Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenes befogadók! Hogy...

Ideiglenes befogadók! Hogy vészelitek át amikor egy védencetek gazdihoz költözik? Az elsőt hogy bírtátok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Állandóan ez van, és pár hétig nehéz...túl lehet élni.

Jobb, mintha haláleset miatt veszítem el őket, az biztos...

2011. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
de am ha így hozzádnőtt a kutyus, meg hát am is hha van rá lehetőséged, akkor mért 'csak' ideiglenes befogadó vagy/vagytok? (nem szemrehányásképpen, nehogy félreértsétek, cs ez midnig is érdekelt) bár gondolom azért mert így sok sok állatot meg tudtok menteni, mikor sürgősen heylre van szüksége..de azért érdekelne:)
2011. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan azért. Mert százával várnak jobb sorsra érdemes kutyák, hogy családnál rehabilitálódjanak egy műtét, vagy akármi után. Meg nálam az is szempont, hogy minél több féle kutyát minél több féle problémával megismerjek, mert így hitelesebben tudok tanácsot adni a gazdiknak a sulin. Persze pályán is meg lehet őket ismerni, de lakva azért mégis más.
2011. jún. 1. 10:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden kutyus a szívemhez nő, megszeretem, aki nálam jár. Itt nálunk nincs menhely, így ha megtartanám őket, akkor vagy lenne már vagy 50 kutyám, vagy nem lenne hova tenni az újabb megmentésre váró kutyákat.

Nagyon nehéz elengedni őket, de szerencsére a legtöbb gazdival baráti viszonyba kerültem, és folyamatosan kapom a képeket, infókat. Így egy kicsit olyan, mintha még mindig velem lennének :-)

2011. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Hát, nem könnyű. A múltkori spanci is csak 5 napot volt nálunk, szétszedte az ajtót, ledominálta az 50 kilós golden kanomat, felfalt minden kaját és féltékeny volt ha nem őt simogattuk, mégis úgy bőgtünk mikor elvitték, mint a gyerekek..

De jó helyen van, és imádják. Később mindig könnyebb, és így jöhet más, akinek szüksége van ránk.

2011. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogy viselem? rosszul...

De en ezt mar lerendeztem magamba. En egy atmenet vagyok mul et jovo kozott, egy hid a rossz es a jo kozott. Nem tarthatom meg mindent hissza akkor nem tudnek tobben segiteni... Megmenten, rendbe teszem testileg lelkikeg es elinditom egy uj elet fele.

De mindig nehez, most pl. cumiztatok, hihetetlen ahogy ezek a picik kuzdenek minden egyes cseppert, tele vannak elni akarassal, kuzdenek es remenyteli nagy kek szemmel pislognak ebbe a vilagba ahol ezrevel szenvednek a allatok az emberi ostobasag es kegyetlenseg miatt. A szivem fog megszakadni mikor elmennek hisz en neveltem fel oket. De tudom hogy legalabb ok megmenekultek, az anyjuk kerek alatt vegzete, de ok eletben vannak es van eselyuk szep eletre...

2011. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 panettone ***** válasza:

Szerintem az ideiglenes befogadás kicsit olyan mint a tenyésztés, csak itt nem ismered a felmenőket de tudod mikor oda kerül a kutya mint amikor a tenyésztőnél megszületik az alom hogy te csak egy állomás vagy az életében.

De ugynúgy megnézed kinek adodo oda, ugyanúgy nyomon követed a sorsát és ha sikerül, jó gazdikat találni akkor kicsit rutinossá válsz és meg is szokod hogy az elszakadás része annak a folyamatnak hogy a kutyáid sorsát megnyugtatóan rendezni tudd.

Ne nem lehet szív nélkül gépiesen csinálni.

Megismered megszereted és baromira hiányzik mikor el engeded...ugyanakkor tudod a következőbe is bele fogsz halni mégis várod a következőt és ez erőt ad hozzá...

Én nagyon szeretek ideiglenesezni, sokszor sajnálom hogy nincs lehetőségem egyszerre több kutyát fogadni.

2011. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az első ideiglenesem ma megy gazdihoz, és már előre lelkibeteg vagyok. Azért hoztam el ideiglenesbe, mert szerelem volt első fotónézésre is, egy hétig vele álmodtam, imdákoztam hogy ne legyen addig gazdija, jöhessen hozzám. Másfél hónapja ápolgatom, már szépen felhízott (na jó még kell pár kiló) kinőtt a szőre, még néhány hét és gyönyörű kutya lesz. Nagyon fáj érte a szívem.


Imád engem, ha rövid időre valaki másnál hagyom, akkor nem érdekli a kaja, meg semmi, csak nézi, hogy mikor jövök már. Folyamatosan gyötör az érzés, hogy annyira megbízott bennem, vissszaadtam az emberekbe vetett hitét, és most én is el fogom hagyni. Hogy csalódni fog bennem.

Jól jönne pár vigasztaló, lelkesítő szó, tőletek tapasztaltaktól.


Egyébként a tenyésztéshez szerintem nem hasonlít, mert egy alomnyi 8 hetes kiskutya már úgy felforgatja az életet, hogy alig várod, hogy végre elmenjenek szerintem. Persze aztán ők is hiányoznak, de valahogy az más lehet szerintem.

Itt viszont egy megtört kutya kapott új életet, amit szeret, amiben boldog, és megint változásnak kell kitenni.


Ha csak ránézek jár a farka, én meg arra gondolok, hogy még nem is tudja, hogy én is el fogom hagyni :(

2011. jún. 4. 07:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt több olyan félénk kutyám, akit szó szerint meg kellett szelídíteni. Idővel bízott bennem, szeretett, és azt hittem oda lesz a hit, ha tovább adom, nem fog többé bízni senkiben. És akkor mi történik? Néhány nap múlva kapom a képeket, hogy együtt játszanak, nézik a tévét, és imádják egymást az új gazdival. Ez nagyon boldoggá tesz, de az emberben ilyenkor van egy kis önzőség, hisz mi mindent megtettem érte, és képes volt pillanatok alatt ezt elfelejteni. Valójában az ideiglenes gazdik nehezebben viselik az elválást, mint maguk a kutyák. Nálam 6-7 kutya szokott lenni egyszerre, így 1-1 kutyára nem túl sok időm jut. Viszont az új helyen istenként szeretik, és kényeztetik, és még én hetekig sírok utánuk, ők már rég új szerelmüknek hódolnak.
2011. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!