Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya, aki velem futna?

Kutya, aki velem futna?

Figyelt kérdés

Milyen fajta bírná velem a futást, napi 30 percet mondjuk és sok-sok séta stb...

Van egy Havanese-m, de ő szegény eléggé kifárad, úgy látom nem nagyon bírja és nem szeretném ennek kitenni naponta. Nem szeretném, ha baja lenne, hetente egyszer-egyszer elmegy, max.

Szóval mit ajánlanátok?

Papillon, uszkár, csivava, ezek a kedvenc fajtáim, de nem hiszem, h ők bírnának naponta futni. Bordert nem merek bevállalni, ő nekem is túl nagy falat, kis hiperaktív. :D


2011. máj. 30. 22:19
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszi a sok tippet, hozzászólást!


Hát, ma el voltunk futni, a havanese-m és én. 25 percet futottunk aztán séta haza, bírta és élvezte is látszólag, bár tudom, hogy kifáradt, hűs időben futottunk, mert nagy szél volt már és felhős, 7-re haza is értünk, azóta csak enni és inni szállt le a kanapéról, borzasztóan kivan fáradva...

Szóval tetszik neki, bírja is, de aztán később jön a nagy pihenés.

Talán közbe magammal viszem, de rendszeresen egészen biztosan nem jó ötlet!

2011. jún. 2. 22:49
 12/13 nory0722 ***** válasza:
Figy,ha 25 percet végig bírt,akkor bírni fogja,csak eleinte ne vidd hosszabb utakra és ezt is csak hetente 2x-3x. A lényeg,hogy már hűvösebb legyen, előtte min. 2-3órával egyen utoljára,de jobb,ha utána eszik. Az én beagle-m simán bír 1órát futni este,de mikor hazaérünk,ő is már csak fekszik. Nem árt neki,mert teljesen nem merül le,mikor jön egy kutya,az után még sprintel,hogy megugassa:) Néha bepróbálkozik hazafelé,hogy lassabban menjünk,játsza az eszét,hogy nem bírja,de ez csak a látszat. Párszor bedőltem neki,de mikor hazaértünk,kb 10traktort megkergetett izomból(ez kb 2km-t jelent). A lényeg,hogy ne hagyd túlhevülni,futhattok hazafelé is,de akkor csak 15-15/20-20 percet és közben 10 percre álljatok meg a hűvösben,míg lehül.
2011. jún. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ok, akkor fokozatosan szoktatom ehhez a kis drágám, mert olyan jó érzés, hogy velem van, szeretem és azt szeretném, h ő is kimozduljon, mozogjon sokat, persze nem TÚL sokat!

Köszi, köszi!!!

2011. jún. 2. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!