Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú, úgyhogy megpróbálom rövidre fogni. Kikönyörögtem egy kutyust anyuékktól, pont aznap kaptam meg mikor elköltöztünk. Egy imádnivaló boxer. Kinnt van az udvaron tartva. De azt szeretném, hogy szobában lehessen. Csak az én szobámba engedném be. 5 hónapos, ilyenkor meg tudnám még neki a szobatisztaságot tanítani? És hogy ne tegyen tönkre mindent? Hogyan vegyem rá anyát hogy csak legalább az én szobámban hadd lehessen? Nyári szünetben sokat felügyelném a szobámba, szobatisztaságra tanítanám meg arra hogy ne tegyen tönkre semmit. De hogyan kezdjek hozzá? És ami fontosabb, hogyan vegyem rá erre anyukámat? A válaszokat előre is köszi.

13/L


2011. máj. 29. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem akarlak elkeseríteni,de szerintem egyelőre örülj neki,hogy anyukádék belementek,hogy egyáltalán lehessen egy kutyád.

Egyelőre próbálj bizonyítani,hogy te tényleg szeretted volna ezt az állatot.Bizonyítani úgy tudsz,hogy rendszeresen elviszed sétálni(napjában minimum 2x,de inkább 3x),rendesen eteted(kölyökkorban még napjában minimum 2x kell kaját kapnia,később felnőttkorban majd elég lesz neki napi 1 kaja is).Aztán: a szobába való beengedés alapfeltétele,hogy szobatiszta legyen.Ezt úgy tudod kialakítani,hogy mindannyiszor leszidod,ahányszor szobába piszkít,ha pedig a szabadba(és nem,a kerteteket se javaslom ecélra,ezért kell a séta... anyád-apád a kertbe piszkításnak se fog örülni,ezt borítékolom) akkor pedig megdícséred...a dícséret lehet jutalomfalat(kismilliárd félét kapni már a boltokban,ezekben ilyen állati zsiradékok meg nyershamu,olajos magvak meg ilyesmik vannak) vagy esetleg valami nem szilánkos,nem csontos házi finomság is(hus),amit a kutya szeret.Szidás esetén pedig a popsijára kell csapni...

2011. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már elég régóta nálam van és csakis miatta felkelek fél hatkor és egy órára lemegyek hozzá, mert nagyon szeretem. Ha hazaérek akkor is mindig lemegyek hozzá, sétálunk, játszunk, tanulunk. Amikor egyszer bemutattuk anyának mit tudunk akkor el volt ragadtatva. :D Talán nem bizonyítom be elég jól, hogy igenis örülök a kutyusnak?
2011. máj. 29. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Sétálni mennyit mész vele? Mikre tanítod? Hogyan tanítod? Mennyit játszotok?
2011. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nory0722 ***** válasza:
75%
Az nem segít,ha ráütsz,mert bepiszkít! Az viszont igen,ha kint megdícséred. Nekem a beagle-m így lett szobatiszta,pedig ő nem nagyon van bent,mert inkább kimegyek hozzá,ott jobban szeret lenni. Ha leszidod,azzal csak annyit érsz el,hogy nem mer majd bent piszkítani,csak nagyon félve. Én azt javaslom,hogy eleinte vidd ki fél óránként 2-3 percre és mikor piszkít,akár csak pisil is,alaposan dícsérd meg. Aztán ezt növeld 1 órára,majd 2re...stb. Az enyémek 1éjszakát simán kibírnak bent,bár mielőtt lefekszenek aludni,kiviszem őket és utána már nem is kapnak inni meg ugye enni se,mert attól szomjasak lesznek. A rágásra adj neki pár játékot,és ha azokon kívül bármi mást a lakásban akár csak a szájába is vesz(értem ez alatt pl a zsepit),akkor szólj rá,hogy nem szabad,aztán add oda az egyik játékát. Ha azt kezdi rágni,dícsérd meg. Azokon kívül semmit ne engedj neki megrágni,ne legyen olyan,hogy nem kell pl egy papucs,és odaadod neki,mert akkor a többit is szétragja. Így megtanulja,hogy csak bizonyos játékokat rágcsálhat,amik az övéi. Én 4éve vagyok beagle gazdi majdnem és a menhelyen is így csináljuk,meg a sulikban is. Nekünk ezek beváltak!
2011. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elárulok Neked egy nagy titkot! Mivel a kutyád kinti kutya, ezért alapból szobatiszta is. A kinti kutyáknak kényelmetlen odabent elvégezni a dolgukat, így ha rendszeres időközönként kiengeded, akkor nem lehet baj. Mi az 5 hónapos kinti kutyánkkal már el tudtunk menni nyaralni és nem volt probléma.
2011. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ. Igazán jó ötletnek tartom őket. Már csak azt nem tudom, hogyan vegyem rá anyukámat. :(
2011. máj. 30. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!