki is tudna "ilyen helyet" és nem is igazán tartom korrekt dolognak hogy most hogy kiderült baj van akasszuk rá egyik - hozzátok hasonlóan kis pénzből- tengődő egyesületre.

Egy parazita kiírtása nem hiszem hogy olyan egetverően nagy összegbe kerülne de ha igen akkor sem az lenne a megoldás, hogy ezt akkor oldja meg más.

Szimpatikusabb lett volna úgy feltenni a kérdést, hogy a kutyámnál ezt és ezt a problémát diagnosztizálták, sajnos a kezelése elég drága erre és erre a gyógyszerre lenne szüksége. Van bárkinek ötlete arra hogy tovább? Esetleg tud olcsóbb állatorcvost, van olcsóbb gyógyszer beszerzési forrás, esetleg maradék gyógyszer...

2011. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak:

csak szabadulni akar a kutyától úgy,hogy közben felmenti magát,és még elvárná,hogy őt sajnálják.Rühellem a fajtáját.

Inkább adja oda a fajtamentőknek,azok majd keresnek neki egy NORMÁLIS gazdát,aki hajlandó orvoshoz vinni ha beteg.

A kutyának legalábbis biztos,hogy ez a jobb.

A kérdezőt pedig sújtsa mélységes megvetésem!

2011. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Az baj, hogy a hasmenést nem kezdtétek el még az elején kezelni. (sovány csirkehús, nyákosra főzött rizs, hasfogó gyógyszer - az egyáltalán nem drága + féreghajtás.) Ha megteszitek, talán most nem is kellene orvosi kezelésre költeni. Pár nap is sok hasmenésből. Nekem is menhelyi kutyusom van, tele volt féreggel, ment a hasa sovány volt, nem győztem féreghajtózni, hónapokon keresztül.

Ha már nem tudjátok a kezelését, tartását tovább vállalni, tegyétek fel egy gazdikereső oldalra, hátha akad valaki, akinek megtetszik és így is vállalja.

2011. máj. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!