Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nyugodt egy ivartalan...

Mennyire nyugodt egy ivartalanított kan kutya?

Figyelt kérdés

Hallottam róla,hogyha kiivartalanítanak egy kant sokkal nyugisabb lesz, csak azt nem tudom, hogy teljesen olyan nyugis lesz, mint egy szuka. Vagy csak egy átlagos kannál lesz jobb természetű?


A kérdéseket előre is köszönöm :))


2011. jún. 3. 23:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én többek közt azért ivartalaníttattam, mert mindig mászott. És a mászás miatt már nem tudtam jól elzárni tőle a tüzelő szuka kutyámat se. De a mászásban cseppet sem lett nyugodtabb, még mindig menne árkon-bokron keresztül, ha meg nem csináltam volna a kerítést. A tüzelés időszakban viszont tényleg nyugodt, azelőtt nyugtatózni kellett szegénykét a legnehezebb napokon.


Amúgy meg nekem van szuka kutyám is, kan kutyám is, de azt kell mondanom, hogy a szuka kutyám sokkal kevésbé engedhető pl. kisgyerek közelébe, valami miatt a kan kutyáim kiegyensúlyozottabbak. Van egy kis sárga spánielkeverék kan kutyám, de ő olyan gondoskodó, hogy sokszor olyan érzésem van, hogy anyáskodik mindenki felett. Engem állandóan őriz, el nem mozdul mellőlem, agyba-főbe puszilgat, meg a többi kutyát is. Tud táncolni, és ha jó kedvre akar deríteni, táncol is. Olyankor hasra vágja magát, hátsó lábak mint a béka lába kinyújtva, elsőkkel meg topog, közben a nagy szőke buksi fejét ingatja jobbra-balra és vigyorog. A világ legjobb természetű kutyája, pedig kan a drágám.

2011. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!