Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya, aki velem futna?

Kutya, aki velem futna?

Figyelt kérdés

Milyen fajta bírná velem a futást, napi 30 percet mondjuk és sok-sok séta stb...

Van egy Havanese-m, de ő szegény eléggé kifárad, úgy látom nem nagyon bírja és nem szeretném ennek kitenni naponta. Nem szeretném, ha baja lenne, hetente egyszer-egyszer elmegy, max.

Szóval mit ajánlanátok?

Papillon, uszkár, csivava, ezek a kedvenc fajtáim, de nem hiszem, h ők bírnának naponta futni. Bordert nem merek bevállalni, ő nekem is túl nagy falat, kis hiperaktív. :D


2011. máj. 30. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát ennyit szerintem bármelyik rendes kutya bír. Érjen a térdedig kb, akkor oké. :D

Foxi? Hiperaktív, de elvan magában is ha kell. XD

Inkább az a kérdés, milyen kutya nem igényel napi 30 perc futást. :D

2011. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Gondolod, h a kis Havanese-m is hozzászokna és nem lenne vele semmi baj? Nem szeretném, hogy aztán az ízületeinek vagy bármi másnak baja essen... Vagy csak fölöslegesen aggodalmaskodok?
2011. máj. 30. 22:30
 3/13 anonim ***** válasza:
uszkár szerintem bírná és minden más, kicsit nagyobb termetű kutya. A vizsla kifejezetten imád futni. Ők is kicsit hiperaktívok.
2011. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A dobermann eléggé agilis kutya
2011. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Beagle. Imád mozogni, és bírja is, de nem túl nagy :)
2011. máj. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a fuást a havaneseddel, úgyis látni fogod rajta, ha nem bírja...ha meg végül úgy döntesz, hogy inkább más fajával futnál...az uszkár szerintem tökéletes erre, nagyon mozgékony fajta és imádnak futni is szerintem...vagy vegyél agarat :P
2011. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
labrador.
2011. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
KÁJ
2011. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 nory0722 ***** válasza:
Hát igazából a legtöbb kutyának ezt bírnia kellene,ha nincs elhízva vagy nem öreg. Annyi,hogy ilyenkor csak fél 8-8 körül indulj el vele,mert addigra már kissé lehül a levegő. De szerintem ő is bírni fogja,csak fokozatosan kell hozzá szoktatni. Eleinte napi 10 perc,utána 15-20,aztán jöhet 30-40 is akár. Max megállsz egyszer 5percre,míg lehül és felfrissül.
2011. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vizsla lenne jó neked mert amiket leirtál azok kis termetűek és nem birják a 30 perces futást és a sok-sok sétát.Bármelyik vadászkutya megfelelő erre(vizsla, pointer...)
2011. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!