Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak férges széklete...

A kutyámnak férges széklete volt, ez ugye jó ha kijön belőle?

Figyelt kérdés

van egy 8 hetes csivavám, 2 hete van nálunk, még egy oltása van, pont ma fogja meg kapnia 2.oltást.

DE már vagy 2-3 szor észre vettem hogy férges volt a széklete, észrevettem ma is.Ma például csak simán féreg jött ki belőle. :/ remélem hogy ez jó hogy ha kijön, de mit tehetnék óvintézkedésnek.

A dokinak mondjam ma meg hogy férges????És add rá tablettát?


2011. máj. 31. 09:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

hálaistennek!

Egyébként egy ismerősöm pont most ajánlotta hogy hozz neki tablettát, de én mondtam hogy inkább az orvost megvárom, mivel alig 70 gramm, így azt sem tudjuk milyen picit adjunk neki. :(

2011. máj. 31. 10:54
 12/15 anonim ***** válasza:
Valószínüleg még pasztát fog adni az orvos,mert a tablettát nem tudja ilyen kicsire törni.
2011. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!


A féreghajtást te magad is meg tudod csinálni, nem szükséges hozzá orvos. Ha férget találtál benne, akkor ajánlatos 3 nap múlva megismételni a féreghajtást, és ugyanúgy akkor 2 hetente.

Vegyél a patikában minőségi féreghajtót (ezek szélesspektrumúak, tehát több fajta féregre vannak kifejlesztve), például Drontal Plusz, Chestal Plus, Stronghold tabletták, de a legjobb a humán féreghajtó, a Decaris, ez tényleg mindent kihajt belőle (nem fontos, hogy puppy legyen, vagy paszta, a decarisból elég lenne 1/8-ad is), és adj neki ebből egy negyedet (nem baj, ha kicsit túl van adagolva, a 100 szoros mennyiségtől sincs baja).

Arra nagyon ügyelj, hogy a székletét tüntessétek el, és azokat a rongyokat is, amin feküdt, mert a férgek szabadszemmel nem látható petéitől könnyen visszafertőződhet, és titeket is megfertőzhet. Ezeket ajánlatos eltüzelni, utána tömény hipóval fertőtleníteni.

amíg el nem éri a fél éves kort, én mindig ajánlom a gazdiknak, hogy 2 hetente féreghajtsák a kölykeimet. Ártani nem árt, a férget pedig egy udvarra székelő kóbor macska is behozhatja.

2011. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg akitől el lett hozva a kölyök, egyáltalán nem féregtelenítette a kölyköket. Sőt! Valószínű az anyjukat se.... Ennyi idő alatt ( két hét ) nem fejlődik ki annyi kukac hogy már kukacokat is kakil. Csórikám... :-(


Amúgy egy tisztességes tenyésztőtől vásárolt kölyök esetén ilyen soha nem fordul elő. Mert ha a vemhesség félidelyén féregteleníti a mamát, a kölykök férgek nélkül jönnek a világra. És kellő időközönként féregtelenítő pasztát etetnek a picikkel, férgek nélkül kerülnek gazdához. Ez így lenne természetes.

Tehát nem természetes, hogy a kölyök kutyában férgek vannak.

De sajnos egy szaporítót nem fogja érdekelni, hogy mi lesz a kölyökkel, csak addig maradjon élve amíg nála van. Utána már azt se bánja ha éppen földhöz verik.... :-(

( ezt nem rád értettem kérdező )

2011. jún. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Okvetlen szólj az orvosnak, hogy folyamatosan férget ürít a kutya. Komoly féregfertőzésnél nem is oltanak, csak, ha már a féreghajtó tablettával kijött belőle az összes kifejlett féreg. Sajnos, a peték még benne vannak.
2011. jún. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!