Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk a kutyával?...

Mit csináljunk a kutyával? Nagyon nehéz kérdés .

Figyelt kérdés

Szóval van egy kutyánk, 3 éves. Már régen is előfordult, hogy megkapott minket (látszólag ok nélkül). Anyumék már akkor mondták, hogy ne tartsunk ilyen kutyát, de aztán nem történt semmi. Tegnap megint megkapta a kezem( tegnap nem volt valami jól a kutya, mikor nyultam felé megharapott). Nem tudom mi lenne a jó megoldás, én nagyon szeretem, meg amúgy hizelgős meg kedes velünk. De viszont nem fogad szót és állandóan ugat minden idegent. Ez igy nem mehet tovább, nehogy valami nagyobb baj legyen.

El kellene altatni, vagy elvinni valahová (menhelyre)? De nem tudom hogyan dolgoznám fel. Mit lehet tenni ilyen helyzetben?


2009. máj. 13. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne a legdrasztikusabb megoldáson gondolkodj.


A kutyád azért kap meg téged, mert nem nevelt kutya.

Egy jólnevelt kutya szótfogad, boldog, mert naponta foglalkoznak vele, sétálni viszik, feladatokat kap.

Így lenne jó neki is és nektek is.

Ehhez az kell, hogy - mivel ti nem értetek hozzá - elvigyétek egy kutyaiskolába, ahol te is megtanulod, hogy hogyan foglalkozz a kutyával, hogyan "mondd" el neki mit szeretnél és a kutya is megtanulja, hogy mit várnak el tőle.

Próbáljátok meg!

(elaltatni egy kutyát azért mert ti nem foglalkoztok vele eleget, nagyon helytelen, akkor inkább adjátok örökbe)

2009. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szia,

Ezt a kutya iskolát ajánlom.Itt kifejezetten problémás kutyákkal foglalkoznak.Fizetni ha jól tudom nem kell,hanem menhelyen segíthetsz cserébe.Szóval még egy diáknak is elérhető.Vedd fel velük a kapcsolatot.Ők segíteni fognak.A szüleidet legalább az első alkalommal vidd magaddal.A kutyust pedig én nem altatnám el ,mert biztosan nevelési problémával álltok szemben,ami 98%-ban még ebben a korban változtatható.Ott nagyon jó eredményeket érnek el.

Sok sikert és kitartást a tanításhoz!

Egy másik gazdi...

2009. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Én is hasonló helyzetben voltam,nálunk a kutyánk mindent szétrágott és tönkre tett.Pedig nem volt már kiskutya. Mi autókkal foglalkozunk és a méregdrága kocsik alját mind szétrágta.Hetente hagytunk több 10 ezer Ft-t a szerelőnél.Bezárni,megkötni nem akartuk,mert úgy gondolom,hogy az állatkínzás.Ezért döntöttünk úgy hogy el kell mennie a háztól.Kegyetlenűl hangzik,és biztos az is,de sajnos néha az embernek meg kell tenni olyan dolgokat is,amit nem szeretne.Felkerestem egy állatvédő hölgyet, (fontos,hogy állatvédő legyen,nehogy gyepmesteri telepre kerüljön a kutyád)aki segített új gazdit keresni. Szerencsénk volt,találtunk is neki egyet,ahol nagyon jó helyen van.Azt mondta,a férfi,akihez kerűl,hogy ott nem tud kárt csinálni és bármikor odamehetek megnézni! Ez nagyon fontos nekem,mert így biztos vagyok benne,hogy jó helyen van. Szerintem ne altasd el,mert ahoz még nagyon fiatal. Próbálj neki új gazdit keresni,vagy vidd el menhelyre.
2009. máj. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utlsó! Arra nem gondoltatok, hogy nevelni kéne meg foglalkozni vele? Amúgy a kérdezőnek is ezt javaslom, első két válaszoló már mindent leírt ezzel kapcsolatban.
2009. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Cerberos kutyasuli, amennyiben szeretitek és meg akarjátok őt igazán tartani. Ez esetben viszont a jövőben jóval több időt kell vele foglalkoznod. Döntsd el, hogy ezt meg tudod-e tenni. Ha nem, akkor tényleg érdemes neki jobb gazdit keresni. Nekem személy szerint nagyon rosszul esett elolvasni, hogy elaltanád. Ez azt jelenti, hogy ok nélkül meghal a Te kívánságodra. Szerencsére ma már egyre kevesebb doki vállal ok nélküli(az nem ok, hogy elfelejtettétek nevelni). Menhelyre bekerülni nincs túl sok essélye, hisz a menhelyeken teltház van. Fel tudod őt vetetni viszont várólistára és addig kereshetsz Te magad is gazdit neki. Hirdesd meg. Ha úgy döntesz.
2009. máj. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!